29 красавiка 2024, панядзелак, 14:14

Казахстан сенсацыйна падолеў Швейцарыю на ЧС

3

У суботу, 7 траўня, адбыўся чарговы матч на чэмпіянаце свету ў хакеі.

Каманда Швейцарыі сенсацыйна саступіла камандзе Казахстана, якую яшчэ да старту турніру многія запісвалі ў аўтсайдэры, піша Корреспондент.

Пачатак паядынку быў за швейцарцамі, якія ў першым перыядзе здолелі вызначыцца адной закінутай шайбай. Але ўжо ў другім перыядзе Канстанцін Пушкары магутным ударам ад сіняй лініі зраўняў лік у матчы. А ў трэцім перыядзе казахі наогул выйшлі наперад, калі большасць рэалізаваў форвард Раман Старчанка.

Швейцарцы вельмі імкнуліся выратаваць матч, траплялі ў левую штангу, у правую штангу, у ашэстак. І нарэшце, зраўнялі лік, калі Максім Худзякоў быў выдалены за падножку, а Дзяніс Холенштайн разыграў лішняга гульца - 2:2.

У овертайме ніводная з каманд не здолела вызначыцца, і лёс пераможцы вызначыўся ў серыі булітаў, дзе больш дакладнымі апынуліся казахі.

Швейцарыя - Казахстан 2:3 Б (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 0:1)

Шайбы: 14:56 Вальзер (Дыяс, Андрыгета) - 1:0, 30:57 Саўчанка (менш.) - 1:1, 50:30 Старчанка (Рымароў - больш.) - 1:2, 52:01 Холенштайн (дзю Буа, Амбюль - больш.) - 2:2