26 апреля 2024, пятница, 23:09
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 16
+69 +
Вадим, 12:29, 22.04

Волинко молодець,

Ответить
+96 +
Kin-dza-dza, 12:32, 22.04

Как ни старается журналист "и так и эдок" "падла-падла-падлавить"...
Не выходит "каменный цветок".
Молодчага Шахтер!
Стоит на своём твердо!

Ответить
+68 +
Olga, 12:33, 22.04

Всегда верила в шахтеров. Спасибо, что вы такими достойными и остаетесь сейчас!

Ответить
+76 +
сергей, 12:34, 22.04

Молодец, Мужик! Достойное интервью! И это не смотря на провакационность вопросов и попытки "вывести из себя" со стороны журналиста "Эхо Москвы". Жаль, что в таком виде этот диалог не услышат россияне.

Ответить
+76 +
Полина, 12:42, 22.04

Вот почему путин до сих пор топчется на границе. Когда всё "благополучно" закончилось в Крыму, он был уверен, что то же самое его ждёт и на юго-востоке. Но разница оказалась существенная. Как бы там ни было. но в Крыму наблюдалась хоть какая-то видимость достаточного количества пророссийски настроенного населения. А здесь всё по-другому. На митинги в защиту Украины выходило гораздо больше людей. Но дело даже не в этом. Этот шахтёр прав - по всей Украине сексоты добросовестно отрабатывают свои серебрянники. Можно предположить, что даже в каждом кафе, я уже не говорю про серьёзные организации, сидит незаметный человечек и потихоньку "мониторит" общественное мнение. Во многом именно эти "бойцы невидимого фронта" сообщают истинное положение вещей и уже давно доложили путину, что с цветами и слезами умиления российские войска на юго-востоке Украины никто встречать не намерен, и что партизанская война начнётся на раз.

Ответить
+13 +
лысы, 14:13, 22.04

Кстати, о сексотах-тихарях, это в полной мере относится и к нам.

Ответить
+26 +
Александр Б., 13:01, 22.04

Скажу одно_лучше шахтеров не злить....
"Всему свое время"....

Пусть все будет хорошо...

Ответить
+15 +
Mac, 13:24, 22.04

"Отсутствие информации порождает слухи" - это факт. А неразбавленная даже менструальными сериалами пропаганда делает из людей зомби.

Украинцам нужно занимать более активную позицию. Не ждать "своего времени", оно уже пришло. Можно сто раз быть уверенным в своей силе и правоте и поплевывать на мелких уродцев наподобие путина, но когда тебя ненавязчиво скуют, подвесят головой вниз и застрелят очередью из ак-100, будет поздно.

Отличие Майдана от зеленых человечков в том, что на Майдане на было оружия. По сути вооруженный человек с незарегистрированным стволом - мишень в любой стране мира. По нему просто сразу стреляют.

Может я что-то недопонимаю?

Ответить
+20 +
Станислав, 14:40, 22.04

Слов нет..Молодец!Только всем бы шахтерам такие мысли иметь....А ещё лучше хотя бы разок выйти и показать этим предателям ,что почем и куда надо ехать, если любишь другое государство.

Ответить
+12 +
Влад, 15:12, 22.04

Хороший Дядька!!!Уважаю!

Ответить
+16 +
azhbeta, 15:43, 22.04

Отличное интервью. Рэспект главе профсоюзов шахтеров Донецкой области. Так держать!
Слава Украине!!!

Ответить
+13 +
Лариса, 16:07, 22.04

Молодець!

Ответить
0 +
Лявон, 0:20, 23.04

Шаноуныя!
Я-беларус!Валодаю беларускай,украінсккай ,расейскай,нямецкім,польскім і молдаускім языкамі.
Дзе я жыу там і вывучау мову краін і мне гэта вельмі спадабалася.
Жывеш у краіне патрэбна ведаць мову,традыціі народа,
паважаць і шанаваць.
Калі бываю у РФ абавязкова(свободно разговариваю на русском языке),на Украіне балакаю по украінску і шо він(украінскій язык)мні вільмі подобается,добрэ.Спасібі,шо мне відалося вівчаты мову кобзаря украіьского народу -Т.Шэучэнка,Ф.,Маргана,ЛУкраінкі,М,Коцюбіньского, і дужэ другіх поэтів.Поважаю.
Біне аць венірь!Мулцумеск!
Так размауляю на молдаускам,калі жыу у сонечнай Малдавіі -Кішінэу.
Вельмі цудоуны народ .Усяго самага лепшага гэтым людзям.
У мяне пытанне да расейцау.Чаму ,калі Вы прыяжжаецце у Беларусь нявучыце беларускую мову?Яе можна вывучыць вельмі хутка,калі есьць жаданне.
Ваш-русскаій я вывучыу,зрабіце,калі ласка як і я.
І на маю думку нятрэба нас-славян па мове крыудзіць.
Жыць патрэбна усім дружна ,каб адзін аднаму дапамагаць і беларусу,і украінцу і русскаму -усім.
Мы -славяне.Няужо Вам-расейцам мала зямлі?Няверу.Жыу,быу,ведаю-усяго у Вас хапае.
На маю думку патрэбна толькі -дабрата і павага да другіх народау .Вось і усе.
Нельга гаварыць,што русскій-вышэйшая раса,беларус,ці украінец ніжэйшая.
Усе мы -аднолькавыя.
Пражываю жыцце і вельмі крыудна слухаць,што як краіны -Украіны такой няма.А Кіеу-гэта маці усіх славянскіх гарадоу і нельга так крыудзіць народ і краіну.
Гэта мая думка -прастога беларуса.
Для мяне беларус,украінец і рускій - як браты.
Штож вы робіце -славяне?
Нельга так рабіць?
Багаты беднаму ніколі нябудзе роуняй.-запамятайце.
Той хто украу у людзей бог яго накажа і іго блізкіх.
Не убій,не украдзі і не падмані,так напісана у Бібліі.
Што Вам Расіяне патрэбна ад Украіны?
Вывучайце украінскую мову,калі жывеце на Украіне,шануйце і паважайце.
Я праехау ад Брэста да Уладзівастока і ніколі мне не у галаву прыйшла думка,што рускія будуць змагацца з украінцамі.
У нас вораг адзін-гэта "чынушы",якія абіраюць народы і усе ідзе ад іх.Просты чалавек ніколі нябудзе крыудзіць свайго(беларуса,украінуа ці рускага).
Паглядзіце,што робіцца,куча фанатау(злодзеяу)валодае цэлымі краінамі а просты народ выжывае канцы з канцамі.
Можа усе няшчасьці ад гэтага?
Ведаю,што есьць вумныя людзі у кожнай краіне,толькі трэба рабіць дабро.
Дабро перамажэ зло.
І усе ,хто украу,ці пакрыудзіу чалавека,буде несьці свой адказ перад Богам і людзьмі.
Ганьба такім!
Можна шмат вясьці размову на розныя тэмы нашага цяжкага жыцця.Так-цяжкага.
Мае бацькі памерлі,ваявалі у ВАВ,хацелі,каб іх дзеці жылі у сьветлай і справядлівай краіне,а атрымалася па-другому.
Мама рана зышла у другі сьвет так і не дачакалася сваей пенсіі.
Працавала за палачкі-трудадні,ноччу прыхадзілі міліцыянты шукалі кароу,кур гусей,лічылі.
Сена па пояс у вадзе мама з мужчынамі вынасіла на поплау для калгаса,а мы дзеці немаглі у хаце добра паесьць.
Калі размаулялі на беларускай мове на нас гарадскія сьмяяліся і абзывалі -калгаснікамі.
Таму ,што беларуская мова у 60-х і да цяперашняга часу у Беларусі зьневажаецца.
А калі ты размауляеш на беларускай мове,ты ці вораг краіны ,ці бэнээфовец.
Так адказваю ,што я-беларус,для мяне беларуская мова родная,акрамя гэтага добра валодаю і другімі мовамі.
Маю вышэйшую адукацыю -эканаміст.,аднак у нашай краіне уладкавацца на працу вельмі цяжка,так-як я беларускамоуны.
Што Вы на гэта адкажаце-калі ласка?
Як жыць,працаваць?
Дзе сумленне,гонар,Канстытуцыя,правы чалавека і т.д?
Можна шмаш размауляць на гэтыя тэмы,аднак мая думка такая.
Проста патрэбна быць чалавекам і рабіць дабро людзям.
Усе хто крау,крыудзіу і маніу абавязкова будуць мець вельмі кепскія справы.
На заканчэнне жадаю усім славянам (беларусам,украінцам і русскім)жыць па Божым законам у міру і шчасьці.
Чаго і усім Вам жадаю
З павагай-беларус Лявон.

Ответить
0 +
fireman, 9:28, 23.04

Не факт, что это объективное видение ситуации. У нас в Центральной России многие имеют родственников или друзей в Донбассе и в Крыму, так вот от них я постоянно слышу иную интерпретацию происходящего.

Ответить
+1 +
Древлянин, 10:49, 23.04

Вот такие люди должны выдвигаться в регионах на смену коррумпированным чиновникам - это лидеры и цвет нации!!! Слава свободным и честным людям, а в Донбассе люди с такой позицией - это герои. Пусить хранит БОГ весь народ Украины!

Ответить