25 апреля 2024, четверг, 22:33
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 13
+44 +
Вольга, 16:39, 19.09

Падтрымливаем на 100 %.Жыве БЕЛАРУСЬ !!! ,родная мова !!! Слава Украине,якая дапамагла разглядзець ""старшага брата ".

Ответить
+9 +
Andrus, 18:18, 19.09

Дзякуй, Пётра ды ўсім, хто браў удзел, дзякуй Украінцы, цяпер усё больш людзей ведае, што ёсьць Нацыя зь вялікай літары, а што ёсьць сабой маскальсая арда.
>> успомніце, як гэта зрабілі рускія дваране ў 1812
Лепшы прыклад - гэта барацьба ірлянцаў ды каталёнцаў за сваю мову, а што рабілі маскалі - справа дзясятая

Ответить
+4 +
Бяларус, 19:41, 19.09

А бяларуская папса мае быць месца?Я яе в упор ня бачу.Шкада, палюбиу ба як перники.

Ответить
+22 +
АЛІСА, 17:31, 19.09

Я даўно пра гэта кажу, але лянота і абыякавасць разумеючым сутнасць рэчаў не даюць зрабіць гэта. Прывычка, кажуць. Але прывычка - гэта другі характар, спадарства. Кіньце па-руску размаўляць, навяртайцеся пакрыху да сваіх каранёў. успомніце, як гэта зрабілі рускія дваране ў 1812. Яны пасля нашэсця Напалеона адразу забылі французскую мову.

Ответить
+15 +
azhbeta, 18:46, 19.09

Вось так, аказваецца ўсё правільна я раблю: не слухаю іх папсу і не хажду на іх канцэрты, просто не магу глядзець на гэты нізкапробны бедлам, глядзець на іх паводзіны і на голыя задніцы на сцэне - сябе не паважаць. Імкнуся ўсюды размаўляць выключна на беларускай мове, хаця пісаць пакуль не вельмі атрымліваецца, на жаль.

Ответить
-19 +
Циник, 19:38, 19.09

Попса повсюду отстой. Вот руссний шансон, это непревзойдённое.Обожаю!

Ответить
+10 +
дачка партызана, 21:19, 19.09

руssкі шансон гэта нават горш папсы)

Ответить
+2 +
Киричко, 22:22, 19.09

А существует ли белорусский шансон ?

Ответить
+2 +
Петя, 22:22, 19.09

Этим летом был на отдыхе в Одесской области, так там на дискотеке 100 % русская попса и шансон, не было ни Океана Эльзы ни чего на подобии. Вот так.

Ответить
+1 +
Bobb, 22:28, 19.09

Калі скончыцца час грошаў, пачнецца час націянальнага духу.

Ответить
+3 +
Паляшук, 23:03, 19.09

Вось ужо амаль год не гляджу расійскае тэлебачанне, за выключэннем мастацкіх фільмаў. Навіны беларускіх тэлеканалаў таксама не цікавяць, яны не шмат чым адрозніваюцца ад расійскіх. Размаўляю і пішу галоўным чынам на беларускай мове. Нават у Балгарыі, на адпачынку, гутарыў больш на беларускай мове. Падтрымліваю патрыёта Бацькаўшчыны Пётра Садоўскага! Здароўя, многіх год жыцця яму!!!

Ответить
-1 +
MISSMARBLE, 1:13, 20.09

а кто то до сих пор это слушает или смотрит?

Ответить
+2 +
Кирильчук, 13:22, 20.09

99% населения смотрит и слушает.

Ответить