28 March 2024, Thursday, 12:51
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories

23

Comments 23
+48 +
берасцейка, 12:33, 8.02

дзима-наш гонар.наш сучасны кастусь калиноуски.трымайся,дараги.здароуя и цярпення табе.чакаем на свабодзе.жыве беларусь.

Reply
+30 +
Nika, 12:52, 8.02

Шкловская банда трясется от ненависти к таким сильным и светлым личностям, как Дима. И банда будет делать все, чтобы он оставался в тюрьме как можно дольше. Вопрос в другом: чем мы можем ему помочь. Письма, открытки, петиции - это понятно, но мало. Подскажите, что еще можно и нужно сделать, чтобы облегчить его страдания.

Reply
+48 +
Людмила, 13:00, 8.02

Низкий поклон Дмитрию Дашкевичу и Эдуарду Лобову.!
Спасибо Вам, Иосиф Середич;!

Reply
+29 +
Вадим, 13:04, 8.02

За што? - за правду, за то, что такому жалкому колхознику этот Человек может сказать всё то. что думает и не боится потерять работу, престиж и прочее материальное! Его держат в заложниках, чтобы обменять на преференции и льготы от ЕС.

Reply
+39 +
EL LOBO, 13:05, 8.02

За што ўлады гнояць у турме сапраўднага беларуса?
************************************************************************
Таму ,што ён - САПРАУДНЫ I СУМЛЕННЫ БЕЛАРУС.

Reply
+6 +
Чегеварвар, 17:58, 8.02

Так, менавіта так.
Улады гнобяць БЕЛАРУСАЎ.

З гэтага ў мяне дзьве высновы:

1* Улада яшчэ раз падкрэсьлівае сваю антыбеларускасьць. Тое, што самыя шчырыя й годныя беларусы - за кратамі, а хлусы, хабарнікі й злодзеі - пры ўладзе - найяскравы паказчык таго, што гэтая ўлада пазбаўляе менавіта беларуса ВОЛІ.
2* Цікавая выснова, што камусьці падасца занадта выбуховай, але яна лягічна выцякае і з артыкулу, і з маёй высновы №1:
ТОЙ, ХТО НЕ ПАЦЯРПЕЎ АД АНТЫБЕЛАРУСКАЙ УЛАДЫ - НЕ БЕЛАРУС?

P/S/ Mucho gracias por tus palabras, amigo/
"Patria o muerte!"

Reply
+24 +
Марек, 13:16, 8.02

Я думаю, что пока невинновные люди с чистой душой и совестью сидят в тюрмах наша страна будет разрушаться руками тех, кто больше всего хочет стабильности для себя и своих детей, при этом пуская в расход чужих детей.

Reply
+30 +
про, 13:25, 8.02

За родную, вольную i незалежную Беларусь.

Reply
+48 +
Dimon, 14:04, 8.02

За что ? За каждого из нас. За тех, кто был на площади. За тех, кто отсиделся дома. За марионеточных учителей и досрочно голосующих сцыкливых студентов. За Гончара, Завадского, Захаренко,Красовского, Бебенина и других замученых и убитых. За умных и за недолёких. За то, что Любит Беларусь. За то, что наша страна достойна быть уважаемой в мире, а не изгоем. За решёткой За Свободу ! За нашу свободу.
Скот, освободи Людей !!!

Reply
+28 +
михайловна, 14:28, 8.02

Как нестерпимо больно читать эти строки.Действительно за что?И самый главный вопрос когда это кончится?Пока конца к сожелению не видно.НЕкому объединить народ,повести за собой.А писать все наши возмущения можно до бесконечности.Но Диме и таким как он от этого не легче.

Reply
+22 +
хася, 15:24, 8.02

Тяжело читать ,и думаешь, а зачем пришёл человек в этот мир? Один, как Дима, чтобы сделать жизнь людей лучше, добрее, светлее ,принести пользу, чтобы наши дети могли спокойно жить в своей стране по законам, а не по понятиям, а другие, как малышев и савицкий — вечно дрожащие твари, прячущиеся от людей под масками, пришли врать, изворачиваться, подличать, рассчитывая прожить всю жизнь, прислуживая хозяевам. Спасибо, Вам Иосиф Середич! Всегда покупаем и читаем Вашу газету.

Reply
+20 +
Чегеварвар, 18:04, 8.02

Я згодны з Вашаю падзякаю да Сярэдзіча (галоўнага рэдактара "Народнай Волі"). Мужнасьць гэтага чалавека - відавочная.
Прапаную ўсім, хто згодны, падтрымаць яго намаганьні даносіць праўду да людзей, выпісаўшы газэту, альбо штотыднёва купляючы яе ў шапіку "Белсаюздруку".

Reply
+21 +
cv, 15:00, 8.02

Вось i я з першага ж дня зняволення Змiцера задаюся пытаннем - За што? Ноч цёмная напярэдаднi свiтанку. Трымайся, Змiцер! Жыве Белврусь!

Reply
+12 +
maya, 15:10, 8.02

Единственная "вина" Дмитрия - что его жизненные ценности и установки не совпадают с "генеральной линией" тнп и его холуев. За то, что он имеет свое мнение и говорит о нем вслух, что нестерпимо для глубоко закомплексованного и психически неадекватного каким является тнп.. И пока Евросоюз со своей двуличностью и Россия с имперскими замашками, опираясь на толерантность белорусского населения, будут поддерживать режим, Дмитрий так и будет оставаться за решеткой.. К сожалению(((

Reply
+17 +
БА, 15:13, 8.02

Не спiце, Iосиф.У Вашых руках маецца таксама ключык да свабоды.Я маю на увазе пазiцыю газеты i iнфармацыю з рэдакцыйнай пошты.На Вас таксама людзi надзеюцца.Прынамсi я...

Reply
+16 +
свабода, 15:54, 8.02

Якiя мужныя хлопцы Змiцер i Эдуард! Паважаем iх рашэннi, ганарымся iмi i кожны дзень чакаем. А што тычыцца ўлады, то яна - забойца моладзi. Хай згiне ўлада-забойца разам з Лукашэнка!

Reply
+12 +
"Надзея-2", 17:46, 8.02

Выбачайце! Мо Іосіф Сярэдзіч і заслугоўвае дзякуй, але толькі невялікае.Бо маўчанне яго было вельмі доўгім. Гэту тэму можна было падняць значна раней, тым болей, што ён добра ведае Зьміцера, а той пакутуе ўжо трэйці год. Магчымасці ў газеты вялікія. Але як мне здаецца яна знізіла свой рэйтынг.А той рэйтынг які ў яе застаўся- гэта заслуга рэвалюцыйнай таленавітай журналісткі,намесніцы галоўнага, Святланы Калінкінай. А вось тое, што людскую пошту Вы перасталі размяшчаць на старонках газеты, зрабіла яе беднай і мала цікавай.А людзі вядома пішуць і дасылаюць шмат пытанняў,прапаноў, крытычные нататкі. Кожны хто дасылае матэрыял хацеў бы каб яго пачулі бо пакуль газета яшчэ лічыцца апазыцыйнай Але атрымліваецца, што амаль уся гэтая людская карэспандэнцыя трапляе ў архіў рэдакцыі. Дарэчы раней было зусім не так. Калі я маю рацыю,то хтосьці на "хартыі"мяне падтрымае. Калі гэта не так,а суб'ектыўна, то выбачайце.

Reply
+8 +
Чегеварвар, 18:23, 8.02

Шаноўная Надзея-2.
Ня ведаю рэдакцыйных дэталяў, але напішу мой позірк, як звычайнага чытача.
У любым выпадку друкаваць газэту кшталту "НВ", жывячы ў Беларусі - подзьвіг. Без перабольшваньня.
Нават калі Сярэдзіч й не пісаў асабіста сам ў рэзкіх танах, то ўсё-ж такі, пагадзіцеся, дачыненьне да выпуску гэтай газэты ён, натуральна, мае.
А тое, што за апошнім часам з'явіліся ягоныя яскравыя асабістыя артыкулы - гэта не нагода дзеля яго ганьбаваньня, а наадварот - нагода дзеля падзякі яго, як грамадзяніна.
Я проста разважаю, не прэтэндуючы на абсалютнасьць. Бо дасюль пра "НВ" ведаў толькі праз артыкулы Сьвятланы Калінкінай.
Але, паўтаруся, тыя мае супрацоўнікі, што выпісваюць "НВ", прыносяць мне яе са словамі "Ніфігасе". І там - не Калінкіна, як звычайна, а Сярэдзіч!
Так што гэтымі нататкамі галоўрэда НВоля толькі адраджаецца - то бок робіць як раз тое, чаго Вам (і ўсім нам) не ставала.

Reply
+8 +
БА, 20:06, 8.02

Згодзен з Вамi.Вельмi цяжка у такiх умовах трымаць баланс на лязы нажа.Але патрэбна разумець i нас, людзей якiя звяртаюцца за маральнай падтрымкай да грамадскасцi праз Н. В.Падманутыя надзеi -гэта таксама здрада.Але будзем спадзявацца на лепшае.Мроi нас дауно пакiнулi...

Reply
+5 +
пенсіянер, 19:54, 8.02

Надзея-, 17:46, 8.02
Я падтрымліваю ВАС Надзея
НН вельмі блеклая. Нават на сайтах нармальныя каменты не прапускаюць . Што, яны берагуць сябе як апазыцыйны рупар, але каму ён патрэбен гэты настолькі запалоханы рупар прауды і свабоды?
І многае тут залежыць ад першых асоб газэты.
Мяне вельмі здзіўляе , дакаціліся вы, што амаль што прывітанні лукашэнка шле Сярэдзічу ( на апошняй прэсканфэрэнцыі). Гэта што значыць ? Што ён гэтым хоча паказаць, што апазыцыйная газэта знаходзіцца " у яго кішэні" ці "Сярод лепшых яго сяброў????"
Чамусці Разінай ён прывітанняў ня шле?
НН усякі раз любіць падкрэсліць, што яна не Хартыя.

Reply
+2 +
GenadZZZ, 1:49, 9.02

Ну вось дожылі... Я не раз казаў, што па штмт якіх якасцях мы на хартыіі паўтараем звычайны ляхтарат.Сваіх гнабім. Народная Воля шмат год займае прынцыповую пазіцыю ва ўмовах далёкіх ад "саўбелкі.. Шмат год вымушана была выдавацца за мяжой. Шаноўная "Надзея-2", 17:46, 8.02- адкрыю вам вялікую тайну - матэрыялы з НВ выходзяць не толькі на Хартыі, але яшчэ ў самой газеце. Пра якое маўчанне аб Зміцеры вы кажаце?! Регулярна змяшчаюцца матэрыялы і пра Зміцера і пра Насту і ўсіх палітзняволеных. Заўсёды лягчэй крытыкаваць, цяжэй зрабіць. У мяне самога ёсць крытычныя заўвагі да НВ, але выказванне "Выбачайце! Мо Іосіф Сярэдзіч і заслугоўвае дзякуй, але толькі невялікае"-гэта наўпост плявок у твар найпаважанейшаму ЧАЛАВЕКУ.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
пенсіянер, 19:54, 8.02 Мяне вельмі здзіўляе , дакаціліся вы, што амаль што прывітанні лукашэнка шле Сярэдзічу ( на апошняй прэсканфэрэнцыі). Гэта што значыць ? Што ён гэтым хоча паказаць, што апазыцыйная газэта знаходзіцца " у яго кішэні" ці "Сярод лепшых яго сяброў????"
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
-ну я ж кажу- ляхтарат ёсць ляхтарат- слухае пляшывага і па яго славесным паносе робіць нейкія высновы...

Reply
+10 +
azhbeta, 22:01, 8.02

Ва ўладзе ў Беларусі ваенная хунта, а па суці арганізаваная злачынная групіроўка. Таму такая праграсіўная, таленавітая і сумленная моладзь як Зміцер і Эдуард з'яўляюцца антагоністамі сённяшняй кіруючай так званай уладзе.
Хацелася б толькі даведацца ў тых халуёў па чыіх даносах катуюць у канцлагеру гэтах хлопцаў: як вам спіцца па начам, ці не душаць вас кашмары? Бо ваш кумір-душагуб сталін не мог па начах спаць, душы забітых ім людзей не давалі яму пакою, таму ён "працаваў" да раніцы і спаць лажыўся, калі ўжо пачынала світаць.
Людзі, якія чытаюць Хартыю, няўжо ніхто не ведае гэтых пачвараў з-за якіх сядзяць за кратамі нявінаватыя хлопцы. Хары іх павінны быць на абазрэнні ўсяго беларускага грамадства і той самай суддзя, якая іх суддзіла таксама.

Reply