banner1 banner1 banner1

31.01.2013

Някляева не пусцілі да «Мядзведзя-танцора» 8

12:37, — Палітыка

Някляева не пусцілі да «Мядзведзя-танцора»

31 студзеня ў Хэльсінкі прэзэнтуюць кнігу вершаў Уладзіміра Някляева ў перакладзе вядомага фінскага пісьменніка Юкі Малінэна....

Каментары

тима, 12:44, 31.01      -   +7   +  
Как к поэту, испытываю большое уважение, но политика....
Адказаць
дзя ДУЛЯ з балотнай вёсачкі Менск., 12:47, 31.01      -   +7   +  
МінскіЯ Хронікі. РЭФЛЕКСАЛОГіЯ «прахвесара» шурыка.

Пачакай, і не бяжы,
Час мой сёняшні.
Тым, што ёсць,
мне даражыць
ўсёжткі хочацца…
Ну, пануе туткі Таць…
А калі без гэтага?
Крышку змог падараваць
Бог мне з лепшага.
Я жыву сваім жыццём,
з думкамі сваімі,
са шчаслівым пачуццём
да сваіх любімых…

Мніцца –
дАлей прыдзе Зло,
прыдзе Час бяздзейсны…
Час, каб думак - не было,
каб – адны рэфлексы…
**
10.11.2012г.
(**пачакай – подожди; Час – Время; ўсёжткі – всёже; калі – когда; крышку – немножко;
падараваць – подарить; лепшае – лучшее; пачуццё – выражаемое чувство;
бяздзейсны – бессмыссленно-пустой).
Адказаць
Некляеву от ЛАГ, 13:24, 31.01      -   +3   +  
У меня тоже есть личный сборник лирических реакционных стихов страниц на 200 о пороках лукавогор-демагога-диктатора и его верноподанных . Где и как можно напечатать, опубликовать и презентовать типа под названием " Два десятилетия под каблуком у диктатора"?
Адказаць
ЛАг, 14:32, 31.01      -   +2   +  
...Могли хоть один стих поэта Некляева к этой статье приложить.
Адказаць
Серго, 15:00, 31.01      -   +8   +  
Правосудие по-белорусски: сначала избивают, потом сажают в КПЗ, суд и срок.
Адказаць
дзя ДУЛЯ з балотнай вёсачкі Менск., 16:13, 31.01      -   +3   +  
Невядомаму "ЛАГ,13" "...у меня тоже есть личный сборник лирических реакционных стихов..."
Грамадзянін "Лаг,13".
Па-першае, калі у цябе на самай справе Вершы, а не рыфмаваная баўбатня, дык выкладай іх на Хартыі, ці Белпартызане. Асабіста я раблю гэта з 2010 года, і за гэты час даў людзям пачытаць мае думкі ў выглядзе вершаў, у колькасьці 120 вершаў ( "МінскіЯ Хронікі").
Па-другое... А ты упэўнены, што людзям прыдуць да спадобы твае, як ты пішаш РЕАКЦИОННЫХ стихов?
Бо бачучы тваю неасвяжамлённасць (неінтэленктнасць, бязграматнасць) - сумляваюся ў дастоінцтве тваіх
РЕАКЦІОННЫХ вершаў.
Каб ты ведаў - РЕАКЦИОННОЕ, РЕАКЦИЯ - это активное соротивление общественному прогрессу, уничтожение прогрессивных представителей народа....
Адказаць
бабуля, 16:39, 31.01      -   +8   +  
дзякуй вам за добрыя вершы и за адданую працу на карысць свайму народу.здароуя вам и поспехау ва усим.
Адказаць
Vld, 17:30, 31.01      -   +5   +  
Вот такая подленькая месть. Видно совсем власть слаба...
Адказаць
 

Напісаць каментар

Не будзе апублікаваны

Каментар будзе апублікаваны пасля праверкі мадэратарам

          Новости партнеров






Надвор'е ў Беларусі

   25.04   26.04 
Брэст Небольшая облачность+19
+9
Возможен дождь+18
+9
Віцебск Солнечно+15
+1
Солнечно+16
+2
Гомель Солнечно+16
+3
Ясно+19
+6
Гродна Солнечно+18
+6
Небольшая облачность+18
+8
Мінск Солнечно+16
+2
Ясно+18
+3
Магілёў Солнечно+16
+1
Солнечно+18
+3

Курсы валют Нацыянальнага банка

Валюта  24.04.14  25.04.14
EUR13 770,0013 790,00
USD9 970,009 970,00
RUB279,50279,50

Меркаванне


Умер-шмумер

Умер-шмумер

Ирина Халип

Еврейская кровь

Еврейская кровь

Евгений Липкович

Грэшна смяяцца над хворымі

Грэшна смяяцца над хворымі

Зміцер Дашкевіч

Дыктатура - гэта заўсёды вайна

Дыктатура - гэта заўсёды вайна

Наталля Радзіна

Скаваныя адным алтынам

Скаваныя адным алтынам

Уладзімір Халіп



Учора на сайце:

наведвальнікаў 390554
праглядаў 2386313

пн аў ср чц пт сб нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Старая версія сайта

Канстытуцыя Рэспублікі Беларусь:

"Артыкул 34. Грамадзянам Рэспублiкi Беларусь гарантуецца права на атрыманне, захоўванне i распаўсюджванне поўнай, дакладнай i своечасовай iнфармацыi аб дзейнасцi дзяржаўных органаў, грамадскiх аб'яднанняў, аб палiтычным, эканамiчным, культурным i мiжнародным жыццi, стане навакольнага асяроддзя..."

Падпіска на рассылку

Пакіньце Ваш e-mail: