28 March 2024, Thursday, 12:38
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories

Anonymous threatening Homel oppositionist

16

Opposition activist Kanstantsin Zhukowski received anonymous threats for displaying Belarus' historically national white-red-white flag over his house in Homyel.

Comments 16
+73 +
Токарь, 8:26, 24.01

Для этих лукасековских упырей национальный флаг как ладон для чертей .

Reply
+15 +
СЛЕСАРЬ, 13:34, 24.01

И не говори. Вот 100 пудов, если я над своей хибарой вывешу российский или китайский флаг, так никто даже и не дернется!

Reply
+26 +
Suigintou, 8:27, 24.01

Товарищи анонимы и гвардии анонимы забывают о том, что в эту игру можно играть вдвоем... и втроем... и всей компанией

Reply
+62 +
Dimon, 8:29, 24.01

Имя звонившего ПОДЛЕНЬКИЙ ТРУСЛИВЫЙ ПОПАЛИЗ (как минимум).

Пока есть люди, которые не боятся этой ублюдочной махины-не всё потеряно.
ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!

Reply
+58 +
ХЦЗ, 9:08, 24.01

Это называется телефонный терроризм. На государственном уровне, потому как акт этого терроризма осуществлен представителем государственной власти.

Reply
+33 +
Дора Евлинская, 9:24, 24.01

Минтавские аслиные ушы тарчаць.

Reply
+79 +
Бог за нас, 9:30, 24.01

Война, кажись, не остонавливается с 1863 года. Вон как их колбасит один вид нашего стяга!

Reply
+53 +
911, 9:33, 24.01

Пусть Константин предложит анониму самому прийти и снять флаг, предварительно поставив пару капканов. Только так можно с этим мусором бороться.

Reply
+26 +
Чегеварвар, 10:04, 24.01

Перш за ўсё трэба адзначыць мужнасьць сп. Кастуся Жукоўскага, які вывесіў Сьцяг у гонар свайго славутага цёзкі - на такі ўчынак варты толькі той, хто ведае гісторыю. Але сярод тых нешматлікіх беларусаў, хто яе ведае, ня кожны наважыцца паказаць сваю прынцыповасьць.
Дзякуй ліцьвіну Кастусю Жукоўскаму.
Тым гамельчукам, хто лічыць сябе беларусамі (ліцьвінамі), можна было-б прапанаваць сваю дапамогу Кастусю: ад назіраньня да аховы. Толькі РАЗАМ можна абараніцца.
Самому Кастусю трэба АБАВЯЗКОВА падаць заяву аб факце пагрозы з боку невядомага.
Пажадана фіксаваць УСЕ тэлефанаваньні (смс).
Дзякуй і жыве Беларусь!

Reply
+30 +
МТЗ-5, 10:17, 24.01

Константину выражаю благодарность! И один в поле воин...ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!!

Reply
+22 +
мужычок, 11:14, 24.01

Местный участковый видать хулиганит.

Reply
+8 +
Ирина, 12:47, 24.01

Будьте осторожны,после предупреждения могут быть действия. Они способны на все.
Но Вы молодец!И один в поле воин!

Reply
+6 +
Чегеварвар, 18:29, 24.01

"У сваей хатцы няма чаго баяцца" (беларуская прыказка).
Маецца наўвазе ня ўласная хата Кастуся, а Беларусь.

У мяне заўсёды на грудзі Пагоня. А перад тым, як праходзіць металашукальную рамку (перад хакейнымі спаборніцтвамі ў лядовым палацу на Прытыцкага), на заплечнік начапіў значак са Сьцягам.
Аніводны АМАПавец, што стаялі і перад, і пасьля рамкі, - мне не тое, што не зрабіў штосьці благое - нават анічога не сказаў. Так, проста глядзелі неяк сумнавата ))).
У машыне - таксама Пагоня пад шклом - добра відаць.
І таксама аніводны ДАІшнік, нават дэманстратыўна углядаючыся ў Пагоню, ні да чаго не чапляўся.
Так што НЕЛЬГА баяцца СВАІХ родных сымбаляў, за што вялікая падзяка Кастусю Жукоўскаму.
П.С. Дарэчы, адзін знаёмы распавёў, што ДАІшнік спыніў яго за размову па сотавым. Зьбіраўся шрафануць, але ўбачыўшы ў салоне Пагоню (я калісьці падарыў), сказаў: "О, свае! Шчасьлівай дарогі!"

Reply
+13 +
Лявон, 12:49, 24.01

Гэта наш дзяржаўны сцяг ! Чуйце жалкія і агідныя халуі свайго дыктатара. Ён баіцца гэтага сцяга бо ведае, што пад ім яго чакае жорсткі, але спрвядлівы суд за ўчынённае. Вы тожа бойцесь хто заслужыў!

Reply
+9 +
Генадзь, 15:35, 24.01

Так у нашай краiне нацыянальная сiмволiка пад «жэстачайшай» забаронай, што тэрарызм, што таргоуля людзьмi, зброяй, наркотыкамi—што сцяг вывiсiць! А вось свастыка на сценах гэта ужо звычайная справа. Амаль усе прыпынкi у Кобрыне размаляваны свастыкай разам дынамаускай сiмволiкай i гэты факт гаворыць сам за сябе. I нiхто не нясе за гэта адказнасць, нават зафабаваць камунальнiкi не спяшаюцца. Як так i трэба.

Reply
+1 +
Евгений, 13:17, 25.01

Константин, а Вы записывайте все разговоры. Чуть что - не отвертятся...
У меня портативная камера в пуговице пиджака (стоит 24$) позволяет договориться с любым чиновником. Я потом им показываю видеозапись нашей встречи и они все становятся очень сговорчивыми.

Reply