28 сакавiка 2024, Чацвер, 21:56
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 10
+20 +
ганка, 19:02, 28.11

дзякуй за творчасць і годнасць. "Жывы"- стыльна і кранальна! "Жыве Беларусь" - запомню на доўга

Адказаць
+19 +
Парамон, 19:15, 28.11

Вялікая малайчына хлопец- спявак ! Вельмі цешыць тое, што маеш ты. А гэта нацыянальную самасвядомасць! Тое чаго большасць на гэтым, нават незалежным сайце, не мае. Частка не разумея той ісціны пра каторую ты кажаш. Барацьба за родную мову болей важная, чым барацьба за ўладу! І з гэтым я з табой цалкам згодны. Змагаемся мы з калегамі па сайту і з дыктатурай і з расейскім шавінізмам, а хутчэй- фашызмам. Значная большасць робіць гэта на мове таго супраць каго мы змагаемся. І толькі невялічкая група робіць гэта на нашай роднай мове. Сорамна мне, як беларусу, бачыць гэткую прапорцыю, дзе большасць нацыянальна несвядомых барацьбітоў. А што тады можна патрабаваць у дзяржаўных СМІ ?

Адказаць
+13 +
Ценитель, 20:39, 28.11

Это вам не макс корж) гопник из подворотни. Vincent - respect!

Адказаць
+17 +
Аутар, 21:29, 28.11

Мне нравится его трек - ни кроку назад
А вообще молодец парень, в Беларуси сейчас бороться за белорусский язык очень трудно, а перейти с русского языка, на беларусский почти нереально - ты сразу станешь для окружайших словно инопланетянин какой-то. Мне кажется, что в Беларуси на английский проще перейти, чем на родную мову. И вот это печально.
А всему вина лукадрыщ, который в 90-х, загубил на корню ту маленькую искорку белорусизации. И за 20 лет у руля, он так и не соизволил выучить мову. А когда в стане даже президент не говорит на национальном языке, о чем может быть речь. Люди просто не слышат беларусский язык в повседневной жизни и для них он буд-то какое-то диво...

Адказаць
+6 +
прохожий, 22:56, 28.11

Буду краток - Супер!!!

Адказаць
+8 +
кэп, 0:02, 29.11

"Мне здаецца, што трэба займацца беларускай мовай і культурай - гэта важней, чым барацьба за ўладу. Вось чаму я раблю беларускі рэп."
Проблема в том, что нынешняя власть - это и есть самое большая проблема в развитии культуры и белорусского языка. Это взаимосвязанные вещи.

Адказаць
+5 +
Люстэрка, 2:07, 29.11

Vinsent малайчына! Не ные, а робіць!

Адказаць
+6 +
ФЕДОР , 9:01, 29.11

Дзякуй VINCENT! !! Жадаю усiм беларусам , памятать пра сваю мову и радзiму.
Жыве Беларусь!!!!! Мая Радзiмa! !!

Адказаць
+3 +
ООО, 13:45, 29.11

Прыгожы.

Адказаць
+4 +
Надо делать так, 14:47, 29.11

Прывітанне Во первых поствьте на компьютере белорусский язык Для начала давайте начнём с приветствий и прощаний и прочих простых слов на мове если я помню на сайте будьма был перевод сленга на мову. Это очень круто и всем будет нравиться. И давайте это самое главное перестанем осуждать людей которые пытаются разговаривать даже если у них не очень получается. Дзякуй i да пабачэння)))

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны