20 апреля 2024, суббота, 3:18
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 20
+95 +
alexey, 15:33, 21.01

витебску респект

Ответить
+17 +
1, 21:35, 21.01

Вітебск маладзец, які горад наступны?

Ответить
+114 +
беларус, 15:34, 21.01

МОЛОДЕЦ! УВАЖЕНИЕ! ДАЙ БОГ ЗДОРОВЬЯ НАСТОЯЩЕМУ БЕЛАРУСУ!

Ответить
+34 +
п, 15:38, 21.01

здОрово написано, аж до глубины души!!!!

Ответить
+58 +
Змi, 15:39, 21.01

Слава Героям!!! Далоу акупантау!!!

Ответить
+67 +
helgi, 15:45, 21.01

Конечно никто не вывешивал и не будет вывешивать краснозел. Надо отметить, что и до конца 80-х и бчб не вывешивали. Мы о нём не знали. А сейчас он ведь хранится у многих? Мы постепенно начинаем ценить наши символы. И гимн этот недарэчны потому никто из молодёжи не поёт(те же спортсмены). Стрёмно этот гимн петь. Однако ситуация сейчас сложилась в обществе такая, что все знают и любят Пагоню и БЧБ . Не надо будет референдумы проводить. По умолчанию символика будет заменена! Будет, ребята, будет! Может быть нескоро. Может будет больно! Может будет кровь! Возможно! Мы всё-равно победим!

Ответить
+20 +
F, 15:47, 21.01

Точно НЕ для бело-сине-красного.

Ответить
+32 +
Чегеварвар, 15:54, 21.01

"У Беларусі, як вядома, не быў асуджаны камуністычны рэжым, не адбылася люстрацыя — і чырвоныя сцягі з нямоглых рук пенсіянэраў-сталіністаў перахапілі, адставіўшы часова свае гешэфты, былыя камсамольцы. А прыйшоўшы да ўлады — перафарбавалі краіну ў чырвона-зялёны колер"
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Менавіта таму й не ўтрымаліся й не замацаваліся тыя зьмены, што адбыліся ў нацыянальнай сьвядомасьці нацыі.
Прыгадаліся словы Пазьняка, сказаныя ім шматтысячнаму мітынгу напрыканцы дзевяностых ля дому ўраду (прыводжу па-памяці з пабачанага ў сетцы тагачаснага відэазапісу):
"Каб замацаваць зьмены, трэба:
№1 - Усьведамленьне злачыннасьці дзейнічаючай бандыцка-кадэбільнай маскоўскай групоўкі.
№ 2 - Нашае пакаяньне перад продкамі за іхную падтрымку.
№ 3 - Суд і люстрацыя усіх тых, хто зьдзейсьніў злачынствы супраць народу і краіны.
№ 4 - Вяртаньне нацыянальных сымбаляў і мовы.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Відавочна, што сп. Пазьняк бачыў нашмат далей за большасьць з нас.
І па-сёньня гэта актуальна, але з-за прыходу да ўлады і ўмацаваньня ў Расеі менавіта гэтай групоўкі зьдзейсьніць гэтыя пункты нашмат цяжэй, чым 20 год таму.
Але з-за такіх Міронаў, як гэты Віцебскі Ліцьвін, ёсьць яшчэ надзея, што ня ўсё згублена ды страчана, ёсьць спадзеў на вяртаньне Беларусі на вольны шлях сапраўднай незалежнасьці.
Жыве Беларусь.

Ответить
+5 +
Женя, 15:59, 21.01

У меня видео не работает. Выложите пару кадров, хачу порадоваться.

Ответить
+44 +
gans aleksi, 16:01, 21.01

МОЛОДЕЦ ВИТЕБЧАНИН!!!!!!Молодёж берите пример,если нехотите жить под руководством Вити,Димы или Коли.Жыве Беларусь!

Ответить
+15 +
хщшгп, 16:01, 21.01

безумоуна гэта так

Ответить
+48 +
Андрэй, 16:12, 21.01

Хочу видеть улицы наших городов, увешенные такими флагами каждый день.

Ответить
+51 +
Стаўпецкі, 16:28, 21.01

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!

Ответить
+28 +
123, 17:43, 21.01

Красно зеленый не флаг, а недаразумение, не спрыяе мужным учынкам... А пад бела-чырвона-белым сцягам нашы продкi гэтую зямлю баранiлi стагодзямi.

Ответить
+23 +
Сьвядомы, 17:58, 21.01

Молодец,парень! Уже одно это говорит,что не зря К.Калиновский слал "Лiст з пад шыбенiцы",жили и будут жить белорусы -литвины на своей земле!!!

Ответить
+28 +
Суровый, 18:46, 21.01

А на ТУТе ни слова не сказали. Напишут только тогда, когда хлопца поймают. Молодцы хартейцы, и само собой, парень, повесивший наш флаг на 4 метра над диктатурой.

Ответить
+21 +
azhbeta, 19:57, 21.01

Нізка кляняюся хлопцу, які так парадаваў душу. Дай Бог яму здароўя, поспехаў і удач ў жыцці!

Ответить
+13 +
Моня з Падсвiлля, 20:44, 21.01

Сьвядомы, 17:58, 21.01 - +5 +
Молодец,парень! Уже одно это говорит,что не зря К.Калиновский слал "Лiст з пад шыбенiцы",жили и будут жить белорусы -литвины на своей земле!!!
-----------------------------
Маленькае але iстотнае удакладненне. Калiноускi пiсау "Лiст з-пад шыбенiцы маскоускай"

Ответить
+2 +
Сьвядомы, 0:18, 22.01

Прабачце шаноуны,Моня,але шыбенiца есць шыбенiца,цi яна маскальская цi прамаскальская,а вось жыцце за Радзiму-справа iншая! А радуе тое,што засталiся яшчэ сапраудныя патрыеты на зямлi Вiцебскай.

Ответить
+3 +
Link, 0:30, 22.01

Витебск супер !

Ответить