5 мая 2024, воскресенье, 7:03
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 29
+54 +
Металлюга, 19:20, 6.01

Молодцы ребята

Ответить
+19 +
rock, 0:02, 7.01

Круче Рамштайна!!! Все-таки белорусский язык в рок-музыке звучит просто нереально круто!!! Я россиянин и говорю вам со стороны... Просто-супер!!!

Ответить
+52 +
Алесь, 19:41, 6.01

Вельмі прыемна слухаць. Якасна і таленавіта!

Ответить
+11 +
Mih.Bar., 19:44, 6.01

Я зусiм недасьведчаны аб гэтай з*яве, й аб гурту таксама. Можа хто растлумачыць ?

Ответить
+33 +
Гурок, 20:31, 6.01

Гэты гурт - самы вядомы беларускi гурт у свеце, адна з першых мэтал-груп краiны (а мо i першая), стваральнiкi непаўторнага музычнага стылю i айцы язычнiцкага мэталу ў краiнах былога СССР. Можна шмат казаць яшчэ, але калi коратка - гонар беларускай музыкi ў агульным, ня толькi мэтала. Больш iнфармацыi ў Вiкiпедыi)

Ответить
+25 +
Лют, 21:05, 6.01

Прабачце за ўдакладненьне, але ўсё ж не pagan-мэталу, а doom-metal.
Усё астатняе правільна.
Дадам толькі, што гурт - жывая легенда беларускай мэтал-сцэны, якая даволі добра знаёма на Захадзе і кепска ў сябе ў Беларусі (я маю на ўвазе шырокія моладзевыя колы). На жаль нашая моладзь не захапляецца добрай мэталёвай ды old-school музыкай. Тое, што яны слухаюць, гэта сапраўдны жах!
Але што я заўважыў па музычных густах: людзі, што з'яўляюцца прыхільнікамі перамен, вельмі часта аддаюць перавагу цяжкай музыцы, а праўладныя - папсе.
Gods Tower завіталі ў Берасьце 16 сьнежня. Мой хлопец атрымаў шмат добрых уражаньняў ад канцэрту. Увесь у бацька! :)

Ответить
+3 +
Ух ты, 19:45, 6.01

Этот Лесли Найф (Саша Ножиков?) походу хорошо бел.мову ведае?

Ответить
-42 +
Баба Яга, 20:47, 6.01

Не помню что бы люди, которым есть что сказать выбирали такие псевдонимы???? Выражаю благодарность Кипелову за то, что остался самим собой в "Арии". ( кстати, Саша Нож звучит куда более по-славянски:-)))

Ответить
+21 +
Лют, 21:25, 6.01

Кіпелаў і GT гэта розныя напрамкі, розны імідж, розная мэтавая аўдыторыя.. Ну і ўвогуле, якая Вам разніца, хто і як сябе назваў? Не імя ўпрыгожвае чалавека...
Ну і, да таго ж, хапае ў Беларусі гуртоў, пераважна паганойдаў, з славянафільскімі псэўданімамі.
Хіба гэта прынцыпова?

Ответить
+16 +
Лют, 21:17, 6.01

Этот Лесли Найф (Саша Ножиков?) походу хорошо бел.мову ведае?
-----------------------------
Не Саша Ножіков, а Ўлад Наважылаў.
Рэпэртуар Gods Tower на 99% англамоўны, што не дзіўна.
Але, ці хто ведае, што да знакамітай айчынай гульні World Of Tanks ёсьць неафіцыйны беларускі мод які стварыў гурт нашых аматараў-энтузіястаў і ў якім дзвухгалосая агучка і адзін з галасоў належыць Лэслі. :)
Не без гонару кажу, што мой хлопец які, дарэчы, у сяброўскіх адносінах з Лэслі, таксама прыклаўся да распрацоўкі гэнага моду.
На жаль WG упарта ігнаруе той факт, што ўжо даўно ёсьць пэўны попыт на беларускую лакалізацыю гульні.

Ответить
-19 +
Slon, 21:53, 6.01

Спадзяюся, што там не будзе нiякiх "-сь-".

Ответить
+10 +
Антось, 22:19, 6.01

Не спадзявайцеся! Хутчэй за ўсё ў Варгеймінгу ўвогуле нічога па беларуску ня будзе. Жадаеце без "сь", дык не чакайце ад кагосьці, а бярыце справу ў свае рукі.

Ответить
+35 +
Алена, 19:52, 6.01

Вельмi уразiла. Музыка наколькi складаная, настолькi i прыгожая.

Ответить
+34 +
Rich, 20:07, 6.01

Наконец-то можно услышать не "жалкое подобие на..." а продуманную композицию, ясно воспринимаемые звуки, национальный сюжет и смысл слов в балладе. Чувствуется, что Музыки с многолетним опытом (старая школа с 1989 года), а не бла-бла-лаечники, которыe сейчас плодятся как моль.

Ответить
-41 +
sramas, 20:55, 6.01

Никогда раньше не слышал Gods Tower, но с этой композицией они опоздали лет на 20. Не зацепило (прежде всего в музыкальном плане).

Ответить
+1 +
Slon, 21:51, 6.01

Стиль не тот.

Ответить
+13 +
chandall, 23:06, 6.01

Будзьма беларусамі!

Ответить
+4 +
выспа, 5:39, 7.01

на вкус и цвет... я вот люблю музыку 40-45 летней давности. и было бы здорово, если б побольше музыкантов умели так "опаздывать".
а "хозтовары", да, группа культовая. чуть ностальгическую слезу не пустил.

Ответить
+22 +
Slon, 21:50, 6.01

после возвращения их на сцену можно отметить, что ни стиль ни качество не пострадали

Тут вот украинцы отмечают, что белорусы - что-то типа скандинавов среди славян - много добротных металбанд выпустили.
Это не только Gods Tower, но и также Vicious Crusade, Apraxia etc

Ответить
+4 +
agent orange, 23:30, 6.01

Vicious Crusade, Apraxia - хорошие банды?))))))) Да еще и металбанды? Забыли еще Знiч в этот чудо - список добавить))))) Рискну предположить, что Вам 25-30 лет, и Вы никакого отношения к ИСТИННОЙ металмузыке не имеете :D Я помню времена, 2-я половина 90-х, когда позеры - малолетки кипятком с..ли от этой клоунады, только потому что М-журнал писал, что это круто(своих-то мозгов как не было, так и сейчас в 25 - 30 нет).
О GT скажу отдельно. С этими ребятами я познакомился в августе 95-го, впечатление осталось очень хорошее, я их всегда уважал (одно время, 95-96 г., даже фаном был) до того момента пока они не собрались вновь после смерти Уракова. Теперь для меня это просто коммерческий проект, и лучше бы GT навсегда остались застывшей легендой

Ответить
-29 +
Субъективное мнение, 21:56, 6.01

Да простят меня фанаты старой меч-школы, но теперешние Gods Tower есть ни что иное, как пародия на самих себя образца 90-х. Эта Музыка была актуальна именно тогда, сейчас она воспринимается как минимум нелепо и скучно...Да, конечно у них остался авторитет культовой местечковой метал-команды, но, парни, время-то идёт...экспериментируйте, ищите свой звук и новые фишки. Хотя бы Ножа за столько лет петь научили, а не корчиться! Скучноооо

Ответить
+7 +
Oleg, 7:31, 7.01

Дай бог, такого рода мнения останутся в архиве пустого чеса. GT великолепны сейчас, а настоящая музыка, весь настоящий рок, металл застряла в 20 веке и не дай бог ее испоганить вот этим: "экспериментируйте, ищите свой звук и новые фишки"

Ответить
+4 +
Mih.Bar., 23:03, 6.01

Удзячны за iнфармацыю, засталося паслухаць .

Ответить
+9 +
IowaQwerty, 23:14, 6.01

Кампазiцыя прыгожая, але гэта не той стары добры Gods Tower. Няма гiтары нябожчыка Уракава, непаўтарымага сырога яе гучання. Гiтарныя рыфы вельмi дасканальныя (гэта не кепска), прыгожыя салякi. А вось голас Лэслi Найфа раней не так пачварна гучаў (адсутнасць высокапрафесiйнага гукавога абсталявання рабiлi добрую справу). Але ў цэлым згадваецца непаўторны стыль гэтага гурта.

Ответить
+8 +
Вит, 0:06, 7.01

Класс!!! Музыка, песня , а не метеоризм изо рта ланской...))))))

Ответить
+11 +
Zaimon, 0:20, 7.01

Падабаецца :))

І гэта пры тым, што от "металлу" наогул вароціць. Аж тут - не...

Гэта ЗУСІМ ІНШАЕ - ГЭТА САПРАЎДНЫ БОЛЬ за сваю краіну.
Гэта вартае павагі.
Схіляю галаву перад хлопцамі. Натхнілі.

Ответить
0 +
vadik, 2:17, 7.01

Написали бы что -то патриотическое на злобу дня в стиле погони , более веселое а то и так жизнь тоска , у нас в белорусии нет артистов которые могут как-то вдохновить людей ,объединить их ,в основном позорноя попса 3 сорта ,Сыбры ,Тиханович, певцы моей молодости и сейчас поют ,а мне уже 60 лет ,а где новые имена ,где певцы ,мызыканты типа Мулявина хотя он сам был россиянином , где паши таланты,где Белоруссы ,настоящее болото.

Ответить
+7 +
Диагноз, 12:18, 7.01

Нож молодец! Правильно сделал, что возродил группу после ухода Музыканта... И тема на мове - супер!

Ответить
+6 +
Vrazhina, 15:38, 7.01

Вельмі добрая музыка!

Ответить