28 марта 2024, четверг, 21:23
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 10
+84 +
слесарь, 12:15, 4.10

Нам бы такого патриарха

Ответить
+34 +
Свай...йак, 13:27, 4.10

У нас тот кого назначил кремлин, тот который: - Ядерный краник в предлагал открутить. Почувствуйте разницу, оба вроде служат богу, вот только у одного он с человеческим лицом и добродетелями, а у другого ботекс и нарушение всех заповедей господних в почете.

Ответить
+26 +
Дударев К.И., 12:37, 4.10

Почему Российская церковь дала посадить своих прихожан "Пуси Райт". Политика. К чему призывает Российская церковь.

Ответить
+37 +
Виктор , 12:45, 4.10

согласен! !у человека душа открыта, и совесть и помыслы чистые а к нашим попам лжецам и ворюгам нет желания идти в церковь

Ответить
+44 +
ЯДвига, 13:02, 4.10

Должна Церковь заниматься политикой, или не должна... Должна благословлять своих прихожан на защиту родной земли, или не должна... Защита родной земли - не есть политика, защита родной земли, своего дома и семьи - это долг гражданина. А политика начинается тогда, когда иерарх Церкви обещает "открутить ядерный краник", чтобы сделать кисло несогласному Западу! И политика - когда Патриарх призывает Церковь подключиться к идеологической пропаганде на тему объединения всех славянских народов на пост-советском пространстве, как единого целого, что, по сути, означает агитацию воссоединиться независимых стран с Россией, чтобы стать ее частью! Но если с защитой родной земли все ясно, то является ли политикой благословение Церковью войны на собственной территории, которой, к примеру, являлась Чечня? А затем - отпевание погибших за чужую "нефтяную трубу" парней? По-моему, это тоже уже не политика, это - цинизм!

Ответить
+33 +
minchanin, 13:53, 4.10

А скольких они спасли от избиения и скольким дали приют и убежище, сколько раненых вылечили, во время Майдана! Не помню точную сумму, но несколько миллионов гривен передали волонтёрам для Украинской армии и добровольческих батальонов, после начала войны.

Ответить
+17 +
шукаем логики, 14:53, 4.10

Тое, што зараз адбываецца ва Украине – гэта - промысел Божы! Бо менавита такая Царква патрэбна Богу – тая якая вучыць супрацьстаяць злу, а не цярпець и прыстасоувацца да зла як вучыць кирыл-пыльны, бо АКТЫУНАЕ супрацьстаянне злу – ГЭТА АСНОУНАЕ НАКАНАВАННЕ ЧАЛАВЕКА НА ЗЯМЛИ! И Царква абавязана весци людзей на вынишчэнне зла – забойствау, хлусни, крадзяжу, илжэсведчанню и инш., што и робяць зараз украинския сквятары! И, думаю, што тыя святары, што были на Майдане – найулюбленыя сыны Божыя! Бо Хрыстос ня быу рэвалюцыянерам , каб захапиць уладу, але прыйшоу на зямлю каб паказаць, што зло ёсць и яго нельга цярпець и прыстасоувацца, выничшыць зло, бо пры им не станецца и не будзе Царства Божага!
Праз небяспеку и мароз, праз страх людзи ишли на Майдан, бо не зауважали гэтага жаху, бо там была сапраудная Любоу Библейская, ЗАКОН БОЖЫ ПРАЗ ЛЮБОУ!адзин да аднаго, грамадства на Майдане иснавала – ПА САПРАУДНЫМ ЗАКОНЕ БОЖЫМ! Бог, праз свой ЗАКОН ЛЮБВИ паказау людзям ЦАРСТВА БОЖАЕ, Валадарства сваё! – каб адчуць на сабе сапраудную Любоу людскую и сваю Любоу дараваць иншым ишли людзи у ноч, у страх и мароз з цёплых дамоу сваих!
Бо Царства Божае яно не для цела, а для Духа! Таму шчыра и не разумеюць ватники, як гэта па сваёй воли на холад смерць и страх… таму и кажуць што за грошы и наркотыки – бо не дадзена не Божым людзям ведаць што такое – ВАЛАДАРСТВА БОЖАЕ!
ТАМУ И НЕ СПЫНИЦЦА ПУТЛЕР! Бо тыя силы што кируюць им . будуць штурхаць яго у бойку з Божыми людзьми, каб не дапусциць усталявання ва Украине жыцця па законах Божых!
И не прычым тут жаданне Украины далучыцца за Заходних каштоунасцяу, путлеру захад не перашкажджае! Там жывуць их дзеци и захоуваюцца их грошы, захад тольки прыкрыццё сакральнага сэнсу, каб не узникла Дзяржава пабудаваная на ПА ЗАКОНАХ БОЖЫХ И ЛЮДСКОЙ ЛЮБВИ!
Тут и адказ на пытанне чаму стольки хлусни злобы подлых учынкау? – ды таму што людзи якия належаць цемры – НЯМАЮЦЬ ИНШЫХ СРОДКАУ! Няма у их любви и прауды! Таму и «змагаюцца» з за сваё тольки праз подласць хлусню бязмежную, таму робяць стольки глупства, што усих здиуляе, таму и пераканаць их нельга – думаюць гатовыми штампами – бо Бог адвярнууся ад их, и забарау свае – пазбавиу их розума
Усим Божым людзям Свету цяпер патрэбна абъднацца и рабиць штосци для Украины - каб цемра не перамагла!

Ответить
+1 +
Гость, 13:15, 5.10

+100500

Вы абсолютно правы. Спасибо, что кратко и доступно сформулировали мысль

Ответить
+13 +
баптист, 19:01, 4.10

шукаем логики, 14:53, 4.10 ЗАМЕЧАТЕЛЬНЫЙ КОМЕНТАРИЙ. ДАЖЕ ДОБАВИТЬ НЕЧЕГО. А УКРАИНСКИЙ ПАТРИАРХАТ ВООБЩЕ ПОРАЖАЕТ СВОЕЙ МУДРОСТЬЮ. ГРЕШНЫМ ДЕЛОМ ДУМАЛ ПРАВОСЛАВИЮ КОНЕЦ-АН НЕТ ЕСТЬ ЕЩЁ ИСТИННЫЕ СВЯТЫЕ И ТАМ.

Ответить
+11 +
шукаем логики, 19:39, 4.10

у тым та и справа - што Царква Украинская стала адраджацца и станавицца сапрауднай Божай! гэта и ёсць прычына вайны путлера! а не захад - бо гэта и ёсць! сапраудная для сатанистау пагибель, а не стольки заходния дэмакратычныя каштоунасци! бо рпц не вядзе да Бога паству, яна тольки карыстаецца именем и силай Божай, и цягне людзей у грэх праз силу и смерць "ратаваць" свае штучныя стварэнни "русскага миру" - на самой справе падманам уцягваюць людзей у грэх - закликаюць забиваць украинцау, на самой справе кирылка добра ведае каму на сапрауды ён служыць и што украинцы не фашысты, а Божыя людзи, яких пуцину ды кирылу загадвае знишчыць их сапраудны гаспадар...
и ратаваць патрэбна не тольки Украину а парастки тога новага сапрауднага Божага Свету и зараджаючагася на Зямли Божага Валадарства!

Ответить