5 мая 2024, воскресенье, 2:59
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 9
+45 +
Вадим, 19:15, 24.12

Хоть и бываю в Бресте проездом, но поддерживаю инициативу! Это наша история и нельзя прятаться за очередной тупостью подставного "президента". Люди вам не простят уничтожение истории! Дети чинушей, на досуге объясните своим папкам и мамкам это и узнайте у них кто такой Калиновский.

Ответить
+37 +
харошы хлопчык, 19:22, 24.12

Падтрымлiваю!
Жыве Беларусь!
Кастусь Калiноускi (Яська з-пад Вiльнi) заслугоувае не толькi вулiцу - ПОМНIК!

Ответить
+33 +
djg, 19:26, 24.12

Хорошее дело. Поддерживаю.

Ответить
+30 +
рабочы, 20:01, 24.12

А я не падтрымлiваю. Iмя Калiноускага павiнны насiць цэнтральныя плошчы i вулiцы нашых гарадоу i вёсак . Замест усялякiх ленiных , фрунзе, свярдловых i iншых вырадкау.

Ответить
+36 +
sjg, 20:36, 24.12

Кстати, правильно, подмечено.
И надо чтобы были демонтированы все ленины ...
с наших площадей.
А памятник Калиновскому вообще должен стоять перед Домом правительста на площади Независимости в г. Минске.

Ответить
+28 +
Вольга, 21:04, 24.12

Згодна!!!Пераименаваць Ленина на Калиноускага-было б лепш,але сення не той час.Рабице тое,што мажлива.Малайцы!Жыве Беларусь!!!

Ответить
+4 +
ФЕДОР, 9:02, 25.12

ЭТО ОЧЕНЬ БЛАГОЕ ДЕЛО КАЛИНОВСКИЙ ГЕРОЙ И СИМВОЛ ВСЕХ БЕЛОРУСОВ.Я ЕЩЕ ОЧЕНЬ ХОЧУ УБРАТЬ УЛИЦУ В БРЕСТЕ ТЕРРОРИСТА ХАЛТУРИНА,ЦАРЕУБЙЦЫ И ЦАРЬСКОЙ СЕМЬИ КУЙБЫШЕВА,ОТЦА И УЧИТЕЛЯ ТЕРРОРА ПЛЕШИВОГО ВОЛОДЮ УЛЬЯНОВА,ПРЕСТУПНИКА ВТОРОЙ МИРОВОЙ ВОЙНЫ ГЕОРГИЯ ЖУКОВА.А ВЫ ПРОВЕДИТЕ ОПРОС,РЕФЕРЕНДУМ И УВИДИТЕ МНЕНИЕ НАРОДА,ДОРОГИЕ СЛУГИ НАРОДА СТЫДНО ЗА ВАС ПЕНСИОНЕРОВ. КОГДА ВЫ УЖЕ НАЕДИТЕСЬ.КОГДА ВЫ УЖЕ ПОДАВИТЕСЬ.

Ответить
+4 +
Stefan, 11:46, 25.12

Што будзе, калі стварыць які грамадзкі савет ці камісію, якая прапануе назваць вуліцы беларускіх гарадоў імёнамі нашых герояў і патрыетаў. А на падстве гэтай прапановы папрасіць грамадства дзеля ушанавання нашых гістарычных асоб карыстацца менавіта пгэтымі назвамі. Яны можа і не будуць афіцыйнымі назвамі, але з часам прыжывецца памяць аб нашых вялікіх суайчынніках у нашых гарадах і памяці народа. Раней жа звычайны народ даваў назвы сваім вуліцам, чаму цяпер павінна быць не так.

Ответить
0 +
Uladzimir, 15:55, 25.12

Ужо не раз пісаў, што называць безлюдныя "заднія праходы" і абводы імёнамі знакавых асобаў Беларусі - гэта здрада нацыянальным інтарэсам Беларусі. Хто за наданьне "задняму праходу" імя Каліноўскага, той за захаваньне вуліцы Леніна і ёй падобных у цэнтры горада! Каму гэта карысна?

Ответить