20 красавiка 2024, Субота, 16:11

Златан Ібрагімавіч вызначыўся эфектным голам у першым жа матчы за «Манчэстар Юнайтэд»

1
ФОТА: EUROSPORT

Знакаміты навабранец «Манчэстар Юнайтэд» забіў мяч у першым жа паядынку за новы клуб.

Прычым зрабіў гэта вельмі эфектна, уразіўшы мэту ўжо на 4-й хвіліне сустрэчы ударам «нажніцамі».

Таварыскі матч з турэцкім «Галатасараем» адбыўся 30 ліпеня ў Гётэбаргу, так што ацаніць дэбют шматгадовага лідара каманды на свае вочы маглі і шведскія заўзятары. Праўда, пасля няўдалага для скандынаўскай дружыны Еўра-2016 Златан Ібрагімавіч заявіў, што завяршае кар'еру ў камандзе, піша tut.by.

Ну, а матч у Гетэборге скончыўся пераканаўчай перамогай «МЮ», хоць першы тайм манкуніянцы саступілі. Златан Ібрагімавіч быў заменены пасля першага тайма. Характэрна, што ў «МЮ» ні адзін гулец не правёў сустрэчу цалкам - да 68-й хвіліне былі заменены ўсе футбалісты, якія выйшлі ў стартавым складзе.

«Манчэстар Юнайтэд» - «Галатасарай» - 5:2

Галы: 1:0 - Ібрагімавіч (4), 1:1 - Сінай Гюмюш (22), 1:2 - Брума (40), 2:2 - Руні (55), 3:2 - Руні (58, з пенальці) , 4:2 - Фелайні (62), 5:2 - Хуан Мата (75).

Папярэджання: Руні (51) - Снэйдар (27).

Наступны кантрольны паядынак міжсезоння футбалісты «Манчэстэр Юнайтэд», якіх пасля мінулага сезона ўзначаліў знакаміты партугалец Жазэ Маўрынью, правядуць 3 жніўня супраць «Эвертана».