1 траўня 2024, Серада, 17:37
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 14
+25 +
так и пойдём Украина в цивилизацию мы в помойную яму, 12:13, 29.05

Зато МЫ сегодне подпишемся под СССР! НАЗАД В БУДУЩЕЕ!

Адказаць
+22 +
Nikpet, 12:40, 29.05

Подписали... Вперед в прошлое (((

Адказаць
-16 +
Счастливым идиотам, 12:48, 29.05

Разъясните про цивилизацию . Интересно? Обычно, дурней в цивилизации берут редко или с вполне определенной целью.

Адказаць
+33 +
Киевлянин, 12:34, 29.05

Братья - Беларусы, не надо сдаваться даже в мыслях своих. Как говорит Матвей Ганапольский - мудрый отличается от умного тем, что знает, что всё может быть (статься). Мы, украинцы, уже не один раз доходили до отчаяния, не должно всё время быть безвыходно плохо.И в Украине и в Беларуси всё будет хорошо, по той причине, что это естественно, мы с вами этого заслуживаем, мы добрые, мы нормальные, мы обречены на достойную жизнь. Держитесь, Братья ! И спасибо огромное за вашу поддержку украинского народа. ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!

Адказаць
+1 +
Минчанин, 16:23, 29.05

"не должно всё время быть безвыходно плохо."
Не должно. но уж 20 лет у нас уже плохо. И просветов не предвидится.

Держитесь вы - у вас спереди уже какие-то проблески появились. Надеемся всё будет хорошо. А у нас впереди прошлое.

У вас Европейский Союз, а у нас - Евразийский Союз. Казалось бы так похожи названия, а какая противоположная суть.
Мы за вас переживаем! Пусть у вас получиться всё то, что у нас не получилось.

Адказаць
+4 +
iiiiiiiiii, 12:46, 29.05

"И пойдем мы бодрым шагом к коммунизму,"было бы смешно ,если бы не было так грустно ...

Адказаць
-17 +
Alex S, 12:48, 29.05

Ну и чего они добились? Незалежности? Вот такая вот "незалежность", когда к каждому министру "евро-политрука" приставили?

Адказаць
+11 +
Legion, 13:04, 29.05

Пускай каждый политик, подумает сначала, перед тем, как воровать.

Адказаць
-6 +
мысли вслух, 14:08, 29.05

Ах, вот чего не хватало? Надсмотрщика над каждым политиком. Быстро к счастью дойдете и с такими политиками и с таким обществом.

Адказаць
+2 +
мыслителю вслух, 19:22, 29.05

Прежде , чем что-то ляпнуть , обоснуйте , а то - сплошной набор слов ! Кто политик , кто надсмотрщик ?? В этом плане в РБ стремиться некуда , здесь арестовывают за попытки похлопать , а штрафуют за желание посигналить ! Развитая европейская ДЕРЬМОкратия под присмотром КГБ и моМОНА !

Адказаць
+4 +
я, 14:01, 29.05

ничего скоро все язвители будут лопаться от зависти и лезть в Украину как жабы на корч чтобы пожить по -человечески и вдохнуть свободы

Адказаць
+6 +
Татьяна, 14:53, 29.05

На следующий день после инаугурации и подписывайте! А также вступайте в НАТО немедленно! Желаю удачи, братья-украинцы! Если оторвётесь от России, и белорусам легче станет найти свой путь к свободе!

Адказаць
-1 +
Бандерівець:), 16:37, 29.05

Треба поспішати, бо Батьківщина та ригі збираються об'єднатися у коаліцію, щоб не допустити розпуску вр. І просто шантажуватимуть ратифікацію. Дружба турчинова з новінським вище присяги та життів сотень тисяч Українців.

Адказаць
+2 +
сын партызана, 19:04, 29.05

Шаноуныя украінкі і украінцы!
Вельмі рад за Вас,Вашу краіну,народ і мову.
Вы змаглі пайсьці уперад,там дзе жывуць у павазе да кожнай нацыі,там дзе
няма захопа чужых краін і зямель ,толькі у ЕС.
Расея-гэта зауседы ваяунічая краіна,колькі гора гэта краіна прынесла людзям многіх краін,колькі загінула людзей.,вельмі шмат.
Колькі растралялі нас- беларусау маскоускія палачы ніхто няведае да гэтых часоу.
Нас сення зноу падманулі,не спыталі у свайго -беларускага народа,хоча ен зноу у новы СССР-2 ці не?
Падпісалі дагавор і не спытаушы у людзей- без нас,зрабілі вялікую памылку.
Для Расеі мы-беларусы,як людзі другога складу,гэта я бачыу і бачу цяпер.
Чаго яны лезуць у чужую хату?
Ім патрэбны новыя землі,мала Абхазіі,Украіны,цяпер усякімі загадамі робяць,каб прыбраць да сябе нашу Беларусь.
Ведаю,што прыйдзе час,калі наша сінявокая краіна будзе жыць не па -загадам із
чужой краіны_Расеі,а сваім загадам-беларускім.
Нябудзе на нашай зямлі іхніх войск,баз і зяленых чалавечкау,якія наваднілі нашу суседку-Украіну.
Памятайце!
На чужым няшчасьці Вы-расейцы ніколі не пабудуеце шчасьце.
І не кажыце больш,што Вы славяне-браты хочаце нам-беларусам лепшай долі.
Вы і толькі Вы зьнішчаеце нашу краіну,народ і мову.
Я-беларус,які нарадзіуся тут у сваей краіне немагу гаварыць на бацькоускай (беларускай)мове таму,што Вы так захацелі,каб у нас панавала ваша- расейская мова.
Для мяне,яна чужая як і сталі Вы чужымі асабліва тады,калі пачалі захопваць чужыя краіны і забіваць людзей.
Ведайце,такіх як я у нашай краіне пад назвай-Беларусь шмат,а колькі беларусау із-за Вашай расейскай палітыкі зьехала у другія краіны?
Увесь ужо сьвет стау супраць Вас ,толькі нятрэба лезьць у наш агарод,тут беларусы самі змогуць усе рашыць без падсказак із Крамля і Расеі.
Нятрэба нам Вашага ,новага СССР-2 і Еуразійскага саюза.
Мы хочам міра,павагі да кожнага народа і краін і каб у сваей краіне-Беларусь жыхары маглі усюды і зауседы вывучаць,размауляць,чытаць,сьпяваць на сваей беларускай мове і іх не лічылі ворагамі краіны за тое,што яны размауляюць па-беларуску і не кідалі за гэта у турмы па загадам із Крамля і Расеі.
Дікунства !
Беларусы былі,есьць і будуць.
Так,нам цяпер вельмі цяжка.Чаму?
Таму,што Вы-расейцы лічаце сябе гаспадарамі у чужой краіне.
Вы робіце тут усе,што хочаце,аднак ведайце,што доуга народ так цярпець нябудзе
і скажа свае слова.
Калі ласка!
Жывіце вы у сваей краіне,у Вас усе есьць(зямля,недры,прамысловасьць,нароы,мовы і т.д)не чапайце нас -беларусау,наша зямля і так паліта крывею.
Мы хочам толькі мірнага неба ,а усе астатняе ,што не хапае нам для лепшай долі мы-беларусы зробім самі.
Беларускі народ мужны,працавіты,добры і шчодры.
А калі прыехалі у госьці мы зауседы рады,толькі з добрымі помысламі і
будзем чакаць далей.
Аднак,тое што Вы -расейцы робіце цяпер ,лепш нятрэба.
Бог усе бачыць і кожнаму дасьць па паслугам,як ен адносіуся да людзей,народау,краін.
Трэба,каб на Зямлі панавау Мір а не Вайна.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны