3 мая 2024, пятница, 4:10
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Спасти «Arche»

18

То, что сейчас происходит с Валерием Булгаковым, иначе как удар под дых не назовешь.

Комментарии 18
0 +
Шелудивая Масса, 9:57, 19.10

Давно понятно было, что иррациональная приверженность бумаге до добра этот уникальный проект не доведёт :(

Ответить
+5 +
Шелудивому, 11:33, 19.10

Эта "иррациональная приверженность бумаге" свойственна практически ВСЕМ древним культурам Востока с несказанно давних времен. А поскольку славяне не являются чисто западной цивилизацией, а где-то в чем-то замешаны на Востоке, - то книга у нас пропасть так легко, как на западе не может На Западе книга как бумажный атрефакт стала пропадать еще в конце 60-х годов. У нас она (книжная культура) еще до сих пор жива. Да, переживает спады и подъемы, но еще жива.
Я это знаю, потому что - бывший издатель.
Просто у нас сейчас в Беларуси убивается ЛЮБАЯ КУЛЬТУРА.
"Что же это будет, если каждый будет издавать все, что захочет???" - грозно спрашивали меня на экзамене на получение издательской лицензии.
Огромная масса людей в нашей стране (кроме всевышнего и его непосредственной команды), которая привыкла быть рабами и искренне страшится ЛЮБОЙ СВОБОДЫ.

Ответить
+34 +
неуд, 10:08, 19.10

Бездари и прихлебаи примазались к так называемой власти. Будущего у них нет, они временщики, во главе с Лукашенко. А «Arche» будет жить! Спасибо Валерию Булгакову за его нелегкий труд.

Ответить
+11 +
Гнілы Рак, 10:14, 19.10

За «Arche» Валеру Булгакаву адвечная ўдзячнасьць беларусаў.
Але чаму Чалавечышчу, якому пад сілу было падняць такую вялізарную справу як Беларускае Выдавецта ва акупаванай краіне, не хапіла крышку розуму, каб прадаваць кніжкі з выкарыстаньнем касавага апарата? Сёньня амаль кожны таксіст так працуе. Агульны падатак - 7% ад рэалізацыі. Прадавай кніжкі з падвышкай 7% - і спі спакойна.

То як жа «Arche» так бязглузда падставілася і падставіла сваю велічную справу?

Ответить
+15 +
Ага, 10:49, 19.10

Але не было б касы, было б нешта іншае. Акупанцкая хунта нават кніжак беларускіх палохаецца, ня толькі Сцяга.

Ответить
0 +
упы, 11:17, 19.10

канешне, зразумела, што было б нешта іншае. але ж такім чынам выключаецца яшчэ адна магчымасць зачэпкі. я згодзен з гнілым ракам.

гэта віктымныя паводзіны. і гэта самае простае і лагічнае? за што зачапіліся б мусара, а навошта, пытанне, аблягчаць ім жыццё?

зразумела, што звяры прычапіліся б у любым выпадку, але ёсць элементарныя правілы бяспекі, якімі варта карыстацца тым, хто вядзе антылукасекскую дзейнасць.

Ответить
+16 +
Антонио, 10:29, 19.10

Андрей как всегда красноречив и точен.

Ответить
+2 +
леонид4624, 10:39, 19.10

По поводу статьи о Булгакове и событиях в Гродно---ответ прост--кто то очень хочет погреть свои руки на антиквариате что хронятся в музеях и частных колликционеров---данная схема приведенная выше --о преследовании человека---она отражает события прошедшего времени когда преследовались коликционеры преступными группировками---сегодня эти события приобретают иной статус--то есть ограничения преследуемого---и создается массовый пресинг--то есть постоянное навязывания образов несвойственных человеку--через такие пытки прошел и сам Почубут--он о них описывал ранее---поэтому тема издевательств будет набирать разносторонний характер действия с учетом образажизни человека и его окружения--это мое мнение---тот кто прошел через издевательство указа поймет о чем я пишу и говорю вслух

Ответить
+5 +
Таша, 11:22, 19.10

Я каждый день получаю (и надеюсь,что буду получать) обновления журнала «Arche».Там много интересного особенно, что касается истории Беларуси. Очень благодарна Валерию Булгакову. Огромное СПАСИБО!!! Я желаю Валерию удачи и всего,всего самого наилучшего!

Ответить
+6 +
бел., 11:29, 19.10

Зачистки проходят серьёзные. Сейчас взялись за интеллигенцию. Оппозицию могут оставить в покое - ведь "снова" "готовы" "делать" "шаги" на всречу "демократии".
Ничего в этой стране не измениться, если сам народ не топнет и не скажет "хопиць" и "долой". Они беспардонно разрыгрывают каждую партию, словно семечки плюзгают. Со всякой "чепухой" всячески но разберутся. Как смеют вообще иметь сейчас дела с таким никчемным режимом ведущие орг-ции, парламенты. Явление настолько очевидно непотребное! Цивилизованная политика - швах! Вот и пользуются этим всякие вшивые.. Страшно и представить, - куда мы все развиваемся. Как остановить этот сасморазрушающий процесс? Европа - приди в себя! Ты стоишь с задранной юбкой перед белорусским скотобазным морозотником. И лишь потому, что он протеже Хренмля. Постыдное занятие. Поголодали бы энергетически, может, для очищения. А то разнежились растеклись тут позорно на горе многомиллионного белорусского народа. А, если за русских ещё заговорим. А идёт и к сему. Эко грядёт "чистка" века...

Ответить
+6 +
БНН, 12:02, 19.10

Бандит у власти добросовестно продолжает дело Ленина и Сталина - уничтожение генофонда нации

Ответить
+6 +
ласло, 12:03, 19.10

Москва диктует режиму, кто опасен для повальной русификации и безропотного починения...Режим действует по наводке...

Ответить
+10 +
Калина , 12:31, 19.10

Гнілы Рак, 10:14,В церквях нет кассовых аппаратов однако их не трясет кгбе и налоговая не предъявляет претензий по этому поводу. А обороты там приличные .

Ответить
0 +
Гнілы Рак, 15:31, 19.10

Ага, у царквах то-сё... І апаратаў няма, і ніхто іх не трасе... І абароткі прыстойныя. Але ж у царквах Дух Сьвяты жыве і дошкі драўляныя плачуць!

То мо' давайма ўсе, хто гандлюе ці аказвае паслугі, павыкідвайма касавыя апараты і будзем надзеяй на вечнае жыццё махляваць? Сьцяжок у рукі, спадарове...

Не смяшыце, Калина, майго Мурзіка ... «Arche» не скопішча бабулек, што гандлююць агуркамі ды падалкамі са свайго агарода-саду, а сур'ёзны і патрэбны Беларусі бізнес. І гандляваць беларускамоўнымі кніжкамі, бы тыя бабулькі морквай й часнаком, - гэта зусім розум згубіць. Бо нават бабулек тых менты іншым разам ганяюць.

Такая гісторыя ужо была прыкладна год таму... Мноства народу выклікалі ў АБЭП і здымалі паказаньні на добрага хлопца, які распаўсюджваў беларусчыну праз інэт. Потым патрыёта судзілі і нават далі ўмоўны тэрмін. І зноў-ткі мноства было ўсхліпаў кшталту "ай-яй-яй, гэбня душыць беларускі дух"... А я вось мяркую, мо' Бог, калі хоча пакараць, то спачатку адымае розум? І сур'ёзныя людзі пачынаюць рабіць элементарныя глупствы?

Асабіста мой бізнес ужо гадоў дзесяць як "фінка" й падаткавая хочуць скруціць, прыбягалі, усіх да сьценкі ставілі, паперы с шуфлядаў вытрасалі, кампутары вывозілі - і што? А ні што! Потым мяне ж самі мянцярнікі кавай частавалі, прасілі, каб здаў якіх-небудзь парушэньняў на 2 лімоны штрафу... А ў Гародне сп. Булгакава як кураня ўзялі... Мо' сапраўды Бог, калі хоча пакараць, то спачатку адымае розум.

То няхай іншыя нарэшце зразумеюць: зарэгіструйце ІП (сёньня гэта як два пальцы абасцтол), аформіце падаткі 7% з абароту - і усё. Працуйце!

Ответить
0 +
Калина, 19:37, 19.10

Гнілы Рак, 15:31 Не смешите и вы меня , с плачущими дошкамі драўлянымы .

Ответить
+1 +
Гнілы Рак, 0:47, 20.10

не хапае ці то розуму, ці то разуменьня, калі нават такую іронію пра "дошкі"-іконы Калина не зразумела. Я шчэ пнецца пра "обороты" нешта выказацца...

Ответить
+2 +
Чегеварвар, 22:55, 19.10

Некаторыя каментатары досыць трызьняць, на маю думку.
Касавыя апараты, кажаце, ўратуюць кагосьці ад перасьледу вар'яцка-мазаічнай хеўры?
Гэткія думкі й ёсьць "віктымныя паводзіны".
Тое адназначна.
Калі хтось ня згодны - то будзьце пасьлядоўнымі: прасіце тхара не ваніць перад тым, як зайсьці ў вашую куратню; сьвіньню - ня сраць у вашым хлеве, а мільяцыянэра - ня лаяцца пры вас расейскім матам.
Калі зьдзейсьніце тое - паверу, што друкарню Arche уратуе касавы апарат у краіне, дзе нават АЛІБІ не ратуе ад растрэлу.
Хто мяркуе інакш - альбо банальна ня ўмее ацэньваць рэчаіснасьць, альбо працуе на Кукушэнка.

Ответить
+2 +
Чегеварвар, 23:02, 19.10

Выбачайце, але з-за абуранасьці некаторымі каментарамі так і ня саказаў галоўнае: Arche праводзіць звышвыдатную асьветніцкую працу.
Іх намаганьні па адраджэньні БЕЛАРУСКАСЬЦІ ацэняць толькі нашчадкі.
Нізкі паклон Валеру Булгакаву і ўсім-ўсім супрацоўнікам гэтай арганізацыі.

P.S. Хто яшчэ мае сумнеў, што лукавая хеўра кіруецца загадамі Крэмлядзей, зьнішчаючы найбольш пасьпяховыя БЕЛАРУСКІЯ праэкты - той сьляпы.
Далоў Крамлёўскага Рэзідэнта зь Беларусі!!!
ШШШШШШШ
ОООООООО
ССССССССС

Ответить