29 March 2024, Friday, 11:31
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 7
+8 +
хася, 11:35, 15.02

Присоединяемся посильным участием!

Reply
+3 +
Эээ, 12:55, 15.02

А Дичковскому в исполком на двери почему не наклеили???

Reply
+10 +
рубило, 11:38, 15.02

Замечательная акция! Ведь большинство жителей Беларуси, об этих людях ничего не знают.

Reply
+4 +
Чегеварвар, 13:13, 15.02

Фоткі з артыкулу гавораць аб тым, што такую акцыю здольны зладзіць КОЖНЫ з нас. Хаця-б у сваім пад'ездзе.
Гэта - вельмі важна для нашых-жа дзетак, як ні патасна гэта сказана.
Той, хто ня робіць хаця-б гэтага, ня мае права тут пісаць "А што-ж я магу?" ды "Хай апазыцыя (Еўропа, ЗША) робяць.
На "Нашай Ніве" з'явіўся артыкул Стася Карпава:
=========================================
"Адзін чалавек, дапусцім, можа сядзець і страчыць артыкул з хуліганскай назвай, другі — несці дакументы ў гарвыканкам. Трэці проста будзе захоўваць унутры сябе гэтую выснову, каб падзяліцца ёю з тым, хто пакуль да гэтых думак не прыйшоў. Але сама сабою выснова, нарадзіўшыся ў тваёй асобна ўзятай галаве, прымушае перажываць і жыць з пачуццем несправядлівасці, якое камфортна існуе вакол, і ўласнае маўчанне табой жа так ці інакш будзе успрымацца як пазіцыя згоды. Гэта стварае ўнутраны дыскамфорт, які многія не ўмеюць пераносіць, бо вынікам самааналізу стануць два кароткія словы: «Я сцыкло».

Не баязлівец, не памяркоўны і талярантны, а сцыкло. Гэты страшны прысуд усім вядомы з дзіцячых гадоў. І жыць з такой высновай яшчэ цяжэй. Гэтыя словы і ёсць оруэлаўскі кат, які прымушае чалавека скіроўваць свае сілы на тое, каб даказаць сабе, што уласная сцыклівасць — гэта не сцыклівасць, а прагматычны выбар таго боку, за якім праўда. Застанецца проста пераканаць сябе, што праўда на тым баку, дзе сіла"
----------------------------------------------------------------------
Людзі, давайце ня будзьма сцыклом, бо жыць з гэтым пацуцьцём будзе цяжка. А адчуць сябе "не сцыклом" можна толькі штосьці ЗРАБІЎШЫ.

Reply
+3 +
Беларус, 13:28, 15.02

СВОБОДУ ПОЛИТИЧЕСКИМ!!!

Reply
+6 +
свобода, 13:57, 15.02

Как здорово! Молодцы! Хоть барановичане узнают, что политзаключенные в стране есть. А то живут люди и думают, что хуже, чем у них не бывает: и цены высокие, и растут постоянно, и контракты замучали, и коммуналка съедает треть кошелька, и ни пикни против власти. А тут оказывается есть люди-страдальцы, которые за свободу белорусов сидят. И нет среди них ни ворья чиновичьего, ни бандитов, ни грабителей, ни насильников. Наши это, НАШИ БЕЛОРУСЫ, которые честных выборов ХОТЕЛИ, которые ПЕРЕМЕН ДОБИВАЛИСЬ.

Reply
+2 +
1, 17:17, 15.02

а ў Светлагорску будзе?

Reply