banner1 banner1 banner1

15.02.2013

“Wave of Solidarity” in Baranavichy photos 7

11:23, — Politics

The Wave of Solidarity campaign reached the town of Baranavichy on February 14....

Comments

хася, 11:35, 15.02      -   +8   +  
Присоединяемся посильным участием!
Reply
Эээ, 12:55, 15.02      -   +3   +  
А Дичковскому в исполком на двери почему не наклеили???
Reply
рубило, 11:38, 15.02      -   +10   +  
Замечательная акция! Ведь большинство жителей Беларуси, об этих людях ничего не знают.
Reply
Чегеварвар, 13:13, 15.02      -   +4   +  
Фоткі з артыкулу гавораць аб тым, што такую акцыю здольны зладзіць КОЖНЫ з нас. Хаця-б у сваім пад'ездзе.
Гэта - вельмі важна для нашых-жа дзетак, як ні патасна гэта сказана.
Той, хто ня робіць хаця-б гэтага, ня мае права тут пісаць "А што-ж я магу?" ды "Хай апазыцыя (Еўропа, ЗША) робяць.
На "Нашай Ніве" з'явіўся артыкул Стася Карпава:
=========================================
"Адзін чалавек, дапусцім, можа сядзець і страчыць артыкул з хуліганскай назвай, другі — несці дакументы ў гарвыканкам. Трэці проста будзе захоўваць унутры сябе гэтую выснову, каб падзяліцца ёю з тым, хто пакуль да гэтых думак не прыйшоў. Але сама сабою выснова, нарадзіўшыся ў тваёй асобна ўзятай галаве, прымушае перажываць і жыць з пачуццем несправядлівасці, якое камфортна існуе вакол, і ўласнае маўчанне табой жа так ці інакш будзе успрымацца як пазіцыя згоды. Гэта стварае ўнутраны дыскамфорт, які многія не ўмеюць пераносіць, бо вынікам самааналізу стануць два кароткія словы: «Я сцыкло».

Не баязлівец, не памяркоўны і талярантны, а сцыкло. Гэты страшны прысуд усім вядомы з дзіцячых гадоў. І жыць з такой высновай яшчэ цяжэй. Гэтыя словы і ёсць оруэлаўскі кат, які прымушае чалавека скіроўваць свае сілы на тое, каб даказаць сабе, што уласная сцыклівасць — гэта не сцыклівасць, а прагматычны выбар таго боку, за якім праўда. Застанецца проста пераканаць сябе, што праўда на тым баку, дзе сіла"
----------------------------------------------------------------------
Людзі, давайце ня будзьма сцыклом, бо жыць з гэтым пацуцьцём будзе цяжка. А адчуць сябе "не сцыклом" можна толькі штосьці ЗРАБІЎШЫ.
Reply
Беларус, 13:28, 15.02      -   +3   +  
СВОБОДУ ПОЛИТИЧЕСКИМ!!!
Reply
свобода, 13:57, 15.02      -   +6   +  
Как здорово! Молодцы! Хоть барановичане узнают, что политзаключенные в стране есть. А то живут люди и думают, что хуже, чем у них не бывает: и цены высокие, и растут постоянно, и контракты замучали, и коммуналка съедает треть кошелька, и ни пикни против власти. А тут оказывается есть люди-страдальцы, которые за свободу белорусов сидят. И нет среди них ни ворья чиновичьего, ни бандитов, ни грабителей, ни насильников. Наши это, НАШИ БЕЛОРУСЫ, которые честных выборов ХОТЕЛИ, которые ПЕРЕМЕН ДОБИВАЛИСЬ.
Reply
1, 17:17, 15.02      -   +2   +  
а ў Светлагорску будзе?
Reply
 

Write your comment

E-mail won't be published

Comment will be published after modertor checks it

Loading...

          Новости партнеров


Loading...



Exchange Rates of the National Bank

Валюта  23.08.14  24.08.14
EUR13 810,0013 810,00
USD10 400,0010 400,00
RUB289,00289,00

Opinion


Kolkhoz boomerang

Kolkhoz boomerang

Natallia Radzina, Gazeta Wyborcza

Recruitment

Recruitment

Jauhien Skrabiec

Stop kissing dictators’ hands

Stop kissing dictators’ hands

Natallia Radzina

Who has benefits from holiday?

Who has benefits from holiday?

Mania Myshkavets

Occupation of Belarus starts with parade

Occupation of Belarus starts with parade

Uladzimir Khalip

Belarusian Weather Forecast

   23.08   24.08 
Brest Небольшая облачность+24
+14
Дождь+17
+9
Vitebsk Небольшая облачность+21
+12
Облачно+21
+12
Homel Ясно+22
+11
Небольшая облачность+24
+13
Hrodna Гроза+22
+12
Дождь+16
+10
Minsk Ясно+22
+12
Дождь+19
+11
Mahilou Небольшая облачность+21
+11
Возможен дождь+22
+12



Yesterday's statistics:

unique visitors 334204
pageviews 1910598

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Old site version

Subscribe in English

Enter your email address: