29 марта 2024, пятница, 17:15
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 21
+258 +
Ксения, 13:47, 28.04

Уважаемый А. Вашкевич! Спасибо за замечательную статью.

Ответить
+6 +
З Гароднi вiтаю, 0:26, 29.04

I я паненку падтрымаю вельмi добры адказ!
Але хачу i ад сябе некалькi слов сказать:
Сам я польскай народовосьцi але з дзяцiнства мне яшчэ дзядек мой i бабця прывiвалi любоу да мовы беларускай i да беларуса.
Дзядек так казау:
Ты унучак шануй i паважай гэты народ мнага цяпер памеж намi спрэчак i будзе яшчэ шмат але памятай беларус тебе братка большы нiж расеец, цi украiнец - бо толькi беларус, колiшнi лицвiн, паляка нiколi не прадау!
Народ (казау дзядек) гэты можа i памяркоуны але калiспатрэбцца дык ён д`ябла з пекла дастане такi ён упарты... Лепей кажа народ гэты не раздражняць. I яшчэ ён казау што хоць мы i брацця але народы мы розныя только корень у нас адзiны.
Тяпер вось i я дзетак так сваiх вучу - старэйшая дачка экзамен у школе беларускай мовай адказвала - научытелька з гiсторыi (з яе быу экзамен) вельмi потым дзякавала - перад класам усiм. Ёсьць у нас яшчэ добрые педагогi i iм ад мяне паляка шчыры паклон i подзеньковане!

Будзе мова беларуская жыць!

Ответить
+264 +
Сергей, 13:49, 28.04

Цудоуны адказ, пляскаю у далонi.

Ответить
+45 +
александр, 13:57, 28.04

А зачем велосипедисту иметь свое мнение. Подумаешь, освоил несколько европейских языков, мы тут без него знаем что почем.

Ответить
+136 +
Астиаг, 14:44, 28.04

Повидимому, Кириенко занят исключительно зарабатыванием денег, а национальное чувство у него полностью атрофировано, отсюда такое пренебрежение к своей стране, которую он, вроде-бы представляет. Такое поведение не удивительно, поскольку и президент не стесняется поглумиться над всем белорусским. Это манкурты.

Ответить
+101 +
министр образования, 14:22, 28.04

Так если Васе не понадобились химия и физика, тогда может тоже их отменим?

Ответить
+105 +
Ясь, 14:25, 28.04

Крутите свои педали молча,.а если хотите поумничать, то думайте о чём говорите. Молодец журналист.

Ответить
+133 +
Змiцер, 14:30, 28.04

Шаноуны спадар Вашкевiч! Дзякуй, Брава!

Ответить
+95 +
ЛЕКС, 14:33, 28.04

Калі ёсць такія спадары як Вашкевіч - рэспект ім вялікі !!!
МЫ РАЗАМ!!!

Ответить
+88 +
V, 14:41, 28.04

Приятно слушать умного человека.

Ответить
+119 +
баск у бульбе, 14:51, 28.04

Ну и здорово Васю шарахнула русификация! Все о ногах думал, а голову не уберег. Теперь совсем в языках запутался.
Сирота ты Вася без родного языка. И баски тут не помогут.

Ответить
+127 +
adelfa, 14:53, 28.04

И как лингвист и как человек-гражданин, ставлю ген.секу БАТЭ наивысший балл за статью!!! Спасибо, Андрей! Вы умница!

Ответить
-115 +
лингва франка, 16:16, 28.04

специалист по пинанию резинового круглого предмета обучает языкознанию .мрак!

Ответить
+87 +
Таццяна, 16:23, 28.04

Крута напісана! Прачытала,як уздыхнула! Малодшая дачка спрабуе свае сілы ў спорце, дык я ёй кажу- вучы добра сваю мову, калі будуць вынікі і паедзеш за мяжу, прадстаўляць сваю краіну, каб гаварыла на роднай мове!

Ответить
+67 +
795, 16:38, 28.04

Молодец Вашкевич! Лучше не скажешь.

Ответить
+43 +
alex, 18:40, 28.04

От мельдония башню снесло.

Ответить
+30 +
мс, 20:26, 28.04

Да,Василий ,удивил ты беларусов...Никак не думал что ты ВАтник,хоть ис крепкими ногами

Ответить
+12 +
мысляк, 22:09, 28.04

Мяркую і спадзяюся, што хутка ўсім "ватнікам" вельмі спатрэбяцца крэпкія ногі! :-Е

Ответить
+27 +
Славик, 20:27, 28.04

Ещё один "говорливый " звездун объявился . Сашка притих так этот тут как тут . Велосипедун хренов .

Ответить
+27 +
Грамацей, 22:52, 28.04

У краіне вольных баскаў
La Euskera лjeдзь жывая
Вывучаэ яэ Васька
Баскам ён дапамагае

Толькі з роднай сваёй мовай
"Новы баск" ні так, ні сяк
Дзякуй Богу, што здаровы
Сумна што душой - басяк

Боскай воляй баскам шчасьціць
Я ж за Васіля пякусь
Не туды пэдалі ласьціць
Баскамоўны бэларус

Ответить
-2 +
папа васи, 0:00, 29.04

Многоуважаемый Генсек. Вы с начала вместе с тренерским штабом определитесь, во что играть детям.
Шоколадку покупать или ставку поставить или футболом заниматься или тыщю баксов брать. Совет Рагошкина

Ответить