25 April 2024, Thursday, 2:31
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 13
+41 +
КНЕХТ, 15:18, 19.03

Тогда почему не защищаете Украину? Ведь Ваше государство ГАРАНТИРОВАЛО ЗАЩИТУ целостности Украины?

Reply
+3 +
Бенедзікт, 16:32, 19.03

Вось Вам мой адказ на слушнае пытаньне.

Міжнародныя гарантыі...

Сістэма, якая гарантавала сьвету шэраг непарушных палажэньняў абрынулася. Абрынулася яна не сёньня, яна пачала рушыцца, калі краіны, якія ўзялі на сябе, перад усім сьветам, цяжар выкананьня гарантыяў не выконвалі сваіх абавязкаў.

Толькі з падзеяў апошняга часу - войны Расеі з Чачней, калі не быў створаны Міжнародны трыбунал па ваенных злачынствах у Чачні, а Расея была цынічна прынятая ў шэраг міжнародных арганізацыяў.
Вайна Расеі ў Грузіі паказала, што ёй толькі паківалі пальчыкам і на гэтым усё скончылася - адрывам Паўднёвай Асеціі і Абхазіі, а пазіцыі заходняга бізнеса аказаліся больш важкімі чым міжнародныя злачынствы Крамля.

Будапешскі мэмарандум (адносна гарантыяў, Беларусі, а таксама Ўкраіне і Казахстану з боку В.Брытаніі і ЗША) быў парушаны, калі насуперак яму Расея ажыцявіла, пачынаючы з 1995 г., супраць Беларусі, шэраг нелегітымных дзеяньняў (сумесна з прарасейскім рэжымам на Беларусі), а менавіта - дамовы з нелегітымнымі ўладамі Беларусі і дзеяньні палітычнага, эканамічнага і вайсковага характара - дзеяньні, якія супярэчаць міжнароднаму праву.

Зараз ізноў, ва Ўкраіне парушаны Будапешскі мэмарандум і ў дадатак Статут ААН і пагадненьні АБСЭ аб непарушнасьці межаў у Эўропе... Праўда, гаранты міжнароднага парадка нешта тамака жвава балбочуць пра санкцыі на якія агрэсар - Расея, не зьвяртае аніякай увагі, бо адзінай дзейснай санкцыяй магла б быць толькі рашучая вайсковая сіла ў спалучэньні зь іншымі фактарамі ўціску...

Зараз гарантыі засталіся толькі ў саміх народаў, супраць якіх вядзецца вайна. Гэта адзіныя гарантыі - права народаў на любы(!) супраціў імпэрскай Расеі.

Reply
+1 +
Потому., 20:50, 19.03

Потому, что сами еще пожить хотят.

Reply
-36 +
Петр Крюков, 15:20, 19.03

Госпожа Грибаускайте,не надо бояться России.Надо обеспечивать достойное проживание граждан Литвы всех национальностей.И только тогда,когда люди будут знать ,что это государство им комфортно,никакие внешние силы будут не страшны.Но если над людьми будут издеваться, как на Украине,тогда нужно бояться не Путина,а собственного кризиса.И хватит уже всех пугать Россией.Россию бояться только те ,кто к ней был несправедлив,а как известно всем -несправедливость должна и будет устранена!!

Reply
+5 +
Бандерівець:), 17:40, 19.03

Москалі - це стадо, а не національність. Вони мене краще у цьому переконали самі, а ніж твої соплі.
А США їм допоможе як нам за Будапешською угодою (щось допомиги ніякої не бачу, навіть реальних санкцій). Їм допоможе лише власна ядерна зброя. Й у них є ядерний рекатор, який можна покращити й він буде виробляти полоній.

Reply
+1 +
Бандерівець:), 17:40, 19.03

Пробачте, ПЛУТОНІЙ.

Reply
+20 +
Suigntou, 15:29, 19.03

Так же, как и Крым?

Reply
+27 +
Paul, 15:35, 19.03

Украину уже защитили...

Reply
+21 +
ЛЫДЖНЕГ, 15:37, 19.03

Грузию и Украину ужо зашчыштили, ага... :D

Reply
+12 +
ashu, 15:39, 19.03

угу ,еще 11 человек санкциям подвергнут ,причем выберут тех ,у кого ни собственности ни счетов в америке не будет . НИКТО НЕ ВВЯЖЕТСЯ ЗА ВАС В ДРАКУ ,поэтому всех военнообязанных в ружье и воевать ,а не ждать когда кто то заступится . Простите но Крым молодое правительство Украины проср...ло само своей нерешительностью . то же самое может быть и с восточной Украиной . Удачи , Жыве Беларусь , Слава Украине.

Reply
+24 +
гг, 15:52, 19.03

Уже неделимость Украины нагарантировали.....

Reply
+3 +
ГАЛАКА, 15:55, 19.03

якщо будуть так захищати як Україну то співчуваю......

Reply
-1 +
Ну, наконец-то., 20:52, 19.03

Начинаете прозревать? Поняли, чего стоит американская и ЕСовская "дружба"?

Reply