20 апреля 2024, суббота, 13:09
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Мы – не яны!

10

Беларусы, якія ўнутры краіны досыць падзеленыя ў поглядах, раптам робяцца адзінымі ў меркаваньнях.

Комментарии 10
+165 +
Сваяк, 14:42, 27.11

Трэба быць пільным і уразумець, што усходнія фашысты пачалі гібрыдную вайну з нашай краінай.
Тыя ж размовы, тыя ж лозунгі, што былі перад захопам Крыма і часткі Данбаса.
Пара ўжо ўзбройвацца не толькі вудамі з флагамі, але і другімі рэчамі, каб даць адпаведны адпор расейска-фашыскім захопнікам.
Ніхто другі не захісціць нашу краіну, як гэта не зробім мы з вамі.

Ответить
+204 +
Вадим, 15:05, 27.11

Мы - беларусы, а не расейцы! Яны не ведаюць сваёй гicторыi i хочуць нашу перапiсаць! Беларусы сапраудныя славяне, а вось рускiя хто такiя? Чаму мы разумеем полякау, украiнцау, сербау i iншых славян? Бо мы чым-та аднолькавыя, а рускiя толькi смяюцца з мовы i не разумеюць нiчога...

Ответить
+121 +
да, 17:25, 27.11

Русские видят большую проблему в том, что настоящие, уважаемые украинские и беларуские историки издают книги, где история начинаеться не с СССР, а намного раньше. Наши национальности и языки одни из самых древних, появившиеся намного раньше русских. А не наобарот. Рушиться их легенда о «едином народе».

Наше отличие от украинцев в том, что у них в школах дети изучают настоящую историю, а наши беларуские школы учаться по учебникам таких псевдо-историков, типа Лукашенко А.Г.
Такие книги, как у Трусова - в широкие массы!

Ответить
+63 +
рашызм=фашызм, 18:48, 27.11

Як сказау украiнец , якi часта удзельнiчае у такзваных ток-шоу на фашыскiх АНАЛах Арды : "У вас (кацапау) вялiкай праблемай сталася тое, што Украiна крывей заваявала свабоду i права не гледзячы на Моськабад здзяйсняць незалежную , праеурапейскую палiтыку"

Ответить
+64 +
да, 19:26, 27.11

Русских бесит то, что есть уйма документальных и видео-подтверждений их преступлений:
о специально устроенном большевиками Голодоморе в Украине, Беларуси, а также в истреблении людей в ГУЛАГе, Куропатах, видеоподтверждение совместного парада в Бресте фашистов и комунистов, незаконная анексия Крыма и нападение на Украину, бомбёжки в Сирии и т. д.

Историческую правду не скроешь,
даже в Беларуси при помощи их прихвостня Лукашенко, принимавшего присягу под бело-красно-белым флагом и гербом «Погоня» .

Ответить
+124 +
zk, 15:31, 27.11

Суперматэрыял. Дзякуй, спадар Севярын!

Ответить
+118 +
...ю, 15:49, 27.11

Трэба тэрминова ставиць помник К.Калиноускаму !!!

Ответить
+107 +
немалады чалавек, 16:30, 27.11

Мы не браты гвалтаунiкам i забойцам! Лукашэнка - злачынца i здраднiк, якога патрэбна спынiць!

Ответить
+172 +
EU, 16:39, 27.11

Решил посмотреть программку ОРТ,но извините не хватило терпения,сложилось чувство брезгливости,хочется залезть под душ,отмыться от ублюдочных расейских "историков,политологов,ученых,ведущих"...,тянет на тошноту.
Браво украинскому политологу,она выглядела замечательно!
Я окончательно убедился,что с Расеей у нас ничего не должно быть общего!!!

Ответить
+92 +
альберт, 18:35, 27.11

Даволi цярпець. Пара адчуць сябе людзьмi.

Ответить