banner1 banner1 banner1

21.01.2013

Дзеля якога сцяга варта рызыкаваць? 20

15:10, Сяргей Навумчык, «Радыё Свабода» — Политика

Ня памятаю, каб у 1991-1994 гадох нехта рызыкаваў лезці на высакавольтную вежу са сцягамі СССР і БССР....

Комментарии

alexey, 15:33, 21.01      -   +95   +  
витебску респект
Ответить
1, 21:35, 21.01      -   +17   +  
Вітебск маладзец, які горад наступны?
Ответить
беларус, 15:34, 21.01      -   +114   +  
МОЛОДЕЦ! УВАЖЕНИЕ! ДАЙ БОГ ЗДОРОВЬЯ НАСТОЯЩЕМУ БЕЛАРУСУ!
Ответить
п, 15:38, 21.01      -   +34   +  
здОрово написано, аж до глубины души!!!!
Ответить
Змi, 15:39, 21.01      -   +58   +  
Слава Героям!!! Далоу акупантау!!!
Ответить
helgi, 15:45, 21.01      -   +67   +  
Конечно никто не вывешивал и не будет вывешивать краснозел. Надо отметить, что и до конца 80-х и бчб не вывешивали. Мы о нём не знали. А сейчас он ведь хранится у многих? Мы постепенно начинаем ценить наши символы. И гимн этот недарэчны потому никто из молодёжи не поёт(те же спортсмены). Стрёмно этот гимн петь. Однако ситуация сейчас сложилась в обществе такая, что все знают и любят Пагоню и БЧБ . Не надо будет референдумы проводить. По умолчанию символика будет заменена! Будет, ребята, будет! Может быть нескоро. Может будет больно! Может будет кровь! Возможно! Мы всё-равно победим!
Ответить
F, 15:47, 21.01      -   +20   +  
Точно НЕ для бело-сине-красного.
Ответить
Чегеварвар, 15:54, 21.01      -   +32   +  
"У Беларусі, як вядома, не быў асуджаны камуністычны рэжым, не адбылася люстрацыя — і чырвоныя сцягі з нямоглых рук пенсіянэраў-сталіністаў перахапілі, адставіўшы часова свае гешэфты, былыя камсамольцы. А прыйшоўшы да ўлады — перафарбавалі краіну ў чырвона-зялёны колер"
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Менавіта таму й не ўтрымаліся й не замацаваліся тыя зьмены, што адбыліся ў нацыянальнай сьвядомасьці нацыі.
Прыгадаліся словы Пазьняка, сказаныя ім шматтысячнаму мітынгу напрыканцы дзевяностых ля дому ўраду (прыводжу па-памяці з пабачанага ў сетцы тагачаснага відэазапісу):
"Каб замацаваць зьмены, трэба:
№1 - Усьведамленьне злачыннасьці дзейнічаючай бандыцка-кадэбільнай маскоўскай групоўкі.
№ 2 - Нашае пакаяньне перад продкамі за іхную падтрымку.
№ 3 - Суд і люстрацыя усіх тых, хто зьдзейсьніў злачынствы супраць народу і краіны.
№ 4 - Вяртаньне нацыянальных сымбаляў і мовы.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Відавочна, што сп. Пазьняк бачыў нашмат далей за большасьць з нас.
І па-сёньня гэта актуальна, але з-за прыходу да ўлады і ўмацаваньня ў Расеі менавіта гэтай групоўкі зьдзейсьніць гэтыя пункты нашмат цяжэй, чым 20 год таму.
Але з-за такіх Міронаў, як гэты Віцебскі Ліцьвін, ёсьць яшчэ надзея, што ня ўсё згублена ды страчана, ёсьць спадзеў на вяртаньне Беларусі на вольны шлях сапраўднай незалежнасьці.
Жыве Беларусь.
Ответить
Женя, 15:59, 21.01      -   +5   +  
У меня видео не работает. Выложите пару кадров, хачу порадоваться.
Ответить
gans aleksi, 16:01, 21.01      -   +44   +  
МОЛОДЕЦ ВИТЕБЧАНИН!!!!!!Молодёж берите пример,если нехотите жить под руководством Вити,Димы или Коли.Жыве Беларусь!
Ответить
хщшгп, 16:01, 21.01      -   +15   +  
безумоуна гэта так
Ответить
Андрэй, 16:12, 21.01      -   +48   +  
Хочу видеть улицы наших городов, увешенные такими флагами каждый день.
Ответить
Стаўпецкі, 16:28, 21.01      -   +51   +  
ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!
Ответить
123, 17:43, 21.01      -   +28   +  
Красно зеленый не флаг, а недаразумение, не спрыяе мужным учынкам... А пад бела-чырвона-белым сцягам нашы продкi гэтую зямлю баранiлi стагодзямi.
Ответить
Сьвядомы, 17:58, 21.01      -   +23   +  
Молодец,парень! Уже одно это говорит,что не зря К.Калиновский слал "Лiст з пад шыбенiцы",жили и будут жить белорусы -литвины на своей земле!!!
Ответить
Суровый, 18:46, 21.01      -   +28   +  
А на ТУТе ни слова не сказали. Напишут только тогда, когда хлопца поймают. Молодцы хартейцы, и само собой, парень, повесивший наш флаг на 4 метра над диктатурой.
Ответить
azhbeta, 19:57, 21.01      -   +21   +  
Нізка кляняюся хлопцу, які так парадаваў душу. Дай Бог яму здароўя, поспехаў і удач ў жыцці!
Ответить
Моня з Падсвiлля, 20:44, 21.01      -   +13   +  
Сьвядомы, 17:58, 21.01 - +5 +
Молодец,парень! Уже одно это говорит,что не зря К.Калиновский слал "Лiст з пад шыбенiцы",жили и будут жить белорусы -литвины на своей земле!!!
-----------------------------
Маленькае але iстотнае удакладненне. Калiноускi пiсау "Лiст з-пад шыбенiцы маскоускай"
Ответить
Сьвядомы, 0:18, 22.01      -   +2   +  
Прабачце шаноуны,Моня,але шыбенiца есць шыбенiца,цi яна маскальская цi прамаскальская,а вось жыцце за Радзiму-справа iншая! А радуе тое,што засталiся яшчэ сапраудныя патрыеты на зямлi Вiцебскай.
Ответить
Link, 0:30, 22.01      -   +3   +  
Витебск супер !
Ответить
 

Написать комментарий

E-mail не будет опубликован

Комментарий будет опубликован после проверки модератором

Loading...

          Новости партнеров


Loading...



Погода в Беларуси

   22.09   23.09 
Брест Дождь+16
+8
Возможен дождь+14
+3
Витебск Возможен дождь+14
+11
Дождь+13
+4
Гомель Возможен дождь+17
+12
Дождь+14
+7
Гродно Дождь+14
+8
Возможен дождь+11
+2
Минск Небольшой дождь+17
+9
Возможен дождь+14
+3
Могилев Возможен дождь+16
+11
Небольшой дождь+13
+4

Курсы валют Национального банка

Валюта  21.09.14  22.09.14
EUR13 590,0013 590,00
USD10 540,0010 540,00
RUB274,00274,00

Мнение


Goodbye Ленин

Goodbye Ленин

Валентин Стефанович

За что они воюют?

За что они воюют?

Виктор Леденев

Котел Кирилла

Котел Кирилла

Дмитрий Дашкевич

Тихий уголок для старого диктатора

Тихий уголок для старого диктатора

Владимир Халип

Кости для фрау Риббентроп

Кости для фрау Риббентроп

Александр Томкович



Вчера на сайте:

посетителей 252198
просмотров 1290216