banner1 banner1 banner1

11.12.2012

World Press Photo - впервые в Беларуси фотографии 4

13:20, — Культура

Выставка World Press Photo всемирного конкурса фотографии ежегодно проходит в ста городах разных стран....




Комментарии

Наталья, 13:27, 11.12      -   +1   +  
Выдатна! Абавяскова трэба будзе схадзiць!!!!!
Ответить
OpenKAP, 17:22, 11.12      -   +2   +  
KAP=КАП: Караленка Андрэй Паўлавіч

Шаноўныя хлопцы-НашаНіўцы,
ПЕРШАЯ выстава World Press Photo дэманстравалася ў Мінску ў 1965 годзе: яе прывезлі з Масквы. (Магчыма, у 1966-м.)

Недзе ў маім архіве захоўваецца частка часопісаў "Советское ФОТО" з артыкуламі і фотарэпартажамі з нагоды гэтай культурнай падзеі, але доўга шукаць.

Мяркую, у Інеце звесткі павінны быць. Зірніце -- убачыце, што я правы: я БАЧЫЎ тую выставу. Паверце, на ТОЙ ЧАС -- Падзея.

Фатаграфіі з той выставы яшчэ і сёння часцяком выкарыстоўваюцца ў артыкулах па фотамастацтву -- як мастацкія-і-палітычныя.
Я -- фатограф-аматар.

Дзе дэманстравалася?
Магчыма, у Оперным тэатры -- перад ці пасля амерыканскай будаўнічай выставы (у фатаграфіях і кіно-роліках).

Ответить
DELETE, 19:46, 11.12      -   0   +  
Нехта ж памятае , ДЗЯКУЙ
Ответить
Семья, 21:05, 11.12      -   0   +  
Надо обязательно сходить !
Ответить