19 мая 2024, воскресенье, 16:16
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Алесь Кравцевич: «Сидела бы власть на колхозной завалинке, если бы не БНР»

2

25 Марта Беларусь празднует 90-ую годовщину со дня провозглашения независимости Белорусской Народной Республики. Белорусские власти отказались от предложения общественности отметить эту юбилейную дату на официальном уровне. Однако историк Алесь Кравцевич уверен, «если бы не было этого праздника, не было бы и Республики Беларусь, а значит и сегодняшней власти».

Комментарии 2
0 +
Сьвяткуйма!, 16:25, 16.02

Спадар Краўцэвіч, вам недаравальна, што вы маеце спадзяванкі, нібыта гэтая ўлада нешта разумее. Яна калгасная ад пачатку й да веку. Уся -- цалкам! Яна мысьліць адно ад чаркіі да шкваркі й зноў да чаркі. У яе замест галавы працуе адно пуза. А рукі ў крыві, да якой наліплі грошы. Шмат накрадзеных грошай, якія ня радуюць. Гэтая подлая ўлада дарвалася да трону й сканае, чапляючыся за яго да апошняй хвіліны. Тое, што адбываецца сёньня з "адпустам" арыштантаў гаворыць адно: гэта -- апошнія дні Пампеі... Рэжым аганізуе й канвульсуе... Будзем спадзявацца, што ён здохне яшчэ да 90-х угодкаў БНР і што мы яшчэ пабачым, як пяткевічы і якубовічы, як шэйманы і чаргінцы, як ярмошкіны і іншыя тэлегармошкіны будуць спраўляць свой д'ябальскі шабаш над трупам рэжыму... Каменны госьць вось-вось пастукае ў дзверы...

А мы будзем святкаваць 90-ю гадавіну БНР і доўгачаканае збаўленьне ад гэтага мраку й усяленскага сораму!

Ответить
0 +
Юрий Аверьянов, 12:58, 2.02

Белорусы, как и малороссы и великорусы - неотъемлемая часть единого Русского народа, об этом свидетельствует историческая наука, этнография и лингвистика. Мне стыдно за своего бывшего однокурсника Александра Кравцевича, который учился у великого русского археолога и историка академика Б.Рыбакова и теперь в угоду западным политикам является одним из разрушителей Русского единства! Бог ему судья.

Ответить
 
Написать комментарий
E-mail не будет опубликован