25 April 2024, Thursday, 23:07
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 13
+32 +
Olga, 9:59, 17.10

Организатор марша Николай Статкевич в тюрьме. A где же "новое поколение белорусских демократов"?

Reply
+5 +
Мікола ))), 13:00, 17.10

на футбольным полі Барысаў-Арэны

Reply
+3 +
беларуска, 15:31, 17.10

Надо выражаться точнее: один из организаторов.

Reply
+31 +
Dimon, 10:15, 17.10

Помню - помню, был там. Да-а-а, смутное, но славное было время. Была и сила, и единство. Что сказать ? Всё у нас впереди ребята и козломордая гопота, что в погонах - что без, будет получать в голову ! Твари просто не признают историю, живут одним днём. И это согласитесь не правильно. Тупоголовые думают, что они думают о своих детях, но это заблуждение. За всё придётся отвечать ! Жыве Беларусь !

Reply
+19 +
memory, 10:38, 17.10

хорошо помню тот марш, закончилось потасовкой в парке горького, омон тогда конкретно камнями получил,,жаль не пошли дальше на пролом.

Reply
+15 +
Татьяна, 11:12, 17.10

Лозунги актуальны и сегодня! Как не было этих 15 лет!

Reply
+18 +
Вадим, 11:16, 17.10

Даже значок с того события хранится. тогда люди собирались и мы верили, что победим, а сегодня всех испугали и подмяли. Плешивого давно бы убрали если бы не были трусами.

Reply
+14 +
Николай, 11:20, 17.10

Сейчас такое уже очень трудно повторить будет, слишком люди свыклись с ситуацией.

Reply
+5 +
карина, 11:22, 17.10

как жаль, что всего один за столько лет

Reply
+1 +
911, 11:32, 17.10

Трэцi здымак, злева - Таболiч, ты?

Reply
+7 +
Маланка, 12:06, 17.10

Удзельнiчак у гэтым маршы да таго моманту як пачауся разгон. Нас мэтанакiравана заганялi у пастку на скрыжаваннi Пулiхава i Першамайскай. Калi калёна iшла па тагачаснай Варвашэнi i спрабавала звярнуць на праспекце Скарыны на плошчу Перамогi, ёй гэта зрабiць не далi. Хаця папярэднiя акцыi часта рушылi менавiта па праспекце ,i праз плошчу. На падыходзе к Пулiхава (на спуску да маста) калёна спынiлася, бо на самiм момце праз Свiслач нас ужо чакалi шэрагi "касманаутау" , экiпiраваных па-поунай. Спачатку альбо правакатары, альбо зусiм адчайныя падыходзiлi да шчытоу спецназу, i спрабавалi неяк пауплываць на iх. Помню, што на прыпынку стаяу пусты трамвай, i зноу жа, альбо правакатары, альбо смельчакi спрабавалi яго штурхануць у бок касманаутау, але зразумела гэта iм гэта не атрымалася зрабiць . У нейкi момант шчыты раступiлiся, i выскачыушыя мелiцыянты схапiушы некалькi чалавек , зацягнулi iх за шчыты. Момант калi пачалi кiдаць бушчатку дакладна не помню, але тое, што яна была складзена на некалькi драуляных паддонах, гэта так. Што у рэзалася у памяць, калi пачалася уся заваруха, побач са мной была здымачная група РТР, якая паймала блiжэйшую машыну, села уяе , i трапна з'eхала

Reply
+9 +
спец, 12:31, 17.10

Если бы всем в Беларуси была нужна свобода, сипатого давно уже не было.
Большинство населения даже не понимает что это такое и чего их всех лишил сипатый, Люди, он украл Вашу свободу!!!

Reply
+4 +
Сергей, 12:47, 17.10

Есть хорошее видео - "Незвычайны канцэрт". Там много кадров с этого мероприятия. А еще - замечательная музыка.

Reply