banner1 banner1 banner1

11.12.2012

Кітаец Со: «Мару калі-небудзь чытаць беларускую паэзію ў арыгінале» 14

11:52, — Культура

Беларускія сябры Tszwai So называюць яго проста Рафаэлем. І ён не супраць....

Комментарии

жаба, 12:55, 11.12      -   +9   +  
Ты, Со, больше беларус, чем многие из нас...
Ответить
113, 14:40, 11.12      -   +2   +  
Беларус новой формации. Скоро их будут миллионы. Тогда Москва границу закроет.
Ответить
F, 21:33, 11.12      -   +1   +  
А чего ей закрывать, во-первых Москва эта местный филиал Таджикистана, Узбекистана, Чечни, Дагестана и т.п. Во-вторых китайцев в рашке, и конкретно в Москве немало.
Ответить
Аматар, 14:15, 11.12      -   +32   +  
Мы ходзiм па дыямантах,
Ўцiскаючы iх у пясок,
I таленты (кажам - таланты)
Саромна хаваем ў мяшок.

Чыталi, што мова - аснова,
Народу - дык мова найперш...
Шаноўныя, прапанова :
Не "стих" прачытайце - а верш,

Не "утро" кажыце - а ранак,
Гарбату рабiце - не "чай",
Ўжывайце не "завтрак" - сняданак,
"Прости мне!" - Даруй, выбачай !

Адчуеш, што ты - не "губернский",
Не чый-та васал цi халоп,
Тутэйшы - з Гароднi, цi з Менску,
Не страцiўшы каранёў.

Не будзе пытання такога :
Лiцьвiны - адкуль, хто яны ?
Як крыж на крыжовых паходах
Грунвальда стаяць курганы...

Ты мажаш казаць : гэта - заяц,
А можаш казаць: гэта - трус,
Тады спадар Со (ён - кiтаец)
Уцямiць, што ты - беларус.
Ответить
дзядзька зь мятлой, 16:13, 11.12      -   +11   +  
Супер верш! Малойца! Калі б было магчыма паставіў бы 1000 плюсаў, а так - адзін, але вялікі і беларуска-ліцьвінскі!
Ответить
lenin, 17:25, 11.12      -   +6   +  
Супер!!!
Ответить
Аматар, 14:18, 11.12      -   +8   +  
Сам верш нiдзе не запiсаў - экспромт. Толькi у вас.
Ответить
шепелявый, 19:13, 11.12      -   +3   +  
Добры верш, дзякуй!
А гэты хлапец больш разумее нашу краіну чым многія "беларусы" тут на Хартыі прінамсі.
Ответить
Belarus in London, 16:21, 11.12      -   +5   +  
Ведаю гэтага хлопчыка асабіста, вельмі добры, цудоўны кітайскі беларус. Казаў што марыць калі-небудзь з'ехаць з Лёндана у Беларусь.
Ответить
Max, 16:45, 11.12      -   +12   +  
Аматар, Браво!!! Со, Браво!!! Со, калi ты чытаешь гэтыя радкi: дзякуй табе вялiкi!!!!))) Я сам па-паходжанню рускi, у мяне толькi дзед-беларус. Я жыву у Расеi, але я ведаю беларускую мову, паважаю i люблю яе. Беларусы- не сорамна Вам!? Я ганарусь сваiмi караннямi. Беларуская мова- унiкальная. У якой мове яшчэ есць: дзеканне, цеканне, чэканне, джэканне, у-кароткае...!? У явiце толькi cабе: нiдзе больш такога няма, нiдзе!!! Гэтая спадчына засталася беларусам ад iх продкау-западных балтау... Таму такая цiкавасць у замежнiкау да беларускай мовы... Iне толькi у Эрыксана, цi Со... Беларуская мова прыцягвае сваей прыгажосцю, незвычайным вымауленнем, пявучасцю... I навогул: Жыве Беларусь!!!
Ответить
Аматар, 16:46, 11.12      -   +4   +  
Па-першае: дзядзька зь мятлой, 16:13, 11.12 - Дзякуй.
Але каб нашыя людзi вочы расплюшчылi : па звестках Юнэска па мелагучнасцi мовы у свеце :
1 - Iтальянская; 2 - Беларуская; 3 - ...
Па-другое : Belarus in London, 16:21, 11.12 - Перадайце Со прывiтанне, i гэты верш
(ён - яго прычына, як i занядбанасць нашых беларусаў да мовы). Але парайце Со пакуль не з'язжаць, а толькi наведаць Беларусь. Пакуль - не час. Як у вядомым кiно : "Будете у нас на Колыме - милости просим" - "Гм...Нет уж, лучше вы к нам".
Ответить
Мах, 17:40, 11.12      -   +6   +  
Отличная идея на счет реинкарнации Униатской церкви!!!!!))) эта церковь была самой многочисленной в ВКЛ (39%). Была уничтожена царским режимом в середине 19 века.Это была, я бы сказал, специфическая белорусская религия. Дай Бог, чтобы такая церковь появилась и на Беларуси. Я первый туда бы пошел...
Ответить
фор, 20:45, 11.12      -   0   +  
Ды ўжо, спецыфічная рэлігія. Няма ніякай уніяцкай царквы. А вось грэка-каталіцкая ёсць. І ў цалкам сабе легальна існуе на тэрыторыі Украіны. Грэка-каталікі захавалі ўсходні хрысціянскі абрад, але маюць духоўную сувязь з Ватыканам
Ответить
Dziadok, 21:24, 12.12      -   0   +  
Так, толькі чытаннем добрага беларускага верша (так, верша, бо Біблія - гэта зброя супраць галоўнага ворага ЎСЯГО чалавечага роду) можна адмыцца пасля плямаў бруду ад былых "зваротаў" не табой абранай "найяснейшай кароны" - хай сабе і тэлевізійных - да інжынераў-творцаў (а колькі з "новых мінчан" узялі з яго прыклад!), ад вымушанага існавання пасярод нечакана ажыўшых дзеючых асоб з "Пінскай шляхты" з іх сквапным жаданнем "дзесятка яек, пары цецярукоў і каўдобца мёду" (а побач - тыя, хто гатовы гэта несці ім без аніякага ўціску!) і Паўлінкі (вядома, не Паўлінкі і Яўхіма) замест герояў Караткевіча і духоўных нашчадкаў Клімука, Кавалёнка і Мулявіна і іншых. Дзякуй Аматару! Вышэй галаву! "Нас не наклОнишь"!
Ответить
 

Написать комментарий

E-mail не будет опубликован

Комментарий будет опубликован после проверки модератором

Loading...

          Новости партнеров


Loading...



Погода в Беларуси

   02.10   03.10 
Брест Ясно+15
+3
Солнечно+16
+2
Витебск Солнечно+11
-1
Ясно+12
+3
Гомель Солнечно+12
0
Солнечно+13
+1
Гродно Солнечно+14
+2
Солнечно+14
+2
Минск Солнечно+12
-1
Солнечно+13
+2
Могилев Солнечно+11
-1
Солнечно+12
+3

Украина

15:24  В Раду баллотируется более сотни депутатов, голосовавших за «диктаторские законы»

15:24  РФ перебрасывает бронетехнику с надписями «За Новороссию» в Крым (Видео)

15:20  Активисты «Правого сектора» перебросили за ограду ЦИКа дымовую шашку и взорвали несколько петард

14:58  В Донецке под обстрел попал детский сад (Видео)

14:44  Боец из киевского батальона подорвал себя гранатой, чтобы не попасть в плен к боевикам

14:40  Оккупант-неонацист рассказал луганскому телеканалу, что приехал в Украину воевать за «свою землю» (Видео)

13:54  Ходорковский: Путинская Россия ведет позорную войну против Украины

13:49  Москвич опубликовал фотодоказательства участия ВС РФ в уничтожении Донецка

13:42  Новая бронетехника едет в Донбасс уничтожать террористов (Видео)

13:40  Жители Донецка: Боевик игрался гранатой и подорвал себя на трамвайной остановке

Далее

Курсы валют Национального банка

Валюта  02.10.14  03.10.14
EUR13 370,0013 390,00
USD10 600,0010 610,00
RUB267,50268,50

Мнение


Майра Мора объединяет белорусов

Майра Мора объединяет белорусов

Владимир Халип

Goodbye Ленин

Goodbye Ленин

Валентин Стефанович

За что они воюют?

За что они воюют?

Виктор Леденев

Котел Кирилла

Котел Кирилла

Дмитрий Дашкевич

Кости для фрау Риббентроп

Кости для фрау Риббентроп

Александр Томкович



Вчера на сайте:

посетителей 327552
просмотров 1992127

пн вт ср чт пт сб вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Старая версия сайта

Конституция Республики Беларусь:

"Статья 34. Гражданам Республики Беларусь гарантируется право на получение, хранение и распространение полной, достоверной и своевременной информации о деятельности государственных органов, общественных объединений, о политической, экономической, культурной и международной жизни, состоянии окружающей среды..."

Подписка

       

Введите ваш e-mail: