banner1 banner1 banner1

31.01.2013

Някляева не пусцілі да «Мядзведзя-танцора» 8

12:37, — Палітыка

Някляева не пусцілі да «Мядзведзя-танцора»

31 студзеня ў Хэльсінкі прэзэнтуюць кнігу вершаў Уладзіміра Някляева ў перакладзе вядомага фінскага пісьменніка Юкі Малінэна....

Каментары

тима, 12:44, 31.01      -   +7   +  
Как к поэту, испытываю большое уважение, но политика....
Адказаць
дзя ДУЛЯ з балотнай вёсачкі Менск., 12:47, 31.01      -   +7   +  
МінскіЯ Хронікі. РЭФЛЕКСАЛОГіЯ «прахвесара» шурыка.

Пачакай, і не бяжы,
Час мой сёняшні.
Тым, што ёсць,
мне даражыць
ўсёжткі хочацца…
Ну, пануе туткі Таць…
А калі без гэтага?
Крышку змог падараваць
Бог мне з лепшага.
Я жыву сваім жыццём,
з думкамі сваімі,
са шчаслівым пачуццём
да сваіх любімых…

Мніцца –
дАлей прыдзе Зло,
прыдзе Час бяздзейсны…
Час, каб думак - не было,
каб – адны рэфлексы…
**
10.11.2012г.
(**пачакай – подожди; Час – Время; ўсёжткі – всёже; калі – когда; крышку – немножко;
падараваць – подарить; лепшае – лучшее; пачуццё – выражаемое чувство;
бяздзейсны – бессмыссленно-пустой).
Адказаць
Некляеву от ЛАГ, 13:24, 31.01      -   +3   +  
У меня тоже есть личный сборник лирических реакционных стихов страниц на 200 о пороках лукавогор-демагога-диктатора и его верноподанных . Где и как можно напечатать, опубликовать и презентовать типа под названием " Два десятилетия под каблуком у диктатора"?
Адказаць
ЛАг, 14:32, 31.01      -   +2   +  
...Могли хоть один стих поэта Некляева к этой статье приложить.
Адказаць
Серго, 15:00, 31.01      -   +8   +  
Правосудие по-белорусски: сначала избивают, потом сажают в КПЗ, суд и срок.
Адказаць
дзя ДУЛЯ з балотнай вёсачкі Менск., 16:13, 31.01      -   +3   +  
Невядомаму "ЛАГ,13" "...у меня тоже есть личный сборник лирических реакционных стихов..."
Грамадзянін "Лаг,13".
Па-першае, калі у цябе на самай справе Вершы, а не рыфмаваная баўбатня, дык выкладай іх на Хартыі, ці Белпартызане. Асабіста я раблю гэта з 2010 года, і за гэты час даў людзям пачытаць мае думкі ў выглядзе вершаў, у колькасьці 120 вершаў ( "МінскіЯ Хронікі").
Па-другое... А ты упэўнены, што людзям прыдуць да спадобы твае, як ты пішаш РЕАКЦИОННЫХ стихов?
Бо бачучы тваю неасвяжамлённасць (неінтэленктнасць, бязграматнасць) - сумляваюся ў дастоінцтве тваіх
РЕАКЦІОННЫХ вершаў.
Каб ты ведаў - РЕАКЦИОННОЕ, РЕАКЦИЯ - это активное соротивление общественному прогрессу, уничтожение прогрессивных представителей народа....
Адказаць
бабуля, 16:39, 31.01      -   +8   +  
дзякуй вам за добрыя вершы и за адданую працу на карысць свайму народу.здароуя вам и поспехау ва усим.
Адказаць
Vld, 17:30, 31.01      -   +5   +  
Вот такая подленькая месть. Видно совсем власть слаба...
Адказаць
 

Напісаць каментар

E-mail не будзе апублікаваны

Каментар будзе апублікаваны пасля праверкі мадэратарам

Loading...

          Новости партнеров


Loading...




Надвор'е ў Беларусі

   18.09   19.09 
Брэст Ясно+22
+9
Небольшая облачность+21
+12
Віцебск Солнечно+18
+4
Солнечно+18
+6
Гомель Солнечно+19
+5
Солнечно+19
+6
Гродна Солнечно+21
+8
Ясно+19
+9
Мінск Солнечно+18
+4
Солнечно+18
+8
Магілёў Солнечно+18
+5
Солнечно+18
+7

Курсы валют Нацыянальнага банка

Валюта  18.09.14  19.09.14
EUR13 630,0013 560,00
USD10 520,0010 530,00
RUB274,00274,50

Меркаванне


Котел Кирилла

Котел Кирилла

Дмитрий Дашкевич

Ціхі куток для старога дыктатара

Ціхі куток для старога дыктатара

Уладзімір Халіп

Компромиссы с Путиным

Компромиссы с Путиным

Татьяна Новикова

Кости для фрау Риббентроп

Кости для фрау Риббентроп

Александр Томкович

Выйсці на плошчу Міру

Выйсці на плошчу Міру

Наталля Радзіна



Учора на сайце:

наведвальнікаў 350419
праглядаў 1763250

Папулярныя навіны

Адчуй розніцу: Патрыярх Філарэт у Львове і Кірыл у Краснаярску (49567)

16.09, 11:39, — Рэлігія

Пуцін пагражае «ўзяць» за два дні Варшаву, Рыгу, Вільнюс і Бухарэст (49226)

18.09, 11:15, — Палітыка

Філіп Брыдлаў: Расея пачынае «гібрыдную вайну» супраць Малдовы (48268)

16.09, 9:26, — Еўропа

Большая война еще впереди (47971)

13.09, 16:02, — Палітыка

Былы следчы пракуратуры: Шмат хто ў органах ведае праўду пра выкраданні (47133)

16.09, 10:35, — Інтэрв'ю

Бунт в Вологодской области: россияне требуют вернуть беженцев из Донбасса обратно (41585)

15.09, 21:00, — Украіна

Краіны NATO пачалі перадачу зброі Украіне (40034)

14.09, 11:07, — Украіна

Тыя, хто не хацеў вучыць украінскую ва Украіне, вучаць башкірскую ў Расеі (39802)

14.09, 9:35, — Украіна

Террористы по ошибке уничтожили около 300 российских военных под Победой (33959)

13.09, 16:35, — Украіна

Под Мариуполем сгорела танковая рота Нижегородской мотобригады (31607)

17.09, 10:03, — Украіна

пн аў ср чц пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Старая версія сайта

Канстытуцыя Рэспублікі Беларусь:

"Артыкул 34. Грамадзянам Рэспублiкi Беларусь гарантуецца права на атрыманне, захоўванне i распаўсюджванне поўнай, дакладнай i своечасовай iнфармацыi аб дзейнасцi дзяржаўных органаў, грамадскiх аб'яднанняў, аб палiтычным, эканамiчным, культурным i мiжнародным жыццi, стане навакольнага асяроддзя..."

Падпіска

       

Пакіньце Ваш e-mail: