2 мая 2024, четверг, 1:32
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 17
+50 +
Max, 22:06, 27.12

Малайцы!!!

Ответить
+47 +
woman1, 22:13, 27.12

Бог в помощь!
Подпольный лицей - звучит круто.
Дядзька Колас с неба усмихаецца здавальненна.
Успехов всем в добром деле.
Простите за трасянку.

Ответить
+39 +
Віншуем, 23:02, 27.12

Вельмі добрая вестка для мяне і маіх блізкіх! 200 гадоў знішчаюць беларуса, але ён як трава скрозь асфальт цягнецца да сонца новымі пакаленнямі. Не, не народзец, а Народ!

Ответить
+9 +
пенесионеркаВ, 10:37, 28.12

дзядзька Колас на небе плача, што беларусы у падполли усваей хацежывучы- жах!

Ответить
+52 +
МК, 22:40, 27.12

"Подпольный лицей - звучит круто."
Звучит не круто а грустно. Почему Беларуский гуманитарный лицей, в своей стране, работет подпольно?
Что крутого в том, что мы живем под московско - фашистской оккупацией?
Что крутого в том, что москвой назначенный гауляйтер, планомерно уничтожает нашу культуру, нашу историю, наш народ и нашу страну а мы неможем защититься?
Грустно и тяжело.

Ответить
+11 +
Анна, 23:14, 27.12

Вся моя семья изучает польский язык, чем больше его учим, тем больше его любим. Он настолько красивый и родной, в нем так много белорусских слов, иногда от осознания красоты польского языка, понимаешь насколько прыгожая наша мова. Наворачиваются слезы. Поляки чтят свой язык и свою культуру, а наша мова терпит такие же унижения как и ее народ. Нельзя, мова практически (де-факто) под запретом. Скажете, почему же учим польский, а не белоруский? Отвечу: польский это как родная тетя, когда матери уже нет... Отдушина.

Ответить
+20 +
pacan, 23:54, 27.12

Вашае параўнанне падобнае на бацькоў, зданых дзецьмі ў дом прэстарэлых. Да якіх часоў будзем лічыць, што руская ці польская мова больш важныя для беларусаў? Вучыць патрэбна не "родную цётку", а сваю мову. І размаўляць на ёй. Тады, глядзячы на Вас, і іншыя падцягнуцца. Усё пачынаецца з кожнага з нас.

Ответить
+39 +
Учитель., 23:29, 27.12

Я не понимаю какой национальности лукашенко , уж точно не белорус раз закрыли такой лицей. Там учат красивому , доброму, у учащихся речь воспитанных и благородных. А вот речь у лукашенко ..., похожую встречаю по возвращению вечером домой у провинциального пивбара. Каков правитель, таков и язык на улицах , в райисполкомах и везде, где правят его ставленники.. Хочешь быть воспитанным , умным и т.п.- уходи в подполье. ЧТО ТЫ ТВОРИШЬ ЛУ,,, ДА ВПРОЧЕМ, УЖЕ НАТВОРИЛ. ДАЙ ГОСПОДЬ ,ЧТОБЫ ВРЕМЯ ЭТОГО ПРЕЛЮБОДЕЯ СКОРЕЕ ЗАКОНЧИЛОСЬ.

Ответить
+3 +
марш ад карыта, хряк прыбыу, 22:03, 28.12

Так самоназначившийся правитель и есть самое настоящее забулдонно-колхозное быдло, жравшее водку, изменявшее супруге, деградировавшее морально до уровня человека-животного а-ля Шариков и собравшее вокруг себя таких же никчемных продажных людишек, готовых за деньги продать ВСЁ, включая Родину. Ума, чести и совести у них отродясь не водилось.

Ответить
+35 +
Надзея 2, 23:33, 27.12

Малайчынкі дзеці! Малайцы іхнія бацькі! Малайцы настаўнікі ліцэя! А малайцы ўсе за тое , што не прагнуліся перад ненавісным рэжымам, не паступіліся беларускасцю перад усімі бар'ерамі, якія вам будавалі і будуюць прыслужнікі дыктатара- ўзурпатара. Таму здароўя вам усім! Поспехаў у вашай вялікай і светлай справе- несці роднае слова ў народ. Калі кончыцца ў краіне гэты абсурд беларусы вам паставяць высокую адзнаку.

Ответить
+22 +
дачка партызана, 0:29, 28.12

Сто англій і дзвесце францый
Ніякай сваёю сілай
Не зробяць з мяне эмігранта,
А наша жыццё зрабіла.
Паўсюль, ідучы па Мінску,
Бачу сцяну глухую,
Бо ні здалёку, ні зблізку,
Таго, што хачу, — не чую.
Прайду праз усе райкомы,
Аптэкі, заводы, кавярні,
Кнігарні і гастраномы,
Міліцыю і казармы;
Праз кожную плошчу, завулак,
Кватэры, з якіх не патураць, —
Дзе ж роднаму слову прытулак?
Няўжо толькі ў літаратуры?
Няўжо толькі ў ёй — адхланне,
Магчымасць адна — не памерці...
Тыраж у любога з выданняў
Па эмігранцкай мерцы!
І гэтакія ж тым часам
З’яўляюцца сціпла, нягучна
Напаўбеларускія класы
Па дзесяць-дванаццаць вучняў...
Даволі вярэдзіць раны!
І без таго заўважаю —
Глядзяць, як на эмігранта,
На мяне, калі размаўляю.
Адкуль? З якой рэзервацыі?
З якой Беларусі такой?
Эх, вечная эміграцыя
На радзіме сваёй.

Леанід Дранько-Майсюк

Ответить
+17 +
rem, 6:07, 28.12

Схіляюся перад гэтымі Людзьмі ...!

Ответить
+17 +
busel, 7:48, 28.12

Счастливые, светлые лица! Пусть Новый год принесет перемены и надежду на возрождение из пепла!

Ответить
+18 +
vasiliy, 8:27, 28.12

Красивые духовные лица, чистые радушные глаза. Ум светится в этих девушках и парнях, это здоровье нации, ее будущее. Это новые лидеры, которые помогут занять нашей обездоленной Беларуси достойное место среди других стран, превратив ее из золушки в прекрасную принцессу.
This christmas i gave you my heart - В это Рождество я дарю вам свое сердце. Успехов, радости вдохновения и всего самого наилучшего в наступающем 2014 году!

Ответить
+3 +
Во дзе жах, 16:16, 28.12

ДАЖЫЛІСЯ...... НАЦЫЯНАЛЬНЫ ЛІЦЭЙ У ПАДПОЛЛІ.... ЖАХ.... НАС НЯМА.

Ответить
+3 +
нашчадак рэвалюцыянера, 16:49, 28.12

нажаль мае сынкі не вучацца ў Вас.
яны папоўняць шэрагі вольных людзей у свеце- тут такой магчымасці не будзе.
Са Святочнымі днямі Вас і з Калядамі !
Вы нам вельмі патрэбны!
Жыве Беларусь!

Ответить