4 мая 2024, суббота, 18:34
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 5
0 +
Вольга, 13:55, 10.04

Каментау няма,а усе таму,што чытаюць людзи вогуле мала,а на беларускай мове-адзинки.Што чытаць...Шкада,але людзи нават саромеюцца сваей мовы,дзесь и баяцца,бо заличаць у апазицыю.Кали непавага да мовы идзе на дзяржауным узроуни-трэба ставиць пытанне: Можа яны пераблытали якой дзяржавай кируюць?На вывучэнне рускай и другой мовы у школе трацицца больш грошай,чым на вывучэнне роднай?Нонсенс.Кирауник краины не ведае и,горш,игнаруе родную мову.НАЗАВИЦЕ мне падобную краину?Я з цикавасцю и радасцю чытаю каменты на беларускай мове и личу,што чым больш людзей будзе падтрымливаць сваю мову,хацяб писаць у Хартыи,тым большым будзе наша адзинства за сваю БЕЛАРУСЬ.ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!

Ответить
0 +
Fenrir, 15:28, 10.04

На вывучэнне рускай и другой мовы у школе трацицца больш грошай,чым на вывучэнне роднай------------Родной язык и любовь к нему прививается с рождения в семье,а никакой-то школой.Даже если его вообще не изучали бы,человек который хочет знать СВОЙ РОДНОЙ язык,будет его знать.

Ответить
0 +
debussi, 18:53, 10.04

Дзень добры, спадарыня Вольга! Адразу я не хацела ничога писаць и тольки прагаласавала, але пасля таго, як прачытала Ваш камент, прышла думка, што павинна написаць некальки радкоу. Згодна з усими Вашими разважаньнями. Няма чаго и казаць пра нашу дзяржаву и прэзидэнта- гэта и так зразумела и вельми балюча. Вельми шмат намаганьняу спатрэбицца, каб узрадзиць нашу мову. Марна чакаць ад уладау крокау па абароне мовы,- яны тольки знищаць могуць!

Ответить
0 +
шепелявый, 19:56, 10.04

Пачытаў навіну, прагаласаваў, паразважаў. Неяк сумна стала. Колькі працы імя якой барацьба на перадзе.

Ответить
0 +
LLL, 0:14, 11.04

З прыемнасцю адзначыла, што найвялiкшы рэйтынг у "Каласоў пад сярпом тваiм" Караткевiча. Калi чытаю Караткевiча, то душу ахоплiвае нейкая цеплыня, якая адчуваецца амаль фiзiчна. Цеплыня ад таго, што быў у нас, беларусаў, пiсьменнiк Караткевiч, што напiсаў такую прозу, ад якой знiкае самота, безнадзейнасць, абыякавасць. И хочацца ганарыцца сваёй беларускасцю, i хочацца дзякаваць лёс, што нарадзiлася менавiта на гэтай зямлi, належу менавiта да гэтага народа. Што б нi пiсаў Караткевiч, яго проза - гэта свята душы.

Ответить