2 мая 2024, четверг, 9:14
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 12
+60 +
Антилукашист, 16:24, 26.01

Карту поляка правильно будет выдавать тем лицам, кто не запятнал себя службой преступной власти, а то доходит до смешного: один мой знакомый является одновременно обладателем Карты поляка, и в это же время активно сотрудничает с Бесноватым в партии Усярусь ("Белая русь"), что похоже на шизофрению вышеуказанного "белорусского поляка".

Ответить
+4 +
безкарточный, 19:16, 26.01

Это не шизофрения, это точный расчёт. Вот в Лиде есть юрист, обладатель этой карты. Достоверно известно, что с 90-х годов он агент местной гэбни (вся его "шифровка" пошла коту под хвост). Я также поляк по национальности, и документы есть, и языком владею, но в Гродно мне отказали уже второй раз. Третий раз я к ним обращаться НЕ БУДУ. Жыве Беларусь !!!

Ответить
+12 +
Беларускі афіцэр польскага паходжання, 19:43, 26.01

а я так адкажу вам на гэты камянтар - тыя хто сёння "супрацоўнічае " з оф.уладай, цi перавышае свае службовыя паўнамоцтвы або заплямілі сябе ў рэпрэсіях супраць беларускіх, польскіх ці расейскіх дэмакратычных актывістаў - такім варта наогул адмаўляць у выдачы не толькі "Карт Палякаў" - але і усялякіх відаў віз шэнген!
Што тычыцца мяне то я афіцэр МУС і ўжо 10 гадоў як у адстаўцы. Я прысягаў і служыў Беларусі і яе народу! Нічым сябе не запляміў а продкі мае яшчэ з Каліноўскім разам маскаля білі - але, што гэта атрымліваецца згодна з дадзеным камэнтаром - атрымліваецца я не павінен мець «Карту Паляка» а якi небудзь вашывы гандляр-саляравоз (Хлопцы ІП не ўсіх на ўвазе маю меў я зносіны з такім пацукамі - што так казалі : ды што дзеля мяне тая Беларусь , што мне і тая ж Польшча - бабкі вось сімвал жыцця...) і такі чалавек які не шануе не толькі матеж сваіх продкаў але i сваю краіну тую дзе жыве – i гэта ён мае права на гэты прывілей - а я не?

Менавіта прывілей – бо дзеля паляка гэта самы сапраўдны прывілей! Так я грамадзянін Рэспублікі Беларусь - але я паляк па паходжанні!

Так я прысягаў Беларусі - але пацвярджаючы сваю прыналежнасць польскай народнасці нічым не парушаю дадзеную мною прысягу - Беларусь і Польшча не ворагі! Мы два брацкія народы – так у мінулым нарабілі памылак але давайце памятаючы іх будзем шукаць тое, што нас яднае і родніць!

Беларусы , зямлякі , браты - не зайздросцьце бо кожны з вас вольны выбіраць свой лёс! Украіна таму прыклад!

Ганарыцеся што вы беларусы також як мы ганарымся што мы палякі!

А калі маё жыццё спатрэбіцца маёй краіне Беларусі і майму народу-маім братам я памятаючы прысягу ні на хвіліну не сумняваючыся яго аддам!

Міхаілу Жызнеўскаму які загінуў за Свабоду Украіны вечная памяць! Жыве Беларусь! Героям Слава!

Ответить
+6 +
Афіцэр, 20:13, 26.01


Ответить
+25 +
skat, 17:07, 26.01

очень приятная новость. спасибо!

Ответить
+43 +
Беларус, 17:32, 26.01

Дзякуй!

Ответить
-7 +
Счастливого пути, 17:47, 26.01

Мои бабушка и дедушка минчане,мама и отец минчане,я 1975 г.р.Мне фига и за визой два месяца стоял.Спасибо.

Ответить
+33 +
Van777, 18:20, 26.01

Просто отличная новость! Какой смысл каждый год лишний раз нагружать посольство штамповкой очередной визы.

Ответить
+6 +
sergiusz, 19:09, 26.01

jestem bardzo wdzienczny OJCZYZNIE

Ответить
+1 +
валерий, 19:11, 26.01

Я 2009 году тогда еще можно было получил Карту поляка на 5 лет.

Ответить
+1 +
Michal z daleka, 8:28, 27.01

Цяпер карта даецца на 10 год, але віза - толькі гадавая. Насамрэч лепей бы ўжо давалі грамадзянства - Прыбалтыка ды Вугоршчына з Румыніяй ужо колькі год супляменьнікам выдаюць, а чым мы горшыя ад іх?))

Ответить
+3 +
Aliaksandar, 22:12, 26.01

Огромное спасибо за эту замечательную новость! Являюсь этническим поляком и Польшу посещаю с культурно-познавательной целью, хочу исследовать её от моря и до гор, изучить в совершенстве язык, восстановить родственные связи. А так, как было раньше-больше времени уходит на оформление визы, чем на посещение Польши.И плюс платишь непонятным посредникам, так как анкету самостоятельно зарегистрировать невозможно. P.S. И полностью согласен с Антилукашистом.

Ответить