banner1 banner1 banner1

31.01.2013

Някляева не пусцілі да «Мядзведзя-танцора» 8

12:37, — Палітыка

Някляева не пусцілі да «Мядзведзя-танцора»

31 студзеня ў Хэльсінкі прэзэнтуюць кнігу вершаў Уладзіміра Някляева ў перакладзе вядомага фінскага пісьменніка Юкі Малінэна....




Каментары

тима, 12:44, 31.01      -   +7   +  
Как к поэту, испытываю большое уважение, но политика....
Адказаць
дзя ДУЛЯ з балотнай вёсачкі Менск., 12:47, 31.01      -   +7   +  
МінскіЯ Хронікі. РЭФЛЕКСАЛОГіЯ «прахвесара» шурыка.

Пачакай, і не бяжы,
Час мой сёняшні.
Тым, што ёсць,
мне даражыць
ўсёжткі хочацца…
Ну, пануе туткі Таць…
А калі без гэтага?
Крышку змог падараваць
Бог мне з лепшага.
Я жыву сваім жыццём,
з думкамі сваімі,
са шчаслівым пачуццём
да сваіх любімых…

Мніцца –
дАлей прыдзе Зло,
прыдзе Час бяздзейсны…
Час, каб думак - не было,
каб – адны рэфлексы…
**
10.11.2012г.
(**пачакай – подожди; Час – Время; ўсёжткі – всёже; калі – когда; крышку – немножко;
падараваць – подарить; лепшае – лучшее; пачуццё – выражаемое чувство;
бяздзейсны – бессмыссленно-пустой).
Адказаць
Некляеву от ЛАГ, 13:24, 31.01      -   +3   +  
У меня тоже есть личный сборник лирических реакционных стихов страниц на 200 о пороках лукавогор-демагога-диктатора и его верноподанных . Где и как можно напечатать, опубликовать и презентовать типа под названием " Два десятилетия под каблуком у диктатора"?
Адказаць
ЛАг, 14:32, 31.01      -   +2   +  
...Могли хоть один стих поэта Некляева к этой статье приложить.
Адказаць
Серго, 15:00, 31.01      -   +8   +  
Правосудие по-белорусски: сначала избивают, потом сажают в КПЗ, суд и срок.
Адказаць
дзя ДУЛЯ з балотнай вёсачкі Менск., 16:13, 31.01      -   +3   +  
Невядомаму "ЛАГ,13" "...у меня тоже есть личный сборник лирических реакционных стихов..."
Грамадзянін "Лаг,13".
Па-першае, калі у цябе на самай справе Вершы, а не рыфмаваная баўбатня, дык выкладай іх на Хартыі, ці Белпартызане. Асабіста я раблю гэта з 2010 года, і за гэты час даў людзям пачытаць мае думкі ў выглядзе вершаў, у колькасьці 120 вершаў ( "МінскіЯ Хронікі").
Па-другое... А ты упэўнены, што людзям прыдуць да спадобы твае, як ты пішаш РЕАКЦИОННЫХ стихов?
Бо бачучы тваю неасвяжамлённасць (неінтэленктнасць, бязграматнасць) - сумляваюся ў дастоінцтве тваіх
РЕАКЦІОННЫХ вершаў.
Каб ты ведаў - РЕАКЦИОННОЕ, РЕАКЦИЯ - это активное соротивление общественному прогрессу, уничтожение прогрессивных представителей народа....
Адказаць
бабуля, 16:39, 31.01      -   +8   +  
дзякуй вам за добрыя вершы и за адданую працу на карысць свайму народу.здароуя вам и поспехау ва усим.
Адказаць
Vld, 17:30, 31.01      -   +5   +  
Вот такая подленькая месть. Видно совсем власть слаба...
Адказаць
 

Напісаць каментар

E-mail не будзе апублікаваны

Каментар будзе апублікаваны пасля праверкі мадэратарам





Учора на сайце:

наведвальнікаў 322271
праглядаў 2184745

Папулярныя навіны

В Москве убит Борис Немцов (Видео) (194337)

28.02, 0:50, — Палітыка

Юрий Фельштинский: В Беларуси возможно устранение Лукашенко по афганскому варианту (95596)

24.02, 9:02, — Інтэрв'ю

У Менску джыпу са сцягам Наваросіі прабілі колы (72138)

25.02, 15:44, — Грамадства

Россия на финишной прямой. Включайте секундомер (66079)

28.02, 16:50, Юрий Фельштинский — Меркаванне

Скандал на «Беларусьфільме»: супрацоўнікі абвясцілі байкот Парэчанкаву (65332)

1.03, 8:30, — Культура

Новая падатковая пастка для беларусаў (54389)

23.02, 8:50, — Грамадства

У Данбасе знікла найноўшая расейская ўстаноўка сакрэтнай сувязі (53878)

25.02, 11:47, — Украіна

Параўнанне коштаў: колькі цяпер каштуюць прадукты ва Украіне і Беларусі? (51523)

25.02, 12:03, — Грамадства

Момант забойства Нямцова зняла камера відэаназірання (50720)

28.02, 22:56, — Расія

Беларускія ўлады хочуць цалкам заблакаваць незалежныя сайты (46894)

25.02, 11:06, — Палітыка

пн аў ср чц пт сб нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Старая версія сайта

Канстытуцыя Рэспублікі Беларусь:

"Артыкул 34. Грамадзянам Рэспублiкi Беларусь гарантуецца права на атрыманне, захоўванне i распаўсюджванне поўнай, дакладнай i своечасовай iнфармацыi аб дзейнасцi дзяржаўных органаў, грамадскiх аб'яднанняў, аб палiтычным, эканамiчным, культурным i мiжнародным жыццi, стане навакольнага асяроддзя..."

Падпіска

       

Пакіньце Ваш e-mail: