7 траўня 2024, aўторак, 0:46

«Арсенал» і «Баер» выбылі з Лігі чэмпіёнаў

Лонданскі «Арсенал» абыграў «Манака» ў матчы ў адказ 1/8 фіналу Лігі чэмпіёнаў і пакінуў турнір праз правілы гола, забітага на чужым полі.

Сустрэча, якая прайшла ў Манака, завяршылася перамогай «кананіраў» з лікам 2:0 (першы матч у Лондане - 1:3 на карысць «Манака»), піша Lenta.ru.

Англічане забілі па мячы ў кожным з таймаў. На 36 хвіліне вызначыўся нападнік Аліўе Жыру, а на 79 - паўабаронца Аарон Рэмсі. Аднак лонданцам не хапіла гэтай перамогі для выхаду ў чвэрцьфінал, так як у першай сустрэчы ў сталіцы Вялікабрытаніі манегаскі перамаглі з лікам 3:1, дзякуючы чаму прайшлі ў наступную стадыю турніру.

Паралельна ў Мадрыдзе згулялі мясцовы «Атлетыка» і леверкузенскі «Баер» (першы матч - 0:1). Асноўны час скончыўся з лікам 1:0 на карысць мадрыдцаў, гол забіў паўабаронца Марыё Суарэс на 27 хвіліне. Праз роўнае становішча ў супрацьстаянні ход сустрэчы перайшоў у авертайм. Але ў дадатковы час каманды не высветлілі пераможцу, таму была прызначаная серыя пенальці. У ёй больш трапнымі былі гульцы «Атлетыка», якія рэалізавалі тры ўдары з пяці супраць двух выніковых спаборніка. Вызначальнае пенальці забіў нападнік Фернанда Торэс.

Новыя спаборнікі «Манака» і «Атлетыка» вызначацца падчас лёсавання. Акрамя гэтых каманд, у чвэрцьфінал Лігі чэмпіёнаў таксама выйшлі мадрыдскі «Рэал», французскі «Пары Сен-Жэрмен», мюнхенская «Баварыя» і партугальскі «Порту». Дзве астатнія пуцёўкі ў наступны раўнд ў сераду, 18 сакавіка, разыграюць дортмундская «Барусія» і турынскі «Ювентус», а таксама каталонская «Барселона» і ангельскі «Манчэстэр Сіці».