28 красавiка 2024, Нядзеля, 21:21
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 26
+77 +
bela rus, 22:05, 15.11

прыгожа і мілагучна, на пяць!

Адказаць
+49 +
Ну что сказать..., 22:17, 15.11

Девочка хороша, песенка хороша. Только не по возрасту. Про соколов ясных, понятно, уже мечтают в 13, только конкурс-то детский. И по-белорусски "изумруды" не говорят, говорят "смарагды". Русская девочка тоже про любовь...ох, с улыбкой вспоминаю милые хвостики Ксюши Ситник...

Адказаць
+45 +
Макарэнка, 22:50, 15.11

Хачу вас расчараваць, але ў 14 год дзяўчынкі далёка ўжо не дзеці. Раз кліча сокала, значыць пара прыйшла :)
Прыгожая песня, прыгожыя танцы, прыгожы касцюм, ну і сама Надзея прыгажуня.

Адказаць
+56 +
Добра, 22:58, 15.11

Тое, что яна спявала на роднай мове, гэта вельмi добра! Голас у дзяучыны прыемны и нумар тож мяне задаволiу. Галоунае што яна спявала на мове i тое што паводзiла сабе годна i з густам.

Адказаць
+17 +
Halina, 0:13, 16.11

да, "изумруды" это конечно печально..
Печально, что практически в 100% надписей на мове, встречавшихся мне в последнее время есть грубейшие ошибки. Раньше смеялась с напечатанного на автобусном стекле объявления про "тэлефон давер"я" , теперь такие ошибки вижу практически в 100% беларускамоуных надписей. Муж недавно делал календарь с нац колоритом. В данном ему тексте на мове из 5 слов 3 были с ошибками(!!)
Вырождение налицо. И либо в ближайшее бабахнет, разлетится вся эта шушера пу и лу и будет нац возрождение, либо.....

Адказаць
0 +
сама удивилась !, 13:14, 16.11

Halina, 0:13, 16.11
.....Конечно же , но замени "изумруды" "смарагдами" и красота терялась бы )))))))))

Адказаць
+14 +
алла, 0:35, 16.11

Все хорошо, но показалось как-то уж по взрослому, промелькнула даже мысль, что нечто подобное я уже видела во взрослом "Евровидении"

Адказаць
+4 +
Гнілы Рак, 13:08, 16.11

Прыгожа, выдатна, але ... не дзеля дзіцячага спаборніцтва

Адказаць
+64 +
Вольга, 22:21, 15.11

Малайчынка!

Адказаць
+59 +
Зьміцер з Пінска, 22:31, 15.11

Думаю жыта патаптана незадарма.)))) Ня гледзячы на якое б месца яна не заняла б, Надзея Місякова найлепшая ў Беларусі, з найлепшай беларускай песняй. Дзякуй Надзея ты самая прыгожая, так трымаць.

Адказаць
+20 +
BeyondTheLimit, 22:40, 15.11

Малайчынка наша)Але хвалявалась вельмі..

Адказаць
+19 +
Зьміцер з Пінска, 23:18, 15.11

Пытанне да гуказапісваючых прадпрыемстваў і кантор, спадарства дзе сапраўдная беларуская музыка, дзе рэкляма беларускамоўных альбомаў ,дзе пытаю ВАС? Музыка такога кшталту, павінна раўці з вокан аўто і ў кавярнях і г.д. і з цягам часу так і будзе, веру ў гэта. І тады не будзе і ў нас усялякіх там "ЛНР і ДНР".

Адказаць
-11 +
тунеядец, 23:44, 15.11

Якое там месца?Добра что грошы на фінансаванне гэтага відовішча пайшлі не з маёй кішэні!.Нашы футбалёры так сама прайграюць шпанцам....Віва агратрэш!

Адказаць
+1 +
ваван, 19:59, 16.11

ну хоть один человек сказал правду

Адказаць
+22 +
Зьміцер з Пінска, 23:58, 15.11

Грошай на Нацыянальную свядомасць шкадаваць ня трэба. Трэба быць Народам, а не гноем на якім праізрастаюць другія народы, як калісьці казаў Пятро Сталыпін.

Адказаць
+7 +
Сяржук, 2:05, 16.11

Просто умничка!!! Красота спасет Беларусь! и мова наша якая усеж таки прыгожая !!!

Адказаць
+8 +
Кастусь, 3:11, 16.11

Нарэшце...хоць гэтая прыгожая дзяучына заспявала на роднай мове!!!Жыве Беларусь!

Адказаць
+9 +
alex-2, 7:25, 16.11

Слушая песню Надежды, возникло ощущение гордости за нашего представителя на Евровидении. Раньше я такого не чувствовал. Композиция хорошая, исполнение трогательное, оформление - что надо! Молодец! Интересно, какая реакция будет у публики?

Адказаць
+8 +
УСЁ ВЫДАТНА!, 9:04, 16.11

ДЗЯСЯТКА З ПЛЮСАМ! НЕ ДАЙ БОЖА ЁЙ СТАЦЬ БРСМАУЦАМ ЦИ ПИЯНЕРЧЫКАМ. ВЫДАТНА!

Адказаць
-3 +
темнилкин, 9:09, 16.11

Кина ня будзе , эляктрычэства скончылась . Да , не по возрасту талантлива : Ой бярозы ды сосны , партызанския сестры .... это все уже проходили , всю эту фигню все видят , даже на Евровидение . Щасця цябе , Купалинка , купалинка , ц-е-емная ночка ...наиграно и поставленно , нифига не получиться .

Адказаць
+8 +
пенсионеркаВ, 10:20, 16.11

не будзем шукаць недахопы, добра ,што хоць дарасли на сваей мове выступиць, а астатняя адшлифуецца

Адказаць
+7 +
Арцёменка Галіна, 11:58, 16.11

Наканец-то і Беларусь стала удзельнічаць ў такім мерапрыемстве, а то толькі адзін "рюські свет". Беларусь без беларускай мовы - гэта "рюські свет". За адзін толькі гэты выступ я ужо люблю гэтую дзяўчынку. Будзем сеяць семена беларускасці. Як кажуць - што пасееш, то і пажнеш. А памылкі паступова знікнуць, гэта не страшна.

Адказаць
0 +
arelav, 15:04, 16.11

Это конкурс талантливых детей, а не шлифующихся подростков, здесь смотрят не задатки к будущему , но композицию в комплексе, только яркое и светлое может тронуть всех, тому и победа.

Адказаць
+2 +
Беларускі Дух, 16:55, 16.11

Трэба адзначыць,што на Еўрабачанне(дзіцячае ці дарослае)я ніколі ўвагу не звяртала.Але гэтая песня!..Не магу зразумець што кранула мяне больш - беларуская мова(хай сабе і з памылкамі),ці ўвогуле з'яўленне гэтага нумара ў цяперашніх абставінах,калі ў нашай краіне пануе ўсё расейскае.Усе гэтыя "синие изумруды" і " краснае сонейка" і ёсць уплыў культуры нашых суседзяў.Таксама песню перакладала на беларускую мову не сама дзяўчынка...А ўвогуле,нумар цудоўны.Учора я сапраўды ганарылась Беларуссю!

Адказаць
+2 +
мася, 18:26, 16.11

Не победитель, это факт.мова-нормально.но...... Драйва нет.и как то по взрослому все....

Адказаць
+2 +
серж 20:18 16.11., 20:22, 16.11

девочка хорошенькая , беларуская мова зачет , но песня которую написали для нее взрослые дяди и тети , полная х...ня , прошу прощения у тех , кто думает иначе.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны