2 мая 2024, четверг, 13:33
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 38
+22 +
milan, 18:02, 8.04

Общался с ними, они полностью подтверждают то, что написал Почобут. Лысый хотел бы общаться с консулом Польши, но его игнорируют. Он говорит, что он хороший, он с нами, но так и так, вынужден быть на этой должности, да и детей кормить нужно. Сочуствующий.

Ответить
+8 +
Alex, 22:09, 8.04

Продажный холуй. Лысый - он и в Польше будет ...лысый!!!

Ответить
-13 +
Миха, 23:06, 8.04

А Почобут, а Борис,- это польские фамилии? Да в вашем союзе и жук и жаба+ хитрые белорусы.

Ответить
+3 +
TeodorNette, 9:27, 9.04

У братьев евреев национальность передается через мать (кетуба, может слышал), а фамилия по отцу ... и отчество тоже. Так что поляки хоть и не жиды, но общие понятия, понятия общечеловеческие существуют в не зависимости от конкретной национальности. Вон Лукашенко - вроде и фамилия есть (чисто хохлятская), отец погиб на фронте (сего диктатора слов), а к беларусской национальности каким боком непонятно. Цыган ведь по сути, поведению...

Ответить
+27 +
бг, 18:19, 8.04

Плешивый лысого видит издалека....

Ответить
+18 +
Александр Комаровский, 18:37, 8.04

Это есть обычная практика действующей власти. Аналогичная ситуация происходит в организациях ветеранов афганской войны. Для провластной (плебейской) структуры создают все условия и назначают руководителей. вмешиваясь в дела общественного движения и нарушая ст. 6 Закона об общественных объединениях. нарушая честь и уважение к ветеранам войны. а нашу независимую организацию инвалидов афганской войны преследуют всеми доступными для негодяев методами - отказы в предоставлении офисных помещений. непредоставление помещений для проведения мероприятий. отказы от встреч с руководством власти и ряд других грязных моментов. вплоть до уголовных провокаций. как то подбросы фальшивой валюты руководителю и т.д. Вот оно- истинное лицо действующей власти и *чесные* методы ее работы. Ветеран афганской войны. председатель организационного комитета по созданию движения ветеранов боевых действий *Защитники Отечества* . председатель Регионального центра инвалидов Минской области Республиканского общественного объединения инвалидов войны в Афганистане. Орденоносец- за войну.

Ответить
+20 +
5,45, 18:39, 8.04

Мечислав Лысый - марионетка Лукашенко, а сам Лукашенко - марионетка нескольких теневых кланов: клана Бори Батурина - Витьки Штуки - Шеймана, кланов оборотней в погонах и прочих коррупционеров-манкуртов.

Ответить
+24 +
волосатый, 19:10, 8.04

Позорище. Он такой же поляк, как я отец Аллы Пугачевой. При нем Союз Поляков стал посмешищем и пародией, нормальных поляков там нет, только продажные клоуны типа Милинкевича

Ответить
-2 +
Алена, 19:15, 8.04

Адна краіна, адна мова, адна нацыя. На Беларусі (Літве) цітуловая нацыя беларусы (літвіны), астанія нашчадкі акупантаў ці адурманеныя імі. Ніколі масава тут не жылі палякі. У ВКЛ польская шляхта не мела дазволу на набыццё зямлі ў Літве, пасля падзелу РП, расейская улада так сама працягвала гэтую забарону. Толькі падчас польскай акупацыі часткі Беларусі пасля 1920 года пачаўся наплыў палякаў -асаднікаў, якія атрымоўвалі надзелы за удзел у вайне з бальшавікамі. Але пад час ужо саветскай акупацыі яны калі не збеглі, то былі рэпрэсаваны. Астанія пераехалі у ПНР пасля 1945 калі правялі абмен насельніцтвам. Дык скуль ім тут быць? Адказ, гэта зусім і не палякі, а хутчэй за ўсё хітра..пыя беларусы, якія толькі і запісаліся палякамі ці картку паляка атрымалі каб мець за гэта бонусы ды пральны парашок з памперсамі цягаць з Польшчы. Зразумел, што ёсць невялікая колькасць сапраўдных палякаў каля 2-3 тыс. Але яны ціхенька адаптуюцца ў грамадства і ніколі не лямантуюць на кожным вуглу пра сваю польскасць. Смешна чытаць прозвішчы гэтых так званых палякаў, асабліва правадыроў абедзьвух звязаў. Некаторыя нават і неславяне, а ўжо "палякі")))) Ну а зараз калі ласка брызгайце пенай і стукайце пяткай ў грудак даказваючы сваю польскасць. Такіяж агідныя здраднікі, як і тыя хто ў маскалі запісаўся.

Ответить
0 +
Alekdsander, 20:59, 8.04

Byli

Ответить
+2 +
Lolek, 9:21, 9.04

Адна краіна, адна мова, адна нацыя. На Беларусі (Літве) цітуловая нацыя беларусы (літвіны), астанія нашчадкі акупантаў ці адурманеныя імі. Ніколі масава тут не жылі палякі. У ВКЛ польская шляхта не мела дазволу на набыццё зямлі ў Літве, пасля падзелу РП, расейская улада так сама працягвала гэтую забарону. Толькі падчас польскай акупацыі часткі Беларусі пасля 1920 года пачаўся наплыў палякаў -асаднікаў, якія атрымоўвалі надзелы за удзел у вайне з бальшавікамі. Але пад час ужо саветскай акупацыі яны калі не збеглі, то былі рэпрэсаваны. Астанія пераехалі у ПНР пасля 1945 калі правялі абмен насельніцтвам. Дык скуль ім тут быць? Адказ, гэта зусім і не палякі, а хутчэй за ўсё хітра..пыя беларусы, якія толькі і запісаліся палякамі ці картку паляка атрымалі каб мець за гэта бонусы ды пральны парашок з памперсамі цягаць з Польшчы. Зразумел, што ёсць невялікая колькасць сапраўдных палякаў каля 2-3 тыс. Але яны ціхенька адаптуюцца ў грамадства і ніколі не лямантуюць на кожным вуглу пра сваю польскасць. Смешна чытаць прозвішчы гэтых так званых палякаў, асабліва правадыроў абедзьвух звязаў. Некаторыя нават і неславяне, а ўжо "палякі")))) Ну а зараз калі ласка брызгайце пенай і стукайце пяткай ў грудак даказваючы сваю польскасць. Такіяж агідныя здраднікі, як і тыя хто ў маскалі запісаўся.
Алена, ты или полная дура или просто косишь под такую? Про какие 2-3 тыс. ты пишешь? Ты хоть раз была в Гродненской или Брестской областях? Что за ахинею ты несёшь? Сходи к врачу и обследуйся как надо, похоже твоя менструация конкретно мутит твои мозги.

Ответить
0 +
Крэсавяк, 10:54, 10.04

Браво, Алёна! Ты, напэўна, сапраўдная беларуская патрыётка, але такіх вельмі мала, каб у Беларусі быў беларускі народ, то жыццё было б іншым, і палітзняволеных не было б. Уважліва гляньце на гістарычныя карты: якой была Савецкая Беларусь да 1939 г., і якой была Першая Рэч Паспалітая да падзелаў Расіяй,Аўстрыяй і Прусіяй у 1772,1793 і 1795 гг.?
Геапалітычнае паняцце "Беларусь" з'явілася на пераломе 17 і 18 ст. і адносілася толькі да сучаснай цэнтральнай і усходняй Беларусі, або Міншчыны, полацкіх і віцебскіх земляў. Вы добра ведаеце, калі Беларусь стала дзяржавай на палітычнай карце Еўропы, а калі дзяржавай стала Польшча?
У ІІ Рэчы Паспалітай да 1939 г. пражывала, каля 950 тыс. беларусаў, а габрэяў, амаль у чатыры разы больш, але габрэі ніколі не прэтэндавалі на частку тэрыторыі ІІ Рэчы Паспалітай. Калі ў ІІ Рэчы Паспалітай пражывала этнічная маса беларусаў, то іх нельга назваць народам. Сваёй дзяржавы не было, войска - таксама і г.д. Як у 1939 г. "далучалася", так званая, Заходняя Беларусь да СССР, ведае ўвесь свет, вось толькі беларусы ня хочуць гэтага ведаць і баяцца сваёй сапраўднай гісторыі. Напэўна, за падарунак, які зрабіў СССР (Сталін) у 1939 г., беларусы будуць усё жыццё цалаваць Расію ў "адно месца".
Калі мае прадзяды, дзяды і бацькі былі палякамі, то кім павінен быць я? Кітайцам? Кожны чалавек вызначае сваю тоеснасць сам, і ня трэба гэта рабіць за яго. Вы вельмі занізілі колькасць палякаў у Беларусі. У адным толькі Мінску, іх пражывае, каля 100 тыс.
Што тычыцца асобы Лысага, то цяпер нікчэмных людзей хапае і ў Беларусі, і ў Польшчы, яны проста не заслугоўваюць увагі. Трэба імкнуцца чытаць праўдзівую гісторыю, а не прапаганду савецкіх палітрукоў. Вядома ўжо даўно, што антыпольскасць вырастае з сталінскай і гітлераўскай ідэалогіі, у якой палякі лічыліся аднымі з асноўных ворагаў. Відавочна, што антыпольскасць мела свой гістарычны грунт у ненавісьці да палякаў, звязанай з падзеламі, анямечваннем, русіфікацыяй, а таксама масавым чалавеказабойствам польскага народа.

Ответить
+5 +
Фыва, 19:25, 8.04

Имейте смелость провести собрание о роспуске официального Союза. А так же о вступлении в незарегистрированный Союз всем официальным списком, со всеми правами и обязанностями, без права голоса на определенный собранием при вступлении срок, но не менее 10 лет. (Как вариант, если такое возможно).

Ответить
+7 +
Вітаўт, 19:36, 8.04

Ні аб якіх правах нац. меншасьцяў нельга казаць пакуль тытуловая нацыя не рэалізуе свае правы. Усе астатнія разгаворы гэта шкурніцтва. Толькі адбудаваўшы новую сапраўды незалежную беларусь можна будзе весьці размову і пра правы нацменшасьцяў. А пакуль польскіх школ болей чым беларускіх, таму і некарэктна палякам падымаць свае пытанні. Мяркую што пры новай уладзе будзе знойдзены кампраміс. У районах дзе кампактна жывуць палякі можна будзе у школах зладзіць факультаціўнае вывучанне польскай мовы пры жаданні бацькоў. Але гэта толькі калі разам здабудзем свабоду. Беларусь перш за ўсё! А ўсё астанее другаснае, бо палякі ўжо маюць сваю дзяржаву, а нам трэ сваю яшчэ адбудаваць як мае быць пасля вызвалення ад лукашызму.

Ответить
+1 +
Ну как-то так..., 20:47, 8.04

В Литве, в местах компактного проживания поляков - вывески на польском и литовском.

Город Гайнувка и его окрестности в Польше имеют особый статус. Именно здесь проживает подавляющее большинство этнических белорусов. Именно здесь находится больше всего школ с белорусским языком обучения. Белорусскую культуру здесь уважают настолько, что даже надписи на дорожных указателях на двух языках — польском и белорусском. Белорусский язык изучается практически во всех крупных населённых пунктах Подлясского воеводства. Для желающих есть дополнительные занятия. Многие местные педагоги проходят стажировку в Беларуси. Те, кто хочет связать свою профессию с языком, могут обучаться в университетах в Белостоке и Варшаве. Виктор Гайсенок, посол Беларуси в Польше: «Есть некоторые проблемы, которые существуют в белорусском просвещении в Польше. В первую очередь, это недостаток учебников. Кроме того, здесь требуется дополнительная методическая поддержка. Посольство Беларуси всячески пытается помогать. Мы это делаем через Белорусский культурный центр в Польше».

Подробности: http://ont.by/news/our_news/0079009
© ONT.BY

Абсолютное большинство — 96,6 % белорусов — проживают в Подляском воеводстве, являясь автохтонным населением на данной территории. В 12 гминах воеводства (в том числе в городах Хайнувка и Бельск-Подляски) белорусы составляют более 20 % от общей численности населения, что позволяет использовать белорусский язык в контактах с администрацией, а также пользоваться двуязычными названиями географических объектов, согласно закону 2005 года о национальных меньшинствах и региональных языках[5].
wiki

Культура

Большинство верующих белорусов Польши принадлежит к Польской автокефальной православной церкви.

Белорусский язык преподаётся в 23 школах, 14 гимназиях и 2 лицеях, в которых обучается около 8 тысяч человек. В Белостокском университете существует кафедра белорусской культуры, в Варшавском университете — кафедра белорусской филологии.
wiki

Белорусский язык в своём радиовещании используют ряд международных государственных радиостанций:
Радио Ватикана — вещание на белорусском осуществляется с 1950 года, в начале 2013 года это получасовые передачи два раза в сутки[22].
Радио «Беларусь» — вещание на белорусском осуществляется с 1962 года, в начале 2013 года производится круглосуточное вещание[23].
Польское Радио для заграницы — вещание на белорусском осуществляется с 1992 года, в начале 2013 года выходят передачи два раза в сутки[24].
Международное Радио Китая — с 2009 года существует версия на белорусском основных информационных разделов сайта радиостанции, белорусская аудиоверсия не выпускается[25]
wiki

Отказ от использования государственными учреждениями
9 июля 2011 года Палата представителей Национального собрания Республики Беларусь отказалась изменить Закон о языках таким образом, чтобы принимать документы одновременно на двух государственных языках. По мнению парламентариев, дублирование текстов на белорусский язык является «ненужным» и приведет к «значительному увеличению денежных и материальных затрат»
wiki

Ответить
+10 +
Вітаўт, 22:31, 8.04

Гэта натуральна, бо Падляшша -гэта частка заходняй Беларусі і занаходзяцца пад Польшчай толькі з часу польска-бальшавіцкай вайны з кароткім перыядам аб'яднання 1939-1945. Беларусы там складаюць сёння 20 адсоткаў, а раней іх там было большасць. Дастаткова зірнуць на старыя мапы дзе была мяжа паміж Вялікім Кяствам Літоўскім і Каралеўствам Польскім. Большасць сёнешніх так званых палякаў, ёсць апалячаныя беларусы, як і тыя поўмільёна беларусаў, якіх апалячыла Польшча на Падляшшы. Сёння іх каля 48 тыс. (культуру захоўваюць праваслаўгыя, беларусы католікі засталіся адзінкі, амаль усе апалячаныя). Таму не магчыма гаварыць пра аднолькавасць стану беларусаў у Польшчы і палякаў у Беларусі. Бо беларусы Беласточыны жывуць на сваёй зямлі- часцы Беларусі (зямлі ВКЛ, якая ніколі не была Польшчай), якую Сталін адарваў і аддаў палякам у 1945, а палякі (я маю на ўвазе сапраўдных палякаў,а не апалячаных беларусаў) на Беларусі жывуць на беларускай зямлі.

Ответить
+1 +
Ну как-то так..., 23:13, 8.04

Опять 25. Я вам не о истории, а об отношении к национальностям, проживающим на той или иной территории, той или иной страны, а Вы мне про историю.. Спорить, как и судить - не благодарное дело. Просто смешно - "сапраўдных палякаў" или "сапраудны беларус".

Смеются только с Вас, "настоящие". Вам бы знак качества ... Нет такого понятия и не будет. Гитлер тоже искал "настоящих". Смотрю - заразительно для некоторых.

Ответить
+1 +
Vitawt, 14:38, 9.04

Без мiнулага не будзе сёнешняга. У нас з вамi розныя падыходы. Я лiчу, што немагчыма нармалiзаваць стасункi без аналiзу мiнулых памылак. Польшча павiнна асудзiць ганебны Рыжскi дагавор и адмовiцца ад шкiлетау свайго iмперскага i камунiстычнага мiнулага - дагавора памiж ПНР i СССР аб межах. Адмовiцца ад Сталiнскiх падарункау -беларускай Беласточыны. I толькi на гэтай глебе магчыма будзе будаваць новыя адносiны памiж новай Польшчай и новай Беларусю. i не трэба раскiдвацца клешэ и абвiнавачваць кагосьцi у фашызме. А вось этнацыд вiдавочны з паумiльёна беларусау засталося у Польшчы 48 тысяч.

Ответить
0 +
Ну как-то так..., 15:02, 9.04

Кто старое помянет ...

Ответить
+1 +
Ну как-то так..., 15:03, 9.04

Адмовiцца ад Сталiнскiх падарункау -беларускай Беласточыны
Вы это Москве скажите о Смоленщине.

Ответить
0 +
Ну как-то так..., 15:04, 9.04

Про какой вы этноцид говорите? Вы на себя посмотрите, на страну посмотрите, на отношение России к Беларуси посмотрите. СМЕШНО !!!!! У меня больше нет слов!

Ответить
+1 +
этнический белорус, 20:12, 8.04

Алена, 19:15 - с интересом перечитал Ваш пост, не со всеми фразами согласен, но уважаю Ваше право иметь свое мнение. дело в другом: если уж пИшете на белорусском языке, то пишИте, пожалуйста, без ошибок.

Ответить
+8 +
Алена, 22:35, 8.04

Лепей пісаць так чым па-расейску. Гэта не конкурс беларускай мовы. І не прэтэндую на дакладнасць.

Ответить
+2 +
Плюмбум, 9:22, 9.04

Лепей пісаць так ..

Вунь, на версе таксама не прэтэндуюць на дакладнасць прачытаўшы Скарыну Піцерскага і вершы Быкава )))

Ответить
0 +
БА, 20:12, 8.04

Вы, Алена, ужо занадта усих у здрадники записали.Каб здрадзиць-патрэбна ад нейчага адмовицца и аблиць брудам былых паплечникау, ци землякоу.А нашы грамадзяне, у чарзе за карткай паляка ,никога не абражаюць ,а тольки пашыраюць свае гарызонты ну, и разам з тым, гарызонты краины.

Ответить
+10 +
Алена, 22:37, 8.04

Людзі, якія выракаюцца сваіх каранёў, дзеля нейкай карысьці і ёсць здраднікі.

Ответить
+2 +
Ну как-то так..., 23:27, 8.04

Почему все, кто живет, родился на территории Беларуси - должны быть, по вашему мнению белорусом? Каждый, исходя из своих корней, предков, определяет себя к тому или иному народу и гордится этим, а вы всех под одну гребенку. Почему вы всех судите, говоря о корыстных целях? Может вы русская - со знаком качества, а не белоруска, а? Почему нет? Российская империя ведь была как-то.....

Ответить
+10 +
Бефар., 20:15, 8.04

Это же каким надо быть гов..м, чтобы согласиться стать позорищем и тряпкой. И ради чего и кого ?! Позор Лысому !

Ответить
+2 +
виталий, 20:51, 8.04

для Алена, 19:15, 8.04 ..."Зразумел, што ёсць невялікая колькасць сапраўдных палякаў " ... ... лейтенант! неужели тебя так по службе имеют, что ты "Алёной" называешься

Ответить
+10 +
Алена, 22:42, 8.04

Што зацапіла за жывое? Дык чамуж па-расейску пішаш? Тыж паляк і мову расейцаў ненавідзеш яшчэ болей чым я. :) Такі ты паляк, як я лейтэнант. Віталік :)))) На выхадныя на закупы? Радзіму за памперсы прадаў.

Ответить
+1 +
виталий, 0:05, 9.04

для Алена, 19:15, 8.04 ... пишу по-русски потому, что с детства на нём разговариваю... хотя я, и мои родители, и деды и бабушки беларусы... беларуский язык знаю... люблю слышать чистую, красивую, настоящую родную мову... уважаю людей умеющих на ней изъясняться... но ведь язык, на котором человек разговаривает---не показатель его сущности! ... я не вру, а ты врёшь!!! тебе "Смешна чытаць прозвішчы гэтых так званых палякаў..." а самому, назвавшись "Алёной", не то что фамилию, даже имя страшно настоящее назвать!))) пишешь, что ненавидишь "мову расейцаў" , так ты и нашу толком не знаешь... даже свой прокол : "зразумел" --- и тот написал с ошибкой! так что премии в этом месяце точно не получишь!))) ....... а меня совсем даже не "зацапіла за жывое")) в Польше, к сожалению, ни разу не был --- загранпаспорта нету)) повышай квалификацию лейтенант "Алёна"!!!)))))))

Ответить
+2 +
Либерал, 7:58, 9.04

Когда Грузии было трудно сенатор Маккейн сказал "мы все грузины".Поддержим союз поляков в трудную минуту и скажем МЫ ВСЕ ПОЛЯКИ.

Ответить
+6 +
Лесной, 8:01, 9.04

Алена и Витаут так поют против поляков, а против русаков чтож не поете. Школ с русским языком подавляющее колличество, весь народ говорит по русски (благодаря православной церкви тоже). Нацменшинство, в данном случае поляки, не имеют такого уничтожающего влияния для беларускости, как российское большинство. Поэтому направляйте свой гнев в правильном направлении. Или вам тов. полковник пока не приказывал лить грязь на русских?

Ответить
+2 +
Lolek, 9:34, 9.04

Алена и Витаут так поют против поляков, а против русаков чтож не поете. Школ с русским языком подавляющее колличество, весь народ говорит по русски (благодаря православной церкви тоже). Нацменшинство, в данном случае поляки, не имеют такого уничтожающего влияния для беларускости, как российское большинство. Поэтому направляйте свой гнев в правильном направлении. Или вам тов. полковник пока не приказывал лить грязь на русских?

Лесной, сейчас увидишь как "запоют" под другими именами. Похоже спалил ты их операцию в самой начальной стадии.

Ответить
+1 +
vasia, 14:40, 9.04

"...Напомним, с 2005 года в стране существуют два Союза поляков: официальный, поддерживающий политику руководства Беларуси, и неофициальный, который белорусские власти не регистрируют, но который поддерживает Варшава,..."
- як жа гэта ўсё па - беларуску. Як кажуць - два беларусы - тры партыі. А яшчэ хочуць палякамі звацца...

Ответить
0 +
Vitawt, 14:52, 9.04

Lolek, Расiя -сёння вораг вiдавочны, а Польскiя iмперцы -вораг скрыты. Вось i рознiца. Чаму ж калi сочыце за форумам хартыi, то супраць расейскiх iмперцау маю вельмi шмат постау. Але тут тэма пра звяз палякау, а не пра звяз расейцау. Безумоуна Расея i яе культура нясуць значна большую пагрозу, але Польшча дзейнiчая, як i у 1918 з-пад цiшка. Супраць сапраудных палякау не маю нiчога, але мяне абураюць каньюнктурныя манкурты менавiта з дзьвух звязау палякау. Якiя за 30 срэбранiкау гатовы прадаць Радзiму. P.S. Хай вас не засмучвае змена нiка, гэта толькi па той прычыне, што знаходжусь не дома i не маю пад рукой беларускай раскладкi

Ответить
+2 +
Ну как-то так..., 15:16, 9.04

Прабачце. Але Вы, як тая злая сабака, загнаная ў кут. Кусае усіх запар.

Ответить
+2 +
Крэсавяк, 23:59, 9.04

Брава, Алёна ! Ты, напэўна, сапраўдная беларуская патрыётка, але такіх вельмі мала, каб у Беларусі быў беларускі народ,то жыццё было б іншым, і палітзняволеных не было б. Уважліва глянь на гістарычныя карты: якой была Савецкая Беларусь да 1939 г. і якой была Першая Рэч Паспалітая да падзелаў Расіяй, Аўстрыяй і Прусіяй у 1772, 1793, 1795 гг.
Геапалітычнае паняцце "Беларусь" з'явілася на пераломе 17 і 18 ст. і адносілася толькі да сучаснай цэнтральнай і ўсходняй Беларусі, або Міншчыны, полацкіх і віцебскіх земляў. Добра ведаеце, калі Беларусь стала дзяржавай на карце Еўропы, а калі стала дзяржавай Польшча? У ІІ Рэчы Паспалітай да 1939 г. пражывала, каля 950 тыс. беларусаў, а габрэяў, амаль у чатыры разы больш, але габрэі ніколі не прэтэндавалі на частку тэрыторыі ІІ Рэчы Паспалітай. калі ў ІІ Рэчы Паспалітай пражывала этнічная маса беларусаў, але іх нельга назваць народам. Дзяржавы не было, войска - таксама і г.д. Як у 1939 г. "далучалася", так званая, Заходняя Беларусь да СССР, ведае ўвесь свет, а вось беларусы ня хочуць гэтага ведаць і баяцца сваёй праўдзівай гісторыі. Напэўна, за падарунак, які зрабіў СССР у 1939 г. беларусы ўсё жыццё будуць цалаваць Расію ў "адно месца".
Калі мае прадзеды, дзяды і бацькі былі палякамі, то кім павінен быць я ? Кітайцам ? Кожны чалавек вызначае сваю тоеснасць сам, і не трэба гэта рабіць за яго. Вядома ўжо даўно, што антыпольскасць вырастае з сталінскай і гітлераўскай ідээалогіі, у якой палякі лічыліся асноўнымі ворагамі. Відавочна, што антыпольскасць мела свой гістарычны грунт у ненавісьці да палякаў звязанай з падзеламі, анямечваннем, русыфікацыяй, а таксама чалавеказабойствам польскага народа.
А, што тычыцца асобы Лысага, то цяпер нікчэмнасцяў хапае ў Беларусі, і хапае іх у Польшчы, яны не заслугоўваюць увагі. Даражэнькія, чытайце ўважліва сапраўдную гісторыю.

Ответить