29 красавiка 2024, панядзелак, 19:10
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 43
+185 +
), 16:48, 25.06

Белорусофобы?
Называйте человечков своими именами.
Как только открывается центр рашкиной псевдокультуры сразу вылазят местные ватники-уроды.
Пока эта рашная дрянь у нас есть - белорусам трудно будет сохранять свою культуру.
Гнать рашковцев с нашей земли!

Адказаць
+63 +
Парцянкаакупанты, гоу хоу у Парашку!, 18:25, 25.06

У Мiнску кацапаускае быдла знiшчае беларускамоуныя надпiсы на светлафорах - "Будзьце уважлiвы!" Звярнiце увагу, што многiя светлафоры нават у цэнтры гораду стаяць ужо без гэтых папярэджванняу. Затое пачалi усталеуваць кацапаускiя - "Будзьце прыкладам для вашых дзяцей", якiя замацоуюць высока над светлафорам, каб адказная рэакцыя не дастала. Упэунены, што гэта акцыя спланавана з мангалаiдамi з менгарвыканкама, тымi ватнiкам I , якiя акапалiся у органах улады. Чурачкi, будзем знiшчаць ваш рашызм

Адказаць
+34 +
ў, 18:55, 25.06

Гэта зрабiлi лукашысты, этнiчныя ''русские'', цi местнае быдла, цi ардынцы-маскавiты.

Вайна за Бацькаўшчыну, за Будучыню, пачатая Альгердам у 14-тым стагоддзi з Маскоўскiм улусам на паўночным захадзе Залатой Арды - працягваецца да сённяшняга дня.

Адказаць
-71 +
Leha, 19:53, 25.06

Беларусы? А кто это?

Адказаць
+34 +
лопгр, 21:06, 25.06

Беларусы - гэта тыя, хто табе твае рукi за тваiм каркам у лiтару "у "закруцять.

Адказаць
-23 +
leha, 21:39, 25.06

А где вы, беларусы?

Адказаць
+11 +
Лясны Брат, 23:00, 25.06

Адрасок падкінь маскалю - даведаешся.

Адказаць
+10 +
zbl, 23:22, 25.06

"Ў"бдюдки.

Адказаць
+87 +
рнг, 16:49, 25.06

Чарко-шварочное быдло . О какой культуре можно говорить

Адказаць
+120 +
Ага, 16:50, 25.06

100% маскальскія акупанты.

Адказаць
+69 +
ЛЫДЖНЕГ, 17:28, 25.06

Наверняка ордынцы решили, што етая бухва про ихнево бесноватово фюрыра... :D

Адказаць
+88 +
вика, 16:51, 25.06

мне кажется власти и искать вандалов не будут

Адказаць
+48 +
Спадар, 17:08, 25.06

Будзе тое самае што і з Курапатамі.

Адказаць
+123 +
язафат, 16:51, 25.06

Не успели в Бресте открыть центр русской культуры,а она уже проявилась в Полоцке

Адказаць
+37 +
циркач, 17:47, 25.06

точно. россиянская культурка пришла :-(

Адказаць
+84 +
Літара "Ў", 16:56, 25.06

Зелёные человечки начинают шевелиться на нашей земле?

Адказаць
+37 +
Ага, 17:09, 25.06

20 год ўжо

Адказаць
+68 +
Дмитрий, 16:57, 25.06

Чувствую не обошлось тут без Расеи.

Адказаць
+42 +
Сергей, 17:01, 25.06

Вот твари! Увижу, убъю! Я вам покажу, уроды! Вашей же кувалдой вас и порешаю!

Адказаць
+81 +
Сеня-, 17:03, 25.06

Не понимаю на что рассчитывают российские спецслужбы? У обычного беларуса нет ни единой причины ломать памятники или кресты. Все понимают кто и зачем это делает. Ну завербовали каких-то отморозков, поломали памятник истории. Подобное крысятничество просто злость вызывает. Завидно им чтоли? У рф история с 15 века начинается и гордится там особо нечем. Тоже самое с украиной ситуэйшн - каким дебилом надо быть чтобы сначала напасть на страну отобрать часть территории и потом искать пророссийских актитвистов -- да вас все ненавидят в украине теперь, самый последний коммунист против союзов с рф. Тем более рф бесперспективна экономически. -- нет ни одного примера союзника который бы жил хорошо. Даже знаковые "союзники" типа абхазий куда должно было привалить богаство российское и инвестиции и те бомжами стали.

Адказаць
-21 +
qwerty, 19:30, 25.06

"У обычного беларуса нет ни единой причины ломать памятники или кресты."
Не раз видел пьяных белорусов опорожняющихся на памятники.

Адказаць
-33 +
Планктон, 17:03, 25.06

Дебилов хватает. А белорусофофы - это слишком. У знаменитого памятника зонтик крали, ломали - это кто? Зонтикофобы? Да обычное быдло

Адказаць
+32 +
Ага, 17:47, 25.06

ды не брашы. прахадзілі мы гэта ўжо пад акупацыяй.

Адказаць
-8 +
Zegarek, 18:39, 25.06

Не надо их пугать. Да и бесполезно на этом сайте призывть к здравому смыслу.

Адказаць
+54 +
undos, 17:11, 25.06

Это не вандалы, а скоты, непомнящие своих корней, продукт советизма и лукашизма! Мрази!

Адказаць
+60 +
Илья, 17:28, 25.06

Куда перечислить деньги на востановление

Адказаць
-19 +
Новенький, 18:40, 25.06

Из 15-ти комментариев - только два вменяемых.

Адказаць
+15 +
dzed-baradzed, 17:47, 25.06

козлы...

Адказаць
+36 +
Павел, 17:56, 25.06

Лука главный Беларусофоб

Адказаць
+40 +
одна баба, 17:59, 25.06

Как они боятся простого "ў"!!!! Но как оно мило каждому беларусу!!!

Адказаць
+31 +
Кельт, 18:01, 25.06

Это сделали русские и их местные холуи.

Адказаць
+33 +
123, 18:10, 25.06

Колорадские фашисты беснуются.

Адказаць
+40 +
Віктар Малочка, 18:29, 25.06

Ну і хто яшчэ са мной не згодзен, што вайна паціху ідзе і да нас. Калі казаць пра акупацыю, то бальшыня пры ёй ужо жывуць і толькі застаюцца тыя, якія самі хочуць адчуваць сябе свабоднымі. На жаль іх меншасць.

Адказаць
+18 +
U з крышачкай , 19:53, 25.06

Прыкладна ў XVI стагоддзі лацінскі алфавіт з польскай арфаграфіяй пачалі выкарыстоўваць для запісу старабеларускай мовы.Беларуская лацінка ўтварылася з польскага алфавіту, кірыліца сучаснай беларускай мовы таксама не мела пераемнасці ад кірыліцы старабеларускай мовы, а ўзнікла ў канцы ХІХ стагоддзя як прыстасаваны для беларускай мовы варыянт расейскай “грамадзянкі”. Лацінка сведчыць пра заходнюю плынь у развіцці беларускай культуры, арыентацыю некаторых беларускіх пісьменнікаў, дзеячаў культуры і навукоўцаў на Захад і з’яўляецца каштоўным здабыткам беларускага народа.

Адказаць
-26 +
Анатолий, 19:54, 25.06

[Комментарий удален_]

Адказаць
+11 +
Яўген, 20:49, 25.06

А ты б пеўнік каларадскі, свой твар не саваў бы ў дарослыя размовы, а то ж можна да сканчэння дзён праз трубачку есці!!!

Адказаць
+15 +
Сеня, 20:51, 25.06

Ха.. Если никому не нужны че ты тут делаешь? Иди на ленту ру новости читай или на сайте первого канала)))))

Адказаць
+19 +
лормпкн, 21:10, 25.06

Даже если убрать букву "у", всё равно прочесть П*тин Х*йло не сложно.

Адказаць
+15 +
Полацкi, 21:36, 25.06

И это несмотря на то, что в Полоцке на каждом углу по три мента.
Не верю в такие совпадения.

Адказаць
+5 +
саша, 21:44, 25.06

козлорогие уроды!

Адказаць
+9 +
qwe, 22:12, 25.06

рукi адсекчы курвам

Адказаць
+10 +
сын партызана, 22:22, 25.06

Мая думка такая шаноуныя!
Гэта тыя мразі , чалавекам іх нельга назваць .
Хто яны?
Камуністы,камсамольцы,расейцы,зяленыя чалавечкі і т.д..
Так магчыма,усе яны ,ці яно не шануюць беларусау,беларускую культуру,
беларускую мову і літаратуру.
Робяць так,каб панавала усюды чужая-расейская мова.
Вось Вам і каларадскі жук прыляцеу рабіць пакасьці.
Такую твар трэба толькі зьнішчаць-дустам,так рабіу мой бацька.
Добра і хутка яны дохнуць.
Затое,потым усе зелянее і расьце.
Сонца сьмяецца і добрыя людзі весяляцца.
Пара за працу!

Адказаць
+11 +
Харьков, 23:02, 25.06

В Украине тоже с этого начинали. Вначале рашисты руками местных подонков уничтожают национальную память и национальную культуру.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны