banner1 banner1 banner1

25.01.2008

Забастовка таможенников парализовала белорусско-польскую границу 10

12:13, — Грамадства

Забастовка польских таможенников парализовала все пункты таможенного контроля на белорусско-польской границе. Польские таможенники выставили шлагбаумы и выкатили «ежи» на всех пунктах пропуска белорусско-польской границы....

Каментары

Влад, 12:42, 25.01

Что то они ранее не бастовали, пока стояли на немецкой границе. Немцы бы быстро порядок навели. Типичное поведение поляков.

Оля, 12:52, 25.01

Путь бы взятки брали как наши - 3 года поработали и свободны. :))

ledo, 13:35, 25.01

Паважаная Вольга, каб Вы гэтых хабараў мытнікам не давалі, дык яны б не бралі,а тыя, пра якіх вы пішаце бяруць й паболей нашых. А наконт страйкаў - палякі рэгулярна іх робяць, у адрозьняньні ад нашых, якіх амаль што цэлымі мытнямі саджаюць за краты, а яны працягваюць на ўсё гэта "памяркоўна" глядзець. Дый выказваньне: "3 года поработали и свободны", не варта 8-10 год зьняволеньня, прычым, часцей за ўсё бездаказнага.

страшы эканамист, 13:40, 25.01

Да! $480 - это очень маленькая зарплата, меньше чем на средние по Польше $1000 и соглашаться то нельзя.

Svolka, 14:01, 25.01

Да ща очень опастно брать взятки поляком. Там почти все новые на границе.. очень редко, все боятся.
А Зарплата маленькая.
Но в Маленьких городах зарплаты бывают и по 800 злотых

Неманский, 14:50, 25.01

Польша реально народная и свободная страна. Живут в ней свободолюбивые люди и правит страной народ. Могут бастовать чиновники и министры, если будут затронуты их права. И с обязанностями они справляются хорошо. Немецкий порядок, Влад, нужен стаду.

Старый Лис, 15:53, 25.01

Как-то запамятовал, кто из наших "бугров" ратовал за немецкий порядок, нахваливал Адика и ставил Германию 36-39-г.г. в пример?
Владу. Загляните в зеркало.
Озарплатах: я не наблюдал наших таможенников с транспорантами.

ledo, 23:22, 25.01

Старый Лис-у

Ну калі б Вы іх (мытнікаў) назіралі страйкуючымі, дык, пэўна, самі на наступны дзень працавалі замест іх, дзеля іх вялікага (600.000-700.000Br у месяц) заробку,прычым усе канцэлярскія вырабы а й нават паперу для працы яны мусяць набываць самі... й нічога не кажыце пра маёмасьць й "нячэснасьць"-- гэта далёка ня ўсе мытнікі такія, але розныя і розныя - адказнасьць аднолькавая...

Алекс, 7:30, 26.01

Да... А меня уверяли, что в Польша - просто таки рай. Что меньше 1000 долларов редко кто там получает.

mars, 12:32, 27.01

можете представить как наша таможня бастует? ..почувствуйте разницу.

Ваш каментар

Не будзе апублікаваны

Каментар будзе апублікаваны пасля праверкі мадэратарам

ElectroName.com - новости белорусского интернета

пн аў ср чц пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Старая версія сайта

Курсы валют Нацыянальнага банка

Валюта03.12.0804.12.08
EUR2 727.992 743.97
USD2 168.002 170.00
RUB77.3877.72

Новы палітвязень Беларусі

Арыштаваны за ўдзел у акцыі прадпрымальнікаў

Сумленныя выбары

Як іх правесці ў Беларусі?

Не дыктатарскай прыватызацыі!

Ці законны продаж беларускіх прадпрыемстваў?

Вязень «амэрыканкі»

Грамадзянін ЗША Зельцэр памірае ў беларускай турме

Ядзерная праграма Лукашэнкі

Беларускі рэжым вырашыў пабудаваць АЭС

Іншыя падборкі


квартиры в минске

Папулярныя навіны

Сарваны «саюзны» дзяржсавет: Лукашэнка не ляціць у Маскву (8433)

1.12, 8:24, — Палітыка

Вось такая свабода слова... (5721)

28.11, 18:47, — Палітыка

Саюзу «труба»: Пуцін распарадзіўся аб будаўніцтве нафтаправода ў абыход Беларусі (5483)

1.12, 17:18, — Палітыка

Сустрэчу «саюзнікаў» адмянілі, таму што Лукашэнка прасіў знізіць кошт на газ (5451)

2.12, 11:04, — Палітыка

МЗСы Беларусі і Расеі абмяняліся нотамі пратэсту (5228)

1.12, 11:50, — Палітыка

Нафта патаннела ў тры разы, а бензін ў Беларусі стаў каштаваць толькі на 10% меней (Відэа) (4772)

1.12, 9:45, — Эканоміка

Насколько глубоким будет финансовый кризис в Беларуси? (Обновлено) (4746)

3.12, 10:51, — Эканоміка

Пачаліся «чысткі» у МУС: звольненыя першыя генералы і палкоўнікі (4711)

28.11, 15:53, — Палітыка

Беларускі крызіс у лічбах (4420)

2.12, 15:47, — Эканоміка

«Беларусбанк»: Курс доллара вырос до 2200 рублей (4212)

29.11, 15:41, Игорь Потапчук, «Салідарнасць» — Эканоміка

Падпіска на рассылку

Пакіньце Ваш e-mail: