3 мая 2024, пятница, 3:10
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Беларусь снова победила на детском «Евровидении» (Видео)

21

Вторая в истории детского "Евровидения" победа у Беларуси. Алексей Жигалкович на Международном детском конкурсе песни "Евровидение - 2007" сегодня в Роттердаме стал победителем. 11-летний минчанин вместе с группой "All stars" исполнил песню "С друзьями".

Комментарии 21
0 +
Владимир, 0:46, 9.12

Ура!

Ответить
0 +
Антонов, 0:53, 9.12

Молодец, Алексей!

Ответить
0 +
je, 11:23, 9.12

Гэта вынік цяжкай шматгадовай працы. Памятаеце,калісьці па тэлебачаньні паказвалі толькі адныя дзіцячыя музычныя конкурсы й як усе на гэта абураліся.Я не люблю тое ,што творыцца зараз у нас у краіне й тых хто ёй кіруе, але заўсёды цешуся,калі дзесьці на топе гучыць імя маёй "сінявокай".Ці то ў спорце, ці ў музыцы...Вось што можна зрабіць, калі улада ня лезе са сваімі парадамі ў справу й дае магчымасьць спакойна працаваць... Усе вялікія перамогі - гэта перамогі беларускага народа,а не у ніякім разе не кіраўнікоў дзяржавы...Няхай надалей лунае імя маёй краіны.Такія падзеі вучаць людзей чуць сябе прыналежнымі да адной суполкі.Чым іх больш, тым хучэй беларусы зразумеюць нарэшце,як прыемна "Беларусам звацца".І няхай, пакуль усё гэтка адбываецца пад штучнымі штандарамі,неўзабаве бел-чырвона-белае вернецца й зноў ,як коўдрай пакрые Беларусь, каб было цяплей і ўтульней жыць на "нашай старонцы"...

Ответить
0 +
александр, 11:38, 9.12

когда я болею - Беларусь всегда в числе первых. Так было в этом, прошлом, позапрошлом годах. Ребята МОЛОДЦЫ!!!!!!!

Ответить
0 +
Дима, 12:21, 9.12

Я смотрю Евровидение с 2003 года ,но в том году не посмотрел и наши заняли второе место. Но в 2005 и 2007 году когда я смотрел и волновался мы ВЫЙГРАЛИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
БЕЛАРУСЬ - THE BEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответить
0 +
Несьцерка, 13:04, 9.12

Цешуся з нашых дзетак. Гэта ЦУД!
Сапраўдныя беларусікі; сапраўдны культурны прарыў; сапраўды - АНЁЛЬСКІЯ душы дзяцей...

(Нажаль на р. мове, але добра што лукавага не было ў Беларусі; ён бы ўсё сапасаваў сваім бія-зьвярыным-полем :)).

Віншую,
Жыве Беларусь!

Ответить
0 +
Tatyana, 13:29, 9.12

Молодец, Леша!
Удачи тебе!

Ответить
0 +
Бенедзікт, 18:19, 9.12

З чым віншаваць і чаму радавацца? Напэўна таму, што БЕЛАРУС сьпяваў песенку па-расейску...

Ответить
0 +
je, 20:16, 9.12

А калі БЕЛАРУС сьпявае па ангельску ці трэба цешыцца...зь ягонага першага месца???

Ответить
0 +
Бенедзікт, 22:07, 9.12

je, 20:16, 9.12

А калі БЕЛАРУС сьпявае па ангельску ці трэба цешыцца...зь ягонага першага месца???
--------------------------------
Наколькі мне вядома - ангельская мова не зьяўляецца мовай акупантаў на Беларусі. І быццам бы не ангельцы русіфікуюць Беларусь...

Ответить
0 +
ван , 22:14, 9.12

Испортят ребенку жизнь , сейчас залижут а когда в 15 лет голос поменяется вытолкнут и все .

Ответить
0 +
Veras, 6:39, 10.12

Очередная победа России и русской культуры, проснись беларус...

Ответить
0 +
Олігарх, 9:35, 10.12

Беларусі вельмі пасьлядоўна ствараюць на міжнароднай арэне вобраз краіны, дзе жывуць выключна расейцы. Калі прыдуць маскалі "аб'ідінять рюсскіх", то ніхто на сьвеце пальцам не варухне: хай рускія самы з сабой разьбіраюцца.
Спыніць русыфікацыю беларускіх дзяцей! Прэч з рускім нацызмам!

Ответить
0 +
je, 10:08, 10.12

To Benedykt

Sens u tym, kab nas na Zachadzie z čymści asacyjavali,kali pra nas byduć viedać tolki toe,što ŭ nas AGŁ i my jaho nia možam nijak źkinuć razmauliaj choć na suachli, usio rouna dzelia ŭsich my pazastaniemsia rasejcami!IMXO

Ответить
0 +
Степан, 10:18, 10.12

А Еврпа, поди плюнула на этот конкурс- не заметили, что это скорее конкурс стран СССР и стран Югославии

Ответить
0 +
я, 11:01, 10.12

Все поют на своем родном языке , а белорус - на русском ... Грустно мне ..

Ответить
0 +
Гурт "Корни", 16:53, 10.12

Што,без Кiркоравых перамаглi?! Так не бывае,гэта нонсэнс!Нават каубасных грошай Агурбашкi не задзейнiчалi?!Во, гэта да!Рэспект!

Ответить
0 +
Андрей, 18:51, 10.12

> Все поют на своем родном языке , а белорус - на русском ... Грустно мне ..

Для белорусов русский язык тоже родной. Не даром вы пишите на русском. Поэтому напрасно грустите.

Ответить
0 +
я, 22:06, 10.12

Я так разумею - некаторым зусім і някепска ад таго , што практычна заўжды ( і нават зараз па ТВ - яны пахваляюцца поспехам ) навокал акрамя расейскай мовы ніякой другой і не пачуеш . Ўся моц дзяржаўнай ўлады дзеля гэтага пнецца... Зараз праваслаўны пост - не хочацца сварыцца . Але я не лічу , што гадоў не так шмат таму расейская мова была беларусу " тоже родной" . Кожны год , трапіўшы на Ўкраіну , чую скрозь , як людзі размаўляюць не па расейску і не саромеюцца таго - быццам бы яны " лохі" , по рюсскі говоріть не умеюць !

Ответить
0 +
svit, 5:57, 30.12

Факт: С каждым годом количество языков на Земле сокращается. И это здорово. По Библии бог наказал людей, заставив их не понимать друг друга. А гордиться надо не тем, как ты лук называешь или там воцат, а достижениями своего народа. Победа Беларуси-это еще и результат внимания государства. Ура!

Ответить