2 траўня 2024, Чацвер, 10:20
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 3
+2 +
ок, 10:40, 26.12

Человеком года могли быть Тетчер, Митеран, Коль, Валенса, Гавел, а остальные и близко не стояли. Обмельчали. Обычные люди, способные, но не выдающиеся политики.

Адказаць
+6 +
а по версии "известий", 11:08, 26.12

лысого дебила посчитали политиком года .... :)

Адказаць
-1 +
Алесь Нязгода , 15:51, 26.12

"...напряженных переговоров Запада с президентом Владимиром Путиным", после воссоединения Крыма с Россией..." - ВОССОЕДИНЕНИЕ???!!!!! часопіс Times называе акупацыю Крыму уз'яднаньнем?!
Дарэчы, чаго ўвогуле варты іх "тытул"? Акрамя шматлікіх паважаных людзей, што сапраўды вартыя ганаровай адзнакі, былі і такія :

Адольф Гітлер (чалавек 1938 года) - да другой сусветнай вайны яшчэ заставаўся год, але Гітлер ўжо напрацягу некалькіх гадоў замацаваў за сабой рэпутацыю жорсткага дыктатара.. Менавіта ў 1938 годзе адбылася анексія Аўстрыі, радыкальна узмацніліся ганенні на габрэяў (сумна-вядомая Крыштальная ноч)... Сапраўды, чалавек года..

Іосіф Сталін (чалавек 1939 года) - Сталін шакаваў увесь свет яшчэ ў 1933 годзе, калі па яго загаду камісары нквд канфіскавалі ежу ў сялян Украіны, пры гэтым вёскі былі ізаляваныя ад гарадоў (людзей папросту расстрэльвалі пры спробе трапіць у горад ). У выніку гэтага жудаснага злачынства цягам адной зімы ад голаду памерла 7 мільёнаў! Ведалі ў свеце і пра страшэнную хвалю рэпрэсіяў 1937-38 гадоў. А ў "тытульным" 1939 годзе Сталін падпісаў з Гітлерам пакт і разам з Германіяй заатакаваў Польшчу. Некалькі месяцаў пазней распачаў вайну супраць Фінляндыі. У выніку - чалавек года паводле The Times! Брава, The Times, выдатны выбар!

Уладзімер Пуцін (чалавек 2007 года) - так, яшчэ не было ні вайны ва Украіне, ні ў Грузіі, але былі дзьве чэчэнскія вайны, былі выбухі дамоў, былі палітвязні і забойсва (між іншых забойства Паліткоўскай і Літвіненкі).

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны