16 красавiка 2024, aўторак, 14:49
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

Бацька хлусні

27

Днямі я спрачаўся з адным сваім родзічам. Што можна даказваць адзін адному на постсавецкіх шыротах з канца 2013 і па сённяшнія дні? Толькі пра Крым.

Каментары 27
+81 +
Сергей, 15:46, 22.05

Всё верно. Путлер врёт и не краснеет, а значит у него совести нет совсем. А была ли? Вопрос тот ещё.

Адказаць
+66 +
vincent, 15:53, 22.05

Згоден з тым, што Расея развалiцца рана цi позна.

Адказаць
+59 +
Мозырь, 16:05, 22.05

Там целая "машина" работает, тратятся миллиарды долларов, чтобы вбить в голову простым смертным, что Путин - спаситель русских на Украине.
После такой агрессивной информационной атаки, переубедить человека, что на самом деле Путин самый обычный фашист с имперскими замашками, практически невозможно. Можно только заставить задуматься..., а это лучше чем ничего.

Адказаць
+44 +
дядя, 16:11, 22.05

Главный помагатый Сатаны сидит в Дроздах.

Адказаць
+81 +
Полина, 16:24, 22.05

Если бы всё было так просто. Напомнил людям про Библию, провёл логическую цепочку, и многие моментально поменяли свои взгляды. Дмитрию повезло - его родственник, очевидно. спокойный покладистый человек, который способен хотя бы выслушать. Но большинство наших людей, проживающих где-нибудь в провинции и задавленных пропагандой телевидения вообще не хотят слышать другой точки зрения, а иногда даже боятся говорить на эти темы. И страсти иногда разгораются нешуточные. При чём у этих людей есть же ещё один железный аргумент - если мы зомбированы одной пропагандой, то ты точно также зомбирована другой...И вот тут то у меня аргументы заканчиваются. Хочется, конечно, сказать, что разница между нами всё же есть, ибо у меня сознательный выбор, потому что я то сама решаю из каких источников черпать новости, а у них вынужденный, ибо кроме телевизора с шестью каналами ничего больше видеть не приходилось - но сил на продолжение дебатов уже не остаётся...

Адказаць
+50 +
Свидригайло, 16:36, 22.05

"Не мечите перед свиньями биссер" ( это тоже записанно в святых книгах).Человека который хочет верить в "хлусню" не возможно переубедить ни какими доводами и фактами.

Адказаць
+10 +
Татьяна, 22:07, 24.05

Как Вы правы. Я уже наслушалась про себя много и как оказалось - Я фашистка, бандеровка, курю травку, потому что умная. И все из-за одного вопроса: объясните, что такое фашизм и сепаратизм

Адказаць
+54 +
спадар, 16:40, 22.05

Дзякуй, Зміцер. Нажаль І сярод маіх сваякоў есць людзі, хто падрымлівае пуцінскую акупацыю Крыма. Ніякая логіка і факты іх не пераконваюць. Але напрамак тваіх думак мне зразумелы. Ці можна верыць тым, каго злавілі на хлусні?

Адказаць
+19 +
Antiluk, 18:00, 22.05

Да. Верно все.

Из этого исходя кому служат все не противящиеся лжи президента РБ - Богу или Сатане?

Адказаць
+14 +
Валентина, 19:22, 22.05

При анализе российских новостей и водеороликов доказано использование 25 кадра.Вот откуда идет зомбирование, а телевизор смотрят 80% населения.Это страшная правда. Когда пытаешься что-то говорить, в ответ злые эмоции- виноват весь мир,но только не пуйло.

Адказаць
+13 +
добрый, 19:57, 22.05

Antiluk, 18:00, 22.05

И не стыдно вам самозванца называть президентом??

Адказаць
+15 +
Верамей Руслан, 20:21, 22.05

Не ведаю, як лічаць іншыя, але ўжываць у любой сітуацыі й спрэчцы у якасці аргументаў Біблейскія выказванні - гэта фактычна паказаць сваё бяссілле і адсутнасць доказаў сваёй пазіцыі. У Дашкевіча гэта відавочны ўхіл: любы артыкул ці апавяданне амаль ва ўсіх выпадках зводзіцца да Бібліі.Я веру ў Бога, але такое настойлівае апеляванне да біблейскіх тэкстаў міжволі выклікае ў мяне алергічную рэакцыю на хрысціянства. Ну не магу я сцярпець, калі на ўсе жыццёвыя сітуацыі даецца адно тлумачэнне: "так хоча Бог" альбо "Усё ад нячысціка".

Калі мой стрыечны брат захварэў на анкалогію і хутка памёр, скончыўшы школку, але не паспеўшы атрымаць атэстат, бацюшка казаў, што Бог яго забраў да сябе, бо той быў надта добры. А мне здаецца, што прычынай было тое, што вёска, дзе ён нарадзіўся і жыў, да гэтага часу абкружана шыльдамі "Радыяцыя!". Ды й нашая медыцына пакідае жадаць лепшага. Калі Бог заўчасна забірае найлепшых, то чым ён тады лепшы за таго ж Лукашэнку?

Не багі абпальваюць жбаны. Людзі. Добра, калі Бог жыве ў сэрцы, дрэнна, калі чалавек перастае думаць самастойна, замяняючы свае думкі цітатамі з Бібліі. Інакш навошта ўсё? Ударылі па левай шчацэ - падстаў правую, і справе канец.

Такія апавяданні Дашкевіча болей пасуюць да сценаў храмаў у якасці казаняў. А ў грамадзкім жыцці яны выклікаюць нейкую алергічную рэакцыю. Богу богава, а кесару кесарава.

Адказаць
+2 +
любовь, 0:51, 23.05

"Калі Бог заўчасна забірае найлепшых, то чым ён тады лепшы за таго ж Лукашэнку?"
Руслан, в своих размышлениях, Вы движимы обидой на Бога.
Обида - как туман в мыслях. Вы верите в Бога и сравниваете его с Лукашенко.
Именно вера помогает Змiцеру Дашкевiчу мужественно противостоять беззаконию. Почему он не может говорить о том, в чем черпает свои силы, только потому что кто-то не разделяет его взглядов?

Адказаць
-1 +
Святлана, 12:51, 25.05

Я з Вамі цалкам згодна. Вы толькі ў гэтым выпадку самога Дашкевіча ў'явіце, і будзе лягчэй зрабіць высновы. Ён малады яшчэ, таму і гаворыць так ...як гаворыць. Дзеянні яго не вельмі падпарадкоўваюцца ..."падстаў другую шчаку" )

Адказаць
0 +
Вецер, 11:44, 28.05

Галоўны сэнс біблейскага выказваньня"паўстаў другую шчаку" ў адмове ад помсты,гатоўнасьць падаць руку ворагу,нават калі ведаеш,што можаш атрымаць ў адказ зноўку абразу,зьдзек і г.д.Гэта вера ў чалавека,любоў дзеля Хрыста,але ж ні ў якім разе ня згода са злом. Напрыклад,дараваць Лукашэнку,не цягнуць яго ў суд,калі ён шчыра пакаецца,адновіць законнасьць ды сумленна сыйдзе з пасады.

Адказаць
+4 +
гэта яшчэ ня золак, 20:50, 22.05

як звычка курыць служыць доказам, штг ты свой у дошку ў асяроддзі куцоў, так і падтрымка Пуціна прыкмета своеасаблівага светапогляднага стандарту ў асяроддзі паспалітага люду. Практыкаванне ў паўнаце пераказу звестак прапуцінскіх каналаў і складае амаль адзіны змест зносін такога люду. Т калі гэта мае месца ў месцах вымушанага знаходжання (напрыклад, у санаторыі) то лічы, што твой адпачынак брутальна сапсаваны.Застаецца паспрабаваць дамовіцца аб правілах гульні. Маўляў, у санаторыі маюць права атрымліваць паўнацэнны адпачынак як прыхільнікі пуціна, так і яго праціўнікі. Гэта асабліва важна за сталом у сталоўцы, дзе нежаданне паважаць такое святое месца, як стол, асабліва дапякае. Жахлівая прыкрасць ад фатальнай безадказнасці за свой лёс і лёс краіны, жыхаром якога такія людзі з'яўляюцца.

Адказаць
+5 +
Ланцэлот, 20:52, 22.05

Згодгная з меркаваннямі Верамея Руслана. Вера дапамагае, але людзі павінны дабівацца ўсяго самастойна

Адказаць
+11 +
Luciano , 23:40, 22.05

Я вельмі рады, што прачытаў гэта і рады, што не ўсе людзі ў Беларусі падтрымліваюць дзеянні Расеі.

Адказаць
+2 +
Харкыв, 0:32, 23.05

Дуже дякую!
Насправді, дуже розумно. Християнство, віровизнання - не справа панотця на казанні, а кожного, хто визнає Бога. Дякую!
Дзякуй, Зміцер.

Адказаць
+6 +
шукаем логики, 12:40, 23.05

Да Руслана
Личу, прабачце, што Вы памыляецеся. Вы кажыце, што верник, але з Вашых жа слоу выникае, што вера ваша «хатняя» - вера асобна, а жыццё асобна- так? Атрымливаецца, што Бога вы успаминаеце кали патрэбна падзякваць ци папрасиць? Атрымливаецца што Ваш Бог ён тольки там дзе вы яму дазволили?
Личу, што дадатковая каштоунасць апавяданняу и разважанняу Змицера у тым, што ён глядзиць на жыццё и тое ,што у им адбываецца праз прызму Слова Божага. З яго аповяда выникае, што кали людзи парушаюць Слова, у дадзеным выпадку – хлусяць, вераць хлусне и ухваляюць хлуса – то гэтым и тулмачыцца их не дужа удалае жыццё, адсюль их праблемы…
Дзякую Богу, што ёсць такия разумныя верники , як Змицер, якия нясуць Слова Божае людзям и ЖЫЦЦЁМ сваим робяць гэтае Слова не тольки догмай и правилам, а ЖЫВЫМ СЛОВАМ, бо сами жывуць па им и усе падзеи и учынки разглядаюць праз гэтае правила…
Ён, фактычна, робиць тую справу якую павинна рабиць Царква, але, нажаль, яна так и засталася фарысейскай, бо служэнне у ёй складаецца з нейких складаных правилау и рытуалау, - гэтага ничога няма у писанни, але там ёсць вось: « Дзе Дух Божы, там свабода», - кажа апостал(Кар.3:17) гэта значыць, што свабодны у сваим выбары и учынках – Кожны чалавек, и свабода яго абмяжоуваецца тольки 10 – нельга! Дзесяццю запаведзями и усё! Дзесяць запаветау и забарон для таго каб твая свабода не перашкаджала свабодзе иншых, бо свабода не анархия!
Усё! Больш нияких правилау догмау забаронау и рытуалау! Змицер у сваих разважаннях проста анализуе тое, што ёсць, выники парушэння запаведзяу пакузвае праз жыццё!
А уявице сабе каб пра хлусню кирауникоу дзяржавау – з айвона указвалиб святары?( Якия, нажаль , гэтага няробяць) кольки пратрымалася б тая хлусня, уличваючы уплыу святароу и велич аудыторыи? Не стану разважаць - чаму яны гэтага не робяць, але хтосци ж павине казаць гэта людзям? Так? Вось Змицер гэта и робиць.
Што тычыцца, адказу святара – Бог забирае лепшых – канешне, правильна, што Вас абурыу таки адказ – бо ён не шчыры,, не праудзивы, карацей - усё тая ж хлусьня… святар проста пабаяуся сказаць прауду и пра радыяцыю и пра хлусню уладау и пра варъятсва тых хто прымушае и закликае людзей да жыцця у небяспечным месцы, ци не так? Дык пры чым тут Бог ? тут святар,чалавек, яки парушыу запаведзь…
Што тычыцца – аддайце кесару кесарэва,- гэта адказ Хрыста пра манету для подаци з выявай кесара, першае – грошы не патрэбны Богу, па –другое, людзи жывуць и физичным жыццём, не тольки духоуным – але выраз кесару кесарава – гэта не значыць, што физичнае асобна ад духоунага! Гэта значыць што яны павинны СПАЛУЧАЦЦА! Бо чалавек адзины у сваёй физичнай и духоунай праяве – а гэта ж адна истота! Выраз значыць не тольки служыць Богу, але и людзям, выконваць свае грамадския абавязки… и Змицер гэта выдатна робиць и закликае и нас сваим прыкладам. Таму, Руслан, не спрачайцеся, бо аутар больш дасведчаны чым Вы, а лепш пытайце у яго штось незразумелае пакуль…
Змицеру
Вельми правильна усё робиш! Дапамагаць людзям праз разважанни шукаць прауду, карыстацца вяликим дарам Божым – розумам! И закликаць не быць быдлам и статкам – бо Ён стварыу нас людзьми и чакае ад нас што мы будзем гэтым дастойным творам Яго! Тое , што ты робиш – гэта спрауная служба ! Жыве Беларусь!

Адказаць
+1 +
Йопт, 13:37, 23.05

это битва с ветряными мельницами. Имя им легион - потому что их много.
И их мы не переубедим (по Д.Карнеги).
И переубеждать народ-дюну бесполезно. Не тратьте силы и время!
Другому времени понадобитесь!

Адказаць
0 +
Алесь, 19:43, 23.05

Слова "сатана" варта пісаць толькі з маленькай літары, браткі!

Адказаць
-6 +
Дм. Ильев, 0:59, 24.05

Смените вы это фото. Такая уголовная рожа, что смотреть противно, не то что читать.

Адказаць
+4 +
Наталия, 10:13, 24.05

Звоню из Киева в Гомель сестре. Она говорит: П приезжай к нам, вы же там из дому не можете выйти, убить могут". В это время моя родная тетя (родившаяся и прожившая много лет в Украине), кричит в трубку: " Ура! Ура! Крым наш!" Я понимаю. что она старая женщина, но все же...

Адказаць
0 +
Марта, 11:10, 24.05

Вот же уголовная рожа!

Адказаць
+2 +
обыватель, 21:42, 24.05

модератор-а где мой комент-писал утром.или пропускаеш тех кто пишет под вашу дудку.вроде ратуете за свободу мыслей..

Адказаць
0 +
Vrazhina, 20:56, 28.05

То, что Путин лжец, не знает только сам Путин...

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны