banner1 banner1 banner1

31.01.2013

Някляева не пусцілі да «Мядзведзя-танцора» 8

12:37, — Палітыка

Някляева не пусцілі да «Мядзведзя-танцора»

31 студзеня ў Хэльсінкі прэзэнтуюць кнігу вершаў Уладзіміра Някляева ў перакладзе вядомага фінскага пісьменніка Юкі Малінэна....

Каментары

тима, 12:44, 31.01      -   +7   +  
Как к поэту, испытываю большое уважение, но политика....
Адказаць
дзя ДУЛЯ з балотнай вёсачкі Менск., 12:47, 31.01      -   +7   +  
МінскіЯ Хронікі. РЭФЛЕКСАЛОГіЯ «прахвесара» шурыка.

Пачакай, і не бяжы,
Час мой сёняшні.
Тым, што ёсць,
мне даражыць
ўсёжткі хочацца…
Ну, пануе туткі Таць…
А калі без гэтага?
Крышку змог падараваць
Бог мне з лепшага.
Я жыву сваім жыццём,
з думкамі сваімі,
са шчаслівым пачуццём
да сваіх любімых…

Мніцца –
дАлей прыдзе Зло,
прыдзе Час бяздзейсны…
Час, каб думак - не было,
каб – адны рэфлексы…
**
10.11.2012г.
(**пачакай – подожди; Час – Время; ўсёжткі – всёже; калі – когда; крышку – немножко;
падараваць – подарить; лепшае – лучшее; пачуццё – выражаемое чувство;
бяздзейсны – бессмыссленно-пустой).
Адказаць
Некляеву от ЛАГ, 13:24, 31.01      -   +3   +  
У меня тоже есть личный сборник лирических реакционных стихов страниц на 200 о пороках лукавогор-демагога-диктатора и его верноподанных . Где и как можно напечатать, опубликовать и презентовать типа под названием " Два десятилетия под каблуком у диктатора"?
Адказаць
ЛАг, 14:32, 31.01      -   +2   +  
...Могли хоть один стих поэта Некляева к этой статье приложить.
Адказаць
Серго, 15:00, 31.01      -   +8   +  
Правосудие по-белорусски: сначала избивают, потом сажают в КПЗ, суд и срок.
Адказаць
дзя ДУЛЯ з балотнай вёсачкі Менск., 16:13, 31.01      -   +3   +  
Невядомаму "ЛАГ,13" "...у меня тоже есть личный сборник лирических реакционных стихов..."
Грамадзянін "Лаг,13".
Па-першае, калі у цябе на самай справе Вершы, а не рыфмаваная баўбатня, дык выкладай іх на Хартыі, ці Белпартызане. Асабіста я раблю гэта з 2010 года, і за гэты час даў людзям пачытаць мае думкі ў выглядзе вершаў, у колькасьці 120 вершаў ( "МінскіЯ Хронікі").
Па-другое... А ты упэўнены, што людзям прыдуць да спадобы твае, як ты пішаш РЕАКЦИОННЫХ стихов?
Бо бачучы тваю неасвяжамлённасць (неінтэленктнасць, бязграматнасць) - сумляваюся ў дастоінцтве тваіх
РЕАКЦІОННЫХ вершаў.
Каб ты ведаў - РЕАКЦИОННОЕ, РЕАКЦИЯ - это активное соротивление общественному прогрессу, уничтожение прогрессивных представителей народа....
Адказаць
бабуля, 16:39, 31.01      -   +8   +  
дзякуй вам за добрыя вершы и за адданую працу на карысць свайму народу.здароуя вам и поспехау ва усим.
Адказаць
Vld, 17:30, 31.01      -   +5   +  
Вот такая подленькая месть. Видно совсем власть слаба...
Адказаць
 

Напісаць каментар

E-mail не будзе апублікаваны

Каментар будзе апублікаваны пасля праверкі мадэратарам

          Новости партнеров


Loading...



Надвор'е ў Беларусі

   01.11   02.11 
Брэст Возможен дождь+9
+1
Небольшая облачность+11
+2
Віцебск Облачно+4
-3
Небольшая облачность+2
-1
Гомель Возможен дождь+3
-3
Ясно+3
-3
Гродна Возможен дождь+8
+2
Небольшая облачность+9
+2
Мінск Небольшая облачность+6
-3
Небольшая облачность+4
-2
Магілёў Возможен дождь+4
-4
Небольшая облачность+2
-3

Курсы валют Нацыянальнага банка

Валюта  01.11.14  02.11.14
EUR13 450,0013 450,00
USD10 720,0010 720,00
RUB255,50255,50

Меркаванне


Хто гаспадар на імперскім базары?

Хто гаспадар на імперскім базары?

Уладзімер Халіп

Памяти всех

Памяти всех

Ирина Халип

Побег из минской тюрьмы

Побег из минской тюрьмы

Дмитрий Дрозд

Лукашэнка як Гіркін

Лукашэнка як Гіркін

Наталля Радзіна

Белорусское «поле чудес»

Белорусское «поле чудес»

Александр Томкович



Учора на сайце:

наведвальнікаў 284283
праглядаў 1859715

пн аў ср чц пт сб нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Старая версія сайта

Канстытуцыя Рэспублікі Беларусь:

"Артыкул 34. Грамадзянам Рэспублiкi Беларусь гарантуецца права на атрыманне, захоўванне i распаўсюджванне поўнай, дакладнай i своечасовай iнфармацыi аб дзейнасцi дзяржаўных органаў, грамадскiх аб'яднанняў, аб палiтычным, эканамiчным, культурным i мiжнародным жыццi, стане навакольнага асяроддзя..."

Падпіска

       

Пакіньце Ваш e-mail: