4 траўня 2024, Субота, 7:25
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 9
+39 +
юрчело, 22:02, 23.06

это все понты для простаков.

Такой сдачи территории в истории не припомню, хотя сам прослужил более 27 лет. Когда нибудь правда выплывет. Рукописи не горят ( М. Булгаков)

Адказаць
-7 +
Андрей, 1:43, 24.06

ОЙ ЮРЧЕЛО,НЕ НАД ЛЯ ЛЯ,КРЫМ МОЖНО БЫЛО СПАСТИ,ПРОСТО ДЕЛИЛИ В КИЕВЕ БАБЛО,ВСПОМНИТЕ БЕЛЬБЕК БАЗУ УКРАИНЕ, НАДО БЫЛО РАЗАГНАТЬ УБЛЮДКОВ ТАНКАМИ,И НЕ БЫЛО БЫ ПРОБЛЕМ

Адказаць
+20 +
Лана, 7:22, 24.06

Почему Вы не помните такой сдачи территории? А Дальний Восток, а Сибирь? Если сейчас РФ попытается реально что то сделать на этих территориях, то ответ будет очень жестким. Китай там уже вовсю правит. И только теоретически это РФ, а реально это уже все Китай - великий и могучий.

Адказаць
+43 +
Уга Чэ, 23:00, 23.06

Усе вельмі няпроста было, гэта нават простаму грамадзяніну зразумела. Быў бы загад, і што б гэта памяняла? Не гатовая была большасьць украінскіх вайскоўцаў ды мянтоў страляць у сусудзяў па СССР, таму ўсе грамадзяне разам і аддалі тэрыторыю. Вельмі шмат было прарасейскіх зомбі як сярод грамадзянскіх, так і сярод службовых. Ды нават 3 тысячы маральна ўстойлівых унутраных войскаў (у чым асабіста я сумняваюся, як і на конт беларускіх "унутраных ваяк", якія першымі георгіеўскія стужачкі на лоб наматаюць, калі паабяцаць маскальскія зарплаты) плюс нейкі полк "Тыгр" супраць 25тысячнай адборнай групоўкі маскаляк, якія гатовіліся да сілавога сцэнару - гэта сьмешна. Нешта ня чутна пра подзьвігі полку Тыгр па абароне іньшых тэрыторый Украіны. Займаліся б камандзіры сваей працай замест балабольства ў СМІ.

Адказаць
+13 +
егор, 6:58, 24.06

мне тоже не понятно - а почему ушли - почему не стояли до конца - это же воинские части и их было достаточно - а сейчас после пожара как говорят и хрен насос.

Адказаць
+13 +
Война впереди?, 7:32, 24.06

После драки кулаками не машут.

Адказаць
+14 +
Шура, 7:51, 24.06

Найшоў каму прапаноўваць, Авакаву... Гэта траянскі конь, які яшчэ сябе пакажа. Ён яшчэ не праходзіў люстрацыю. Ды і за Музычку яму яшчэ трэба будзе адказваць.

Адказаць
+16 +
Шура, 8:01, 24.06

Ва Украіне на той момант не было войска, здольнага абараніць Крым. Дый і зараз яно толькі фармуецца. Калі Расея моцна націсне, то невядома, як яшчэ ўсе складзецца. Таму стратэгія выбрана правільная: актыўная абарона, аслабленне агрэсара санкцыямі і фармаванне баяздольнага войска. Праціўнік моцны, таму лезці ва-банк ня трэба.

Адказаць
+21 +
gorlum1966, 9:09, 24.06

Чистой воды популизм и заказуха. Интересно узнать-куда делись эти организованные и очень хорошо подготовленные войска через 3 месяца? Начали убивать украинских добровольцев-"биндеравцев" под Донецком? К чему эти разговоры, если армии нет до сих пор, в основном даже сегодняшняя армия - это патриоты Украины. А это трепло пишет про 2 года назад.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны