4 мая 2024, суббота, 19:22
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 12
+55 +
чОрная шапАчка, 12:41, 1.04

И тут без характерных чОрных шапАчек не обошлось..

Ответить
+87 +
Антон, 13:41, 1.04

Светлая и добрая память на долгие века, одному из самых заслуженных творцов нашей Родины.

Ответить
+15 +
Беларуска, 14:04, 1.04

Кто- нибудь знает есть ли у него дети? Интересно почитать о его семье и ничего не могу найти..

Ответить
+3 +
человек, 11:14, 2.04

Его сын учился в нашем классе шк. № 60 г. Минска. И сам Нил Гилевич приходил к нам в класс и рассказывал о себе, своей жизни и творчестве.

Ответить
+55 +
Святлана, 16:21, 1.04

Вечная памяць вялікаму беларускаму паэту!!!!! Ён служыу толькі Радзіме і беларускаму народу!!!!

Ответить
+44 +
цётачка, 18:17, 1.04

Гонар краіны, мужнасць краіны, талент і шчырасць - усё гэта ў адным чалавеку ! Мне здаецца, будзе нарастаць цікавасць да яго творчасці і яго вядомасць будзе пашырацца (і не толькі Ніла Гілевіча, вядомасць іншых нашых творцаў таксама)- бо Беларусь патроху ўздымае крылы дзякуючы лепшым з беларусаў - я так бачу.

Ответить
+40 +
Сергей Николаевич, 18:25, 1.04

Однозначно, что когда быдло откинет свои копыта, то белорусы не будут по нему плакать. Это будет всенародный праздник!!!

Ответить
+41 +
алексей, 19:00, 1.04

на похороный своего "наилучшего друга" Уги приперся вместе со своим .... плакал ( демонстративно и на камеру), а на прощание с отличным писателем современности своей страны придти не соизволил... а знал-ли он, что сущаствовал и творил Нил Гилевич? ну чтож, не всем же суждено было вырости на стихах Быкова, которые печатал Скарына у Полацку...

Ответить
+30 +
Віктар Кірпічэнка, 19:05, 1.04

Вось мы зараз па-чалавечы аддадзім пашану апошняму народнаму паэту. Большая частка, мабыць, чыста з павагі. А ці задумаўся хто пра тое, што такіх творчых гігантаў больш ужо не будзе? Мы самі губім сваю душу, разменьваючы яе на тэхнічную аздобу. Так пачынаецца выміранне людзей.

Ответить
+46 +
Неравнодушная, 19:27, 1.04

А где Ярмоленка? На верш Нила Гилевича спеу песню, якую спявае и дагэтуль, на якой падняуся и маральна и матэрыяльна. Чаму не прыйшоу прасцицца? А, зразумела, а я лягу прылягу гэта так... А вось у 2006 г. Ярмоленка запеу па- иншаму. Памятаю шэдэур пра Бацьку, стыдоба дагэтуль, так лизнуу. Нешта нихто гэты шэдэур нк спявае, бо агидна. Людзи спяваюць Гилевича, пра родную старонку, Данчык яго пяе, пели усе людзи каля храма, кали выносили паэта. Гэта яму спявали гимн. Гилевича будуць помниць, а Ярмоленку ужо забыли.

Ответить
+19 +
arti, 23:18, 1.04

R.I.P. Дарагі Ніл Сымонавіч. Гонар табе й павага, сапраўдны ты наш Чалавек і літвін-беларус! НЕ ЗАБУДЗЕМ!

Ответить