5 мая 2024, воскресенье, 18:14
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 33
+136 +
Алекс, 14:13, 24.01

Молодец. Для молодежи не одно и то же, когда это говорит профессор-ботан, и когда молодой красивый парень, который еще и чемпион. Удачи.

Ответить
+88 +
Алексей, 14:40, 24.01

А что делать, когда "глава" государства не умеет говорить ни по-русски, ни по белорусски?

Ответить
+66 +
тут вам не там, 15:43, 24.01

Аляксей,што рабiць,дае адказ Валент,i хiба маральны урод можа быць прыкладам для беларусау и увогуле,для нармальных людзей?!

Ответить
+12 +
дачка партызана, 16:08, 24.01

Гы-гы, так ён жа ТЗП - так званы прэзідэнт, і нам не аўтарытэт. Я б мову бы вывучыў нават таму, што на ёй не гаворыць лукавы!)

Ответить
+5 +
Митяй, 17:14, 24.01

Гнаць яго ў шыю!!!

Ответить
+3 +
гнестар, 17:28, 24.01

однозначно-гнать метлой!

Ответить
+2 +
ТетяТотя, 0:35, 25.01

А вообще-то тут "глава" вааще не при чем. Не умеет ни говорить, ни думать, ни ЖИТЬ вообще.
Думаю - прочитает интервью этого прекрасного мальчика и -"обписает коленки".

Ребята, Вы-МОЛОДЦЫ!!! Думаю, ВЫ -ЧАСТЬ нашей молодежи, на которую может рассчитывать страна!!! Вы - наше БУДУЩЕЕ,но только не БРСМ!!!

Ответить
+112 +
Mihail, 14:52, 24.01

Умница!
Новых побед, здоровья и удачи!

Ответить
+97 +
Татьяна, 14:53, 24.01

Спасибо Богу за таких спортсменов, за ними будущее Беларуси! Успехов и здоровья !

Ответить
+103 +
так-так-так, 15:21, 24.01


Дзьмітрый Валент, «Чорны Валет» - 13 тытулаў чэмпіёна сьвету ў
і 4 - чэмпіёна Эўропы - i толькi майстар спорту міжнароднага класу,

а калгасныя халуi, якiм нават "банан" гнуць на клюшцы нельга даверыць - заслужаныя

Ответить
+15 +
жозе, 21:40, 24.01

Согласна! Те, которые не показывают никаких результатов, имеют все, о них пишут много! А вот ребята, представители муай тай, кигбоксинга, у которых побед хватит на несколько государств вынуждены выживать, пишут о них мало. Вот про 47 место в лыжной гонке вы прочтете в новостях спорта, а про золото у бойцов не всегда. Ребята, вы гордость страны, мы гордимся вами, удачи и здоровья. Ждем очередных побед!

Ответить
+86 +
ЦвIк, 15:28, 24.01

Малайчына, хлопец!пачынаць трэба с сабе, тады, хто вагауся, пачынае усведамляць, што на мове гавораць. Тамушта мова гэта увасабленне усей беларушчыны-культуры, традыцый, гистарычнай памяци. Як той цягник, за яким цягнуцца астатния вагоны...але каб той цягник запрацавау трэба мець запал-сфармираваная уласная на аснове самаадукацыи нацыянальная свядомасць, тады и упэуненнасць з яуляецца, и другия пачынаюць с павагай ставицца и перашкоды не такия цяжкия...не многия на гэта здольныя, але гэта самыя каштоуныя людзи у справе адраджэння мовы!!!

Ответить
+86 +
Проснитесь!, 15:32, 24.01

Пример для каждого беларуса!

Ответить
+45 +
нашчадак рэвалюцыянера, 15:44, 24.01

павінны размаўляць, але не размаўляюць!
затое як падтрымліваюць!
і так у ваўсім.

Ответить
+21 +
Леся, 16:21, 24.01

Маладзец!!!Яшчэ адзін спартовец- патрыёт!Людзі, наша родная мова- беларуская.Яна вельмі прыгожая і сакавітая("сонейка", "зорачка","пралеска", "званочак"(колокольчик) і г.д).Дарэчы, польская і расейская сталіцы вялі перапіску між сабой па- беларуску.Калі ў 1646г. польскія дыпламаты скіравалі маскоўскім ліст па- польску,тыя рашуча запатрабавалі пісаць , як"издавна повелось", па-беларуску.Такім чынам, беларуская мова была моваю міждзяржаўных дачыненняў, міжнароднаю моваю.Трэба ганарыцца сваёй мовай, гісторыяй( у школе нас гэтаму, на жаль. не вучылі).
Дзмітрый!Перамог табе!

Ответить
+11 +
Сірий, 23:21, 24.01

Сонечко,зірочка,проліски,дзвіночок ,як наші мови схожі,оце я розумію брати.Я думаю все в вас вийде як Ви хочете.Прийде час і Ви будете гордитися своєю Державою,все тільки починається.

Ответить
+8 +
нашчадак рэвалюцыянера, 23:53, 24.01

твае словы Браце, ды у вушы Богу.

Ответить
+1 +
Виктор Кирпиченко, 17:05, 24.01

трымай правую лапу!)

Ответить
+1 +
Batman, 17:42, 24.01

В такой стране при Диктатуре немало размауляющих беларускай мовой.

Ответить
-13 +
Несогласный, 18:17, 24.01

А я вот несогласен пусть каждый выбирает сам и не надо в этом вопросе навязывать-в 90-ые кстати многих отпугнули именно экстремизмом в этом вопросе

Ответить
-10 +
Игнатий, 18:55, 24.01

А вот, например, Кличко, который так надеется стать Президентом Украины, так он вообще говорить не может. И спортсмен, и нормальный пацан, а слова с него не выжмешь. Смотрит в глаза и молчит. И не партизан вроде, а молчит. Хоть бы на каком языке сказал... .(даже бумажка не помогает, печалька...)
А вот когда кто-то заявляет, что "Беларусы павiнны", - это сразу настораживает. И запомните: старый шлюпень, занимающий кресло не первый десяток лет, прокуренный и насквозь промоченный коньяком в состоянии преградить путь сотням красивых, и здоровых молодых людей!
Библия учит нас "быть мудрыми, аки Змий", не нужно показывать себя "до поры, до времени",

Ответить
0 +
ahtung, 4:39, 25.01

всем беларусы павинны.
А сами только комменты па беларуску строчуць ! ))))

Ответить
+18 +
Крынічка, 18:57, 24.01

Усе пачынаецца з МОВЫ. Я люблю цябе- мая РОДНА МОВА!!!

Ответить
+19 +
Андрусь, 19:46, 24.01

Вялікі дзякуй!! Ганарусь табой... сапраўдны ліцьвін і беларус

Ответить
-9 +
Пенсионер., 20:30, 24.01

Беларусы павінны размауляць на той мове, на якой ім размауляць спадручней. Не нагнетайте обстановку. Народ сам определит, как ему лучше. Станет уважать свою власть, станет любить свою Родину -станет разговаривать на родном языке!!!

Ответить
+9 +
LEO44, 23:56, 24.01

Ганарымся земляком ! Асабистае ДЗЯКУЙ за падтрымку роднай мовы ! Няхай сабе чыноуники размауляюць на трасянцы, гэта ганьба-им ...А мы будзем з мовай!

Ответить
0 +
Дима, 1:18, 25.01

По поводу: "Каб тайляндзкі бокс трапіў у праграму Алімпійскіх гульняў, відаць, найбольш радаваліся б спартовыя функцыянэры — з дзясятак дадатковых мэдалёў быў бы забясьпечаны..."
год - два, медали были бы.... но потом всё, именно потому, что спорт не олимпийский. Как только спорт станет олимпийским на арену сразу же выйдут другие страны!!!

Ответить
+2 +
ЛЕВ, 1:51, 25.01


Языком - ліжуць, мовай - размаўляюць!

Ответить
-1 +
дед Юрась, 2:30, 25.01

"Беларусы павінны размаўляць на сваёй мове"

Конечно, других ведь проблемм нет у белорусов.
А кроме того, в слове "павінны" - корень "повинность, вина".

Ответить
0 +
ahtung, 4:37, 25.01

ну дык и размауляй ! хто ж цябе не дае ! )))))

Ответить
0 +
Антидиктатор, 7:48, 25.01

Беларуский Кличко?

Ответить
0 +
ССС, 8:18, 25.01

МОЛОДЕЦ!!!.А плешивый ни слова на родном языке не говорит..

Ответить
0 +
Лявон, 21:00, 2.04

Цяпер у краіне стан з беларускай мовай і літаратурай вельмі дрэнны.Горш чым у савецкі час.
У сталіцы -Менску нельга пачуць гутарку на сваей роднай мове акрамя транспарту у апошні час.
Чаму так адбываецца?
Усюды пануе чужая =расейская мова і для мяне беларуса які нарадзіуся і жыву тут вельмі крыудна бачыць такое.
Калі размауляю ці пішу па-беларуску на мяне глядзяць як на ворага.Чаму?
Лічу,што гэта проста дзікунства.
Няма мовы-няма і нацыі.
Даражэнькія Беларусы!
Калі ласка вывучайце,шануйце ,размауляйце,пішыце і сьпявайце на беларускай мове усюды і зауседы.
Яна такая меладычная і цудоуная.
Ведаю,што настане час ,калі беларуская мова будзе гучаць усюды і зауседы у нашай сінявокай краіне пад назвай-Беларусь.
З павагай-Лявон.

Ответить