Хартыя 97!
Рубрыкі

Любамір Покавіч: Мы задаволеныя валявой перамогай

Менскае «Дынама» атрымала пятую перамогу запар у Кантынентальнай хакейнай лізе.

29 кастрычніка каманда Любаміра Покавіча перамагла дома ў «Адмірала» (Уладзівасток) - 1: 0 (0: 0, 0: 0, 1: 0), піша БелаПАН.

На пасляматчавай прэс-канферэнцыі галоўныя трэнеры каманд ацанілі гульню сваіх падапечных і спаборнікаў.

«Сёння мы саступілі ў адну шайбу, нам не сорамна за гэтую гульню. У другім перыядзе выстаялі 9 хвілін у меншасці. У трэцім перыядзе, па-мойму, выглядалі лепш спаборнгіка. Трэба працаваць і падымаць галаву. Віншую спаборніка з перамогай!» - Заявіў трэнер «Адмірала» Душан Грэгар.

«Думаю, гэтая гульня была цяжкай і для «Адмірала», і для нас. Матч вырашыла не большасць, не меншасць, не контратака, як часта бывае ў такіх гульнях. Паша Развадоўскі ўзяў адказнасць на сябе, даставіў шайбу да брамы, дзе Раян Веске заняў правільную пазіцыю і чакаў шайбу. Думаю, чым цяжэй гульня, тым больш каштоўнага, чым перамога. Спаборнік у першым перыядзе гуляў 6 хвілін у большасці, у другім перыядзе мы гулялі 5 хвілін. Маглі закінуць, тры разы трапілі ў штангу. У трэцім перыядзе Джанатан Чычу не змог закінуць у, здавалася б, пустыя вароты... Мы задаволеныя валявой перамогай», - заявіў Любамір Покавіч.

Пасля 21 гульні «Дынама» з 40 ачкамі займае пятае месца ў Заходняй канферэнцыі. Наступныя два матчы менчукі таксама правядуць дома: 1 лістапада - з новасібірскай «Сібірру», 2 лістапада - з новакузнецкім «Металургам».