30 красавiка 2024, aўторак, 19:10
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 10
+13 +
!!!!!!, 10:49, 25.09

У 1998-ым г. малады "прО-КУ-рОр..." (25-ці год на выгляд) прасіў для двух хлопцаў, якім было па 18 год, аж, па -2,5 гады ТУРМЫ "по статье 201(?) - часть вторая - ЗЛОСТНОЕ... ХУЛИГАНСТВО" за Беларускі Знак "Спарыш" на дзявярох электрашчытавой будкі, абвінавачваючы хлопцаў у тым, што "СПАРЫШ" - гэта ёсьць "ФАШИСТСКИЙ... ЗНАК"!.. А кантора "Белэнергомонтажизоляция" (зараз - інша'я назва) запатрабавала ад хлопцаў аж, па-56 мільёнаў рублёў "За материальный... ущерб"!?.. Суддзя ж дала хлопцам - па 50 тысяч штрафу.
Цікава!.. Тыя ж грожы (тысячы - мільёны) засталіся й зараз, але толькі "пражыць" на гэтыя "миллионы" ўжо няк немажліва!!??!!??!!

Адказаць
+12 +
!!!!!!, 11:15, 25.09

Дадам. Знак "Спарыш" (гэта - як "русский Журавль") - гэта дзьве перакрыжаваныя драўляныя жардзіны, якімі пачынаецца дах вясковае хаты...
Графіці ж - хлопцы пачалі займацца яшчэ тады, ў прошлым веку...

Адказаць
+10 +
Stefan, 11:31, 25.09

Колькі ж заслужылі тады злодзяі ад улады, старшыні выбарчых камісій, якія пастаянна дураць выбаршчыкаў, колькі нарэшце заслужыў галоўны расейскі халоп за знішчэнне бкларускай эканомікі, беларускай маралі, культуры, мовы? І ці пералічыш усё тое зло. Колькі пажыццевых ім трэба даць? Колькі іх пакаленняў павінны адбываць гэтыя тэрміны?

Адказаць
+19 +
Ромыч, 11:36, 25.09

А я и не сомневаюсь, что после избирательного фарса сипатый ублюдок возьмёт новых заложников для торговли с Евросоюзом. Хорошо схема у него работает: Посадил-отпустил и так по кругу до бесконечности. Неужели демократическая Европа собирается отменить санкции, введённые против тирана? Друзья, нам надо сберечь нашего Статкевича. Я думаю, что диктатор его тоже моет отправить обратно за решётку.

Адказаць
+17 +
Юрий, 11:39, 25.09

Надоел произвол со стороны МВД. Держитесь ребята.

Адказаць
+33 +
Вадим, 11:48, 25.09

Ну ладно бы "х.....й" бы написали, то это хулиганка, а тут -патриотическое возвание и за это 6 лет тюрьмы? Страна реально стала огромным ГУЛАГом. И надо от этого избавляться.

Адказаць
0 +
Stefan, 12:02, 25.09

Расейцы мянты і іншыя імперцы адрываюцца на беларускіх патрыетах. Па факту абмежаванне праў і свабод карэннага насельніцтва краіны, а дакладна- акупацыя.

Адказаць
+5 +
Свабоду Беларуси !!, 12:39, 25.09

по большей части "власти" в РБ .....сами преступники..........

Адказаць
+10 +
Сергей, 13:03, 25.09

Я сразу смекнул, что менты просто так перечеркнутую свастику не оставят! Это же любимая символика усатого, который Гитлером восхищался. За это они порвать готовы. Лучше бы бандитов ловили, а то их полным-полно, только они на заднем плане. Граффити важнее для властей - это угроза для них лично!

Адказаць
+4 +
Юрий К., 14:06, 25.09

Уверен, что их рисунок станет со временем одним из символов освободительного движения, особенно в преддверии русского нашествия (военная база и проч.).

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны