2 траўня 2024, Чацвер, 11:38
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 9
+49 +
двина- лучеса- витьба, 15:47, 26.09

Да это же НАШ ЧЕЛОВЕК!!! Смотрите любители короладских лент! ВАМ НЕ СТЫДНО!!! Молли Эбабиссэ- ты НАСТОЯЩИЙ БЕЛОРУС! Жыве Беларусь!!! Жыве Камерун!!!

Адказаць
+13 +
ддд, 15:50, 26.09

Так уже и название клуба на беларусском правильно написали бы."Крумкачы"они называются а не "Вороны".

Адказаць
+12 +
дачка партызана, 16:57, 26.09

Не разумею ў чым справа, чытайце Хартыю на беларускай мове, і не трэ будзе тут ніякіх абраз тут выказваць, я вось прачытала ў гэтым артыкуле наступнае -- Камерунскі абаронца з футбольнага клуба «Крумкачы» Молі Эбабісэ запрасіў на спартыўнае мерапрыемства «Мова Cup». Справа у куточку ў вас ёсць магчымасць абраць беларускю, рускую і нават ангельскую версію Хартыі. Толькі вось мне здаецца, што вы не зразумееце нават тое, што я вам напісала...Мы усе ведаем якія не простыя умовы зараз у Хартыі, так што вы, мабыць лукашскі троль, с понтам крытыкан, а бы тэму затроліць...і нічога не напісалі па тэме артыкула. Вунь чорнаскуры хлопец нават гагаманіў на мове, а вам усё нешта замінае...

Адказаць
+2 +
ддд, 17:16, 26.09

Причём здесь троль?Клуб зарегестрирован в чемпионате РБ как "Крумкачы",это его название на любом языке.

Адказаць
+1 +
ддд, 18:13, 26.09

Клуб сам по себе "Крумкачы"называется и не как иначе.

Адказаць
+14 +
шпыр, 15:50, 26.09

А-а-а-а! Беларусы! Нашы смугласкурыя сябры намагаюцца размаўляць па-беларуску і лічуць Каліноўскага сваім гэроям. А нам што тады рабіць?!

Адказаць
+12 +
дачка партызана, 17:04, 26.09

Што-што, браць прыклад, па першае хаця б з Андруся Такінданга, вось уж дзе шчыры беларус, прыклад усім 100 адсоткавым беларусам. Я проста закаханае ў гэтага хлопца, шкада не маладзіца) А вось на мяне некалі паўплываў Стэфан Эрыксан, калі я стаяла з ім побач і чырванела, бо карэнная беларуска не мела магчымасьці так добра адказаць спадару паслу на сваей роднай мове, як ён на ней размаўляў...

Адказаць
+21 +
виталий, 16:35, 26.09

Для луки - назидательный пример ! Даже люди с далёкой Африки уважают и знают беларускую мову , а необучаемый самопровозглашённый ПЕРАСИДЗЕНТ так и не здолеу асилить мову КОЛАСА и КУПАЛЫ за яких-та 20 гадоу !

Адказаць
+12 +
666, 16:52, 26.09

Гэта суперклас!!!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны