19 апреля 2024, пятница, 10:56
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 15
+20 +
Кефир, 13:05, 20.02

пора собираться, а то глядишь цены вообще прыгнут вверх!

Ответить
+26 +
Вадим, 13:07, 20.02

Вот повод не сидеть и не писать тут, а выразить своё желание к переменам и пройтись толпой и хорошо, чтобы пришло несколько тысяч человек. Хватит уже сидеть под вениками! За Волю! За Беларусь!

Ответить
+20 +
покупатель, 13:44, 20.02

Ну что, ребята, встречаемся 24-го! Я буду!

Ответить
+20 +
, 13:32, 20.02

За волю!

Ответить
+3 +
777, 13:47, 20.02

После 24-го, рубль опустят. :)

Ответить
+4 +
воля, 15:55, 20.02

если не прийдешь ,цены выростут!

Ответить
-10 +
Yuri, 14:11, 20.02

Ну пройдётся несколько тысяч человек по улицам под мусорскими объективами, и что с того изменится?
Нет ребята - в борьбе за волю нужны более серьёзные действия.

Ответить
+12 +
vlet, 17:55, 20.02

А вы почитайте новость "Протесты в Болгарии привели к отставке правительства" -
может поумнеете !

Ответить
+3 +
Чегеварвар, 19:09, 20.02

Yuri, 14:11, 20.02, як я разумею, ў Вас ёсьць такія прапановы, ад якіх адразу "что-то изменится"?
Цікава-цікава... Чакаю.

Ответить
+4 +
Чегеварвар, 19:12, 20.02

=======================================
"Адзін чалавек, дапусцім, можа сядзець і страчыць артыкул з хуліганскай назвай, другі — несці дакументы ў гарвыканкам. Трэці проста будзе захоўваць унутры сябе гэтую выснову, каб падзяліцца ёю з тым, хто пакуль да гэтых думак не прыйшоў. Але сама сабою выснова, нарадзіўшыся ў тваёй асобна ўзятай галаве, прымушае перажываць і жыць з пачуццем несправядлівасці, якое камфортна існуе вакол, і ўласнае маўчанне табой жа так ці інакш будзе успрымацца як пазіцыя згоды. Гэта стварае ўнутраны дыскамфорт, які многія не ўмеюць пераносіць, бо вынікам самааналізу стануць два кароткія словы: «Я сцыкло».

Не баязлівец, не памяркоўны і талярантны, а сцыкло. Гэты страшны прысуд усім вядомы з дзіцячых гадоў. І жыць з такой высновай яшчэ цяжэй. Гэтыя словы і ёсць оруэлаўскі кат, які прымушае чалавека скіроўваць свае сілы на тое, каб даказаць сабе, што уласная сцыклівасць — гэта не сцыклівасць, а прагматычны выбар таго боку, за якім праўда. Застанецца проста пераканаць сябе, што праўда на тым баку, дзе сіла"
=============================================
Стась Карпаў

Ответить
+6 +
дачка партызана, 20:25, 20.02

Вось калі кожны , што так мяркуе, выйдзе, а не пад матчынай ці жонкінай спадніцай адсіжвацца будзе, тогда і зменіцца нечта, далучайцеся на нас. Проста смешна, на санкціянаваны мітынг уладамі выйсці ачкуюць....ганьба!

Ответить
+7 +
, 16:03, 20.02

Yuri 14:11 20.02 Если так рассуждать, то конечно лучше сидеть дома.

Ответить
+11 +
Чегеварвар, 17:20, 20.02

Буду. Каб яшчэ раз самому сабе даказаць, што я ня сцыкло.

Адно сцыкло прыйдзе з дручкамі, рацыямі, накаленнікамі, налакотнікамі і насрачнікамі. Ды ў памперсах.

Ответить
+3 +
matahari, 23:15, 20.02

Не видно тысяч готовых выйти на разрешённый митинг!Я буду!

Ответить