3 траўня 2024, Пятніца, 9:58

Канадскі форвард пабіў рэкорд Уэйна Грэцкі (Відэа)

1

Форвард «Эдмантан Ойлэрс» Тэйлар Хол пабіў клубны рэкорд хуткастрэльнасці, устаноўлены Уэйнам Грэцкі.

Пра гэта паведамляе афіцыйны твітэр НХЛ. 21-гадовы канадзец у матчы рэгулярнага чэмпіянату НХЛ з «Нью-Йорк Айлэндэрз» закінуў дзве шайбы з інтэрвалам у восем секунд.

Хол у канцы 16-й хвіліны першага перыяду пры ліку 1:0 на карысць «Айлэндэрз» трапіў у вароты Яўгена Набокава. Выйграўшы ўкіданне ў цэнтры пляцоўкі, хакеісты «Эдмантана» арганізавалі новую атаку на вароты суперніка, якая скончылася другім дакладным кідком канадскага форварда, піша Lenta.ru.

«Ойлэрс» за восем секунд здолелі зраўняць лік і выйсці наперад, але гульня завяршылася перамогай «Айлэндэрз». Па ходзе другога перыяду Кайл Акпоса і Джон Таварэс двойчы паразілі вароты «Эдмантана», устанавіўшы канчатковы лік у гульні - 4:2 (1:2, 2:0, 0:0). Першую шайбу ў матчы закінуў Джош Бэйлі ў сярэдзіне першай 20-хвілінкі .

Грэцкі спатрэбілася дзевяць секунд, каб двойчы трапіць у вароты суперніка. Гэта адбылося ў снежні 1981 года падчас матчу рэгулярнага чэмпіянату НХЛ з «Сэнт-Луіс Блюз».

Хол быў выбраны «Эдмантанам» пад першым нумарам на драфце 2010 года. У гэтым сезоне канадзец правёў восем гульняў, закінуўшы ў іх тры шайбы і аддаўшы пяць галявых перадач.

У складзе зборнай Канады форвард стаў срэбным прызёрам моладзевага чэмпіянату свету 2010 года.

Фота: Abelimages / Getty Images / Fotobank