6 мая 2024, понедельник, 19:29
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 10
+15 +
меркаваньне, 14:28, 17.09

Палякі маюць толькі ўскоснае дачыненне (і, хутчэй, негатыўнае) да ліцьвіньскага (беларускага) паўстаньня Каліноўскага, якое праходзяла амаль цалкам на ліцьвіньскіх (беларускіх) абшарах і землях. Вывучаем сваю гісторыю.

Ответить
+13 +
777, 14:51, 17.09

але выставу робяць палякі!

Ответить
+16 +
Ага, 15:28, 17.09

Але ладзяць выставу. Вялікі ім дзякуй! А акупацыйны рэжым замоўчвае.

Ответить
-11 +
@@@, 15:48, 17.09

Ну не надо Калиновский герой Польши !

Ответить
+16 +
Тень, 16:19, 17.09

Мой отец вегда учил: не говори "гоп!" пока не перепрыгнешь. Пока не увижу своими глазами материалы, любезно предоставленные соседской державой, не стану судить о негативе или позитиве, исходящими в данном случае от Польши. Одно то, что к 150 летию начала восстания соседка организует выставку, наполняет сердце просто благодарностью к тем людям, которые помнят и делают, а не болтают языком про врагов и не разворовывают под этот шумок нашу с Вами Родину.
Для меня эта выставка лишний раз перечитать историю восстания по белорусским источникам и сравнить с тем, что будет выставлено в историческом музее. Только потом смогу ответить о впечатлении от предоставленных материалов. НО, они ПОМНЯТ! Хвала им за это.

Ответить
-4 +
!, 20:44, 17.09

Ну тебе каким боком , когда твои предки были пастухами в время польско-литовского гнета .

Ответить
+14 +
Зацікаўлены, 16:01, 17.09

А дзе будзе выстава? І ў якія тэрміны?
Я б схадзіў з дзеткамі.

Ответить
+1 +
меркаваньне, 17:35, 17.09

@@@, 15:48, 17.09
Ну не надо Калиновский герой Польши
---------------------------------------------------------
Не трэба так гучна і зычна равець! Ці кантора КДБ аддала ідэялагічны наказ?

А палякі, так сама як і жемайты-летувісы, падгрэбаюць ці хочуць падгрэсьці чужую гісторыю (у дадзеным выбадку - бедарускую) да сябе, калі яна дрэнна ляжыць. Як усім вядома, палякі не падтрымалі паўстанне Каліноўцаў таму, што заўсёды клапацілісь толькі за сябе і на сваю карысьць, якое праходзіла на этнічных беларускіх (ліцьвіньскіх абшарах), таму паўстанне і было задушана маскавітамі. Аб гжтым сведчаць усе дакуманты.

Гэта так сама, як гэбіст-падпаўкоўнік і так званы "гісторык " "товарищ Кузнецов" "клапаціцца" пра лёс Курапат і пра загінуўшых там паляках, якіх там ніколі не было і аб якіх няма ні воднага дакумэнту таму, гто у Курапатах растрэльвалі маскалі толькі цывільных беларусаў і некалькі габрэяў.

Таму ў абодвых выпадках палякі патржбны толькі каб "разбавіць" і адвесьці ў іншым накірунку гісторыю і каб паменшыць узровень насілля маскавітаў над беларусамі.

З павагай.

Ответить
+2 +
Можа не трэба так?, 23:26, 17.09

Цi не думаеце Вы, что яны робяць гэта для беларусау? Гiсторыю ужо на талерачцы падносяць пад самы нос . вучаць як шанаваць трэба сваiх герояу, а беларусы так i застаюцца непрабiваемые.

Ответить
+11 +
лукич, 18:34, 17.09

За нашу и вашу свободу. Помните беларусы эти слова и все станет ясно. А история у нас во многом общая. Придет время и все станет на свои места. А наши герои будут с нами всегда.

Ответить