5 траўня 2024, Нядзеля, 2:28
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 20
+55 +
Беларус з Менска, 14:09, 23.05

Хартыя, дай магчымасць чытаць паунавартасную беларускамоуную версыю

Адказаць
+68 +
Дмитро, 14:28, 23.05

Тут, напевно, українці, як ніхто, вас, білорусів, розуміють. Хоч у нас проблема і не така кричуще, але в деяких регіонах за українську мови чи символіку можна отримати по морді, або ще по чомусь.
Не забувайте своє коріння, адже без нього ми станемо безликою масою... Сумно, що у нас з вами така проблема...

Адказаць
+34 +
Бо, 16:21, 23.05

вораг у нас адзін, таму і бяда адна.

Адказаць
+50 +
спадар, 14:30, 23.05

Вялікі дзякуй, Вам, Аляксей за курсы "Моваведа", дзякуй усім, хто неабыякавы да роднай мовы. Гэта цікава, гэта жыццева неабходна нам беларусам, таму что пачынаем страчваць сваю мову, культуру, гісторыю, сваю Радзіму. Чалавек без сваёй роднай мовы, як чалавек без памяці.

Адказаць
+21 +
АННА, 15:32, 23.05

спадар, 14:30, 23.05
Далучаюся да падзякi. Вельмi слушная справа!

Адказаць
+5 +
цiкава, 18:23, 23.05

АННА, 15:32, 23.05
ПадтрымлIваю ваш новы IмIдж . Але чаму АННА, а не ГАННА ?

Адказаць
+28 +
Алесь, 14:37, 23.05

Усё бло супер! Арганізатарам дзякуй! МОВА ВАРТА!

Адказаць
+8 +
alex, 14:54, 23.05

Хочу посетить эти курсы. Подскажите где они проходят? Если можно конт. тел. Cпасибо.

Адказаць
0 +
з курсаў, 3:23, 24.05

Кантактны тэлефон курсаў +375 29 6512665

Адказаць
+34 +
дачка партызана, 15:08, 23.05

Беларусы, і не толькі, далучайцеся да нас, пачынайце вывучаць і размаўляць на нашай роднай беларускай мове. Віват і вялікі дзякуй арганізатарам курсаў " Моваведа", "Мова нанова", "Мова ці кава"!..ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!!

Адказаць
+5 +
Dima, 15:16, 23.05

Можно ли будет посмотреть видеозаписи онлайн?

Адказаць
+9 +
гомель, 15:32, 23.05

мiнск, да мiнск... а гомель калi?(((

Адказаць
+9 +
менск, 15:56, 23.05

Калi хто-небудзь арганiзуе.

Адказаць
+7 +
мова нанова, 16:17, 23.05

Эх ты, гомель, у вас жа працуюць курсы "Мова нанова", далучайся, не саромейся http://budzma.by/country/homyel-mova-nanova-mova-plyus-fota.html

Адказаць
+9 +
КНЕХТ, 16:29, 23.05

Няма такога слова "крэсла" замест яго, трэба ўжываць слова ФАТЭЛЯ. А сам курс і колькасьць жадаючых, гэта вельмі цудоўна.

Адказаць
+18 +
Janna, 16:49, 23.05

гэта вельмi радасная навiна, што людзi пачалi разумець,як гэта важна не згубiць сваей мовы. Тое ж самае магу сказаць пра сябе. Нарадзiлася у Беларусi, але жыцце так склалася, што жыву за мяжой, у Германii. Кали нарадзiлiся дзецi, для мяне на той час нават не паустала такога пытання: мае дзяучынкi будуць ведаць дзве мовы: нямецкую i ... рускую.. На жаль, гэта так. На той час я не задумвалася аб тым, што мая родная мова- беларуская. У сувязi с падзеямi у Украине,а можа проста падышоу час пра гэта думаць, мне так ясна стала: калi не мы, то хто? Хто узродзiць беларускую мову, не дасць ей загiнуць? Кожны павiнен паставiць сабе такое пытанне!!!. I пачаць маленькiмi крокамi iсцi да гэтай мэты, чытаць лiтаратуру, адкрыць для сябе Караткевiча, Быкава, Купалу.. И не баяцца гаварыць, на пачатку "добры дзень" замяст "здравствуйте", "калi ласка" замяст "спасибо"...И тады у нас абавязкова усе атрымаецца!!!

Адказаць
+8 +
umka, 18:15, 23.05

Чытайце сваiм дзяучынкам казкi па беларуску и спявайце калыханку перед сном .
И лепшая калыханка на вершы Барадулiна

Адказаць
+8 +
sos, 18:56, 23.05

У мяне слёзы на вачах !!!! Мяне з дзяцiнцтва прывучалi на мове гаварыць !

Адказаць
+16 +
Мікола, 19:04, 23.05

Я грамадзянін Расіі і жыву тут сярод чувашаў і мардвы, добрыя людзі, і сам ганаруся, што беларус... ведаеце, мне ўжо 52 гады, але кожны тыдзень чытаю, слухаю беларускамоўнае радыё гадзіны 2 - 3... у гэты момант адчуваю сябе самым найшчаслівым чалавекам ... Жыве, Беларусь!!!

Адказаць
+8 +
Мариуполец, 20:47, 23.05

Очень нужное дело! Беларусь и беларусы должны вернуться к своим корням. Жыве Беларусь!!!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны