29 марта 2024, пятница, 13:19
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 20
-17 +
Михалина, 12:42, 12.10

Хорошо что на белорусском , но по-моему на сон потянуло . Нет динамики и один голос
за кадром . А что в Беларуси достойных рекламных агенств не нашлось ?

Ответить
+32 +
Хаус, 12:49, 12.10

Прыемная навiна.

Ответить
+33 +
Вольная Літванія (Літвы, Беларусі). Не блытаць з Летувай-Жамойціяй, 13:00, 12.10

Калі ўжо будзе Android OS з беларускамоўнай (тарашкевіца-лацінка, тарашкевіца-кірыліца, савецка-лукашысцкая ''наркамаўка'' ці савецка-лукашысцкая ''транслітэрацыя'') лакалізацыяй сістэмы? Я не ўжываю рассейскамоўны soft і карыстаюсь цалкам ангельскамоўным інтэрфэйсам. А так прыемна б было ўжываць нацыянальную ліцьвінскую (беларускую) мову ў дэвайсах.

Ответить
+27 +
Litvin, 13:15, 12.10

Цалкам згодны! Як хочацца пiсаць на тэлефоне лiтвiнскай лацiнкай. Цi пiсаць для пачатку тарашкевiцай з у нескладовым. Ад расейскамоунага софту адказваюся прынцыпова. Трэба усе рабiць на мове!

Ответить
+4 +
па, 18:06, 12.10

Таксама былоб добра мець такую самую магчымасць і ў iOS.

Ответить
+13 +
Літвін з Гомеля, 13:21, 12.10

+100!

Ответить
+22 +
Litvin, 13:55, 12.10

Беларускiх вiкiпедый можа быць толькi дзве: тарашкевiца i лацiнцка. Пажадана - толькi на лацiнцы. Увогуле, трэба мову пераводзiць на лацiнку. Кiрылiца - гэта добра, але часы Кiеускай Русi дауно скончылiся, а за лацiнкай - будучыня. I тады нiводны маскаль не скажа, што нашы мовы падобны. Пераход на лацiнку - гэта шлях да Еуропы. Да таго ж, лацiнка сабярэ шматмiльенную лiтвiна-беларускую дыяспару, беларуская мова будзе мець абарот за мяжой, што так неабходна. Наша нацыя будзе вядома ва усiм свеце. Для гэтага трэба усяго адрадзiць лацiнку i лiтвiнау.
Плюсуем спадарства!

Ответить
+28 +
Нарэшце! Не цурайцеся ж мовы сваёй каб не памерлi!, 13:09, 12.10

Малайцы , так трымаць ! Усе на вэлком!

Жыве Беларусь!

«Понеже от прирожения звери, ходящия в пустыни, знають ямы своя, птици, летающие по возъдуху, ведають гнезда своя; рибы, плывающие по морю и в реках, чують виры своя; пчелы и тым подобная боронять ульев своих, — тако ж и люди, и где зродилися и ускормлены суть по бозе, к тому месту великую ласку имають». Францыск Скарына

Не цурайцеся ж мовы сваёй каб не памерлi! Янка Купала

Ответить
+12 +
Брыль, 13:55, 12.10

Уйду с маскальского МТС, поддержу лучше белорусский (хоть и относительно) Velcom

Ответить
+5 +
добра, 17:54, 12.10

Дарэчы, на вэлкоме я знайшоў магчымасць зьмяніць маскальскую мову на родную праз аўтаадказчык па 411. Добрыя навіны, хоць і наша родная мова там ня першая ў лісте, нажаль... Velcom, дарабіце працу над памылкамі.

Ответить
+18 +
Алесь, 14:42, 12.10

Дзякуй velcom. Вельмі прафесійна...

Ответить
+8 +
Вольная Літванія (не блытаць з Летувай-Жамойціяй), 15:21, 12.10

Так гістарычна здарылася і склалася, што, мінавіта лацінка найбольш пэўным чынам адлюстроўвае сапраўднае і найбольш аўтэнтычнае вымаўленьне і сінтаксіс ліцьвінскай (беларускай) мовы. І гэта ні які не паланізм і не модны трэнд. Гэта - наша неабходнасьць. Кірыліца - гэта адбітак акупанцкай русіфікацыйнай палітыкі, якая правадзілася за часамі бальшавіцка-савецка-расейскай акупацыі ў складзе СССР, пачыная з 20-цатых гадоў XX-ага стагоддзя, распачатая яшчэ разам з рэпрэсіямі Сталіна і доўжыцца зараз пры антынацыянальным прамаскавіцкім рэжымам Лукашэнкі і працай яго ''вертикали власти''.

Тым не менш, наторыя прыкладанні нават дзеля дэвайсаў на Android OS усё ж такі ёсць. Але ж - іх даволі няшмат. Трэба ўсім, хто нешта сябе ўсталюе на дэвайся, пісаць на скрыню распрацоўшкаў. І ў наступных версіях заўсёды ёсць шанец, што яны могуць дадаць ліцьвінскую (беларускую) мову хаць б у любым вынлядзе, і навaт з памылкамі.

Дарэчы, калі на дэвайсе - толькі ''голая'' Android OS (так званая версія дэвайсу Google Edition ці які -небудзь смартфон ці планшэт сэрыі Nexus) - тады ёсць магчымасць зрабіць беларускую мову ў інтэрфэйсу як асноўную.

Ответить
+8 +
добра,але ж, 15:59, 12.10

але чаму такім голасам роўным, смутным...а так цудоўна,што па-беларуску

Ответить
+7 +
ыв, 17:55, 12.10

Таму што і павінен быць роўным, а не псіхапатычна-зазывальным маскальскім тонам..

Ответить
+14 +
Из Украины, 16:10, 12.10

Молодці, сусіди! Подивився з задоволенням. Легко й приємно. Просто по-родинному.

Ответить
+6 +
Mihas, 19:47, 12.10

Velcom рэгулярна ладзіць беларускамоўныя кампаніі. МТС час ад часу, і збольшага ў інтэнеце.

Ответить
+3 +
Мік, 22:52, 12.10

І мне падабаецца.

Ответить
+1 +
Крынічка, 23:13, 12.10

Мне вельмі падабалася!!!!
У МТС няма шанцу.....

Ответить