29 красавiка 2024, панядзелак, 14:47

Дубль Месі прынёс Аргентыне перамогу ў матчы з Нігерыяй

2

Зборная Аргентыны абыграла Нігерыю ў матчы групавога этапу чэмпіянату свету ў футболе ў Бразіліі.

Сустрэча скончылася з лікам 3:2 (2:1). На 3-й хвіліне Ліянэль Месі забіў свой першы гол, а ўжо на 4-й хвіліне нігерыйцы адыграліся дзякуючы намаганням вайскоўца Ахмеда Мусы. У дададзены да першага тайма час Месі дакладным ударам са штрафнога вывеў аргентынцаў наперад. На 47-й хвіліне Муса правёў свой другі мяч і зраўняў лік. На 50-й хвіліне экс-спартакавец Маркус Роха аднавіў перавагу паўднёваамерыканцаў ў адзін мяч, піша «Інтэрфакс».

Паўабаронца зборнай Нігерыі Майкл Бабатундэ атрымаў траўму падчас сустрэчы. Хаўбэк апынуўся на шляху мяча пасля ўдару Агеньі Аназі. Ён пакінуў поле пасля таго, як лекары аказалі яму дапамогу, перабінтаваўшы і зафіксаваўшы яго руку. Магчыма, у Бабатундэ пералом.

Фота: AP Photo/Fernando Vergara