5 мая 2024, воскресенье, 10:24
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 16
+56 +
ганаруся беларускім (ліцвінскім), 9:45, 29.11

Малайцы!

Ответить
+32 +
Лора, 10:02, 29.11

Падтрымліваю! Добрая ідэя!

Ответить
+9 +
Cорамна, 12:09, 29.11

уся праўда пра нашу рэчаіснасць за пару хвілін....

Cорамна павінна быць кожнаму беларусу, які не ведае сваёй мовы.

Ответить
+25 +
terran, 10:08, 29.11

Сам бачу, хлопчык, Що ты не Москаль )))))))))))

Ответить
-48 +
Вася, 9:49, 29.11

а нормального певца нельзя было поставить?

Ответить
+15 +
ne, 11:38, 29.11

прыгожы голас у хлопца. Зорачка!

Ответить
+5 +
Ой!, 9:54, 29.11

Ідэя вельмі добрая, але рэалізацыя слабенькая. За 2,5 хвіліны можна было б паказаць цэлы фільм, а атрымалася ўсяго некалькі эскізаў. Думаю, да рэалізацыі ідэі трэба падключыць прафесіяналаў - можа атрымацца вельмі файна!

Ответить
-15 +
пауп, 9:57, 29.11

ну и где хотя бы одно рассуждение?

Ответить
+24 +
bagz, 10:06, 29.11

респект

Ответить
+14 +
Dimon, 10:06, 29.11

Нармалёва !!!

Ответить
+24 +
mike, 10:33, 29.11

Вся правда о нас в одном ролике - стыдно должно быть.

А темнокожего парня периодически вижу по телеку утром - очень хорошо "чытае вершы на беларускай мове".

Ответить
+14 +
ВОля, 11:19, 29.11

Гэта Андрусь Такіданг. Гурт "Рэха", калі чулі. Таленавіты, шчыры чалавек. Беларускамоўны. Сапраўдны Беларус.

Ответить
+10 +
Юзік Крулеўскі, 11:25, 29.11

Цёмнаскуры хлопец то бок афрабеларус Андрусь Такінданг -- вельмі папулярны і запатрабаваны спявак. Напрыклад, яго часта запрашаюць на парафіяльныя фэсты ў в. Лучай (Пастаўскі раён). Дык на фэст, каб толькі паслухаць Андруся і гурт "Рэха" едуць з далёкіх і блізкіх ваколіцаў. Выступае гурт наўпрост перад касцёлам. Прыходзіць шмат моладзі і ўсе танчаць.
Неаднойчы Андрусь Такінданг быў і на бардаўскім фэсце ў мястэчку Германавічы (Шаркоўшчынскі раён).

Ответить
+7 +
Адна са шматлікіх, 13:22, 29.11

Малайцы, хлопцы и дзяўчаты. Дзякуй вам за гэта. Можа і кароткі фільм, але як здолелі так і зрабілі. Усе роўна, гэта значна больш за тых, хто толькі крытыкуе і наогул не збіраецца размаўляць на беларускай мове.
Шчыра кажучы, страшна тое, што мы элементарна на свёй мове не размаўляем. Што казаць болей?... Варта пачынаць саромецца, а не шукаць апраўданні, што так зручна, што бацькі нашы размаўляюць з намі на расейскай мове з дзяцінства, і наогул гэта не наша віна. Але варта нарэшце вызначыць ХТО мы: беларусы ці паўрасейцы, ці наогул чорт ведае хто…

...Я сама пачала размаўляць на бел. мове літаральна тры тыдні таму баз аніякага ўплыву. Сябар адкаментаваў гэта як “голас продкаў..” Без нічога ніякага - проста ў адзін момант вельмі агідна стала, што мы лічым мову "грубой" и г.д. Ды нічога яна не грубая, наогул. Глупства. Пака размаўляю толькі ў хаце з мужам - практыкуюся, ўзгадваю моўны запас. А пасля - і з астатнімі.

Вельмі прыемна бачыць, што на хартыі з’яўляецца ўсе болей і болей артыкулаў пра мову. Можа, ГЭТА дапаможа нам зразамець ХТО мы.

Ответить
+4 +
tak, 20:46, 29.11

Камплімент, за 3 дні ў Вас вельмі добрае валоданьне беларускай мовай. Ні воднай памылкі, брава :;)

Трэба не баяцца пачатку, ва ўсіх атрымаецца, проста пачні размаўляць!

Ответить