5 траўня 2024, Нядзеля, 0:21
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 6
+17 +
Язэп, 17:40, 3.02

Дыктатар выказаў сваё меркаванне на конт беларускай мовы - "размаўляце на ёй дома". Гэта значыць за яе грамадскае выкарыстанне, ў тым ліку і ў літаратуры карнікі дыктатара будуць зачыняць кнігарні, затрымліваць носьбітаў мовы абвінавачваць іх у экстрэмізме. Я зусім нядаўна размаўляў праз скайп са знаёмым немцам і ён быў вельмі уражаны тым, што ў Беларусі амаль што пад забаронай... беларуская мова, яе выкарыстанне. Такое можа быць толькі пры іншаземнай акупацыі адказаў ён мне.

Адказаць
+18 +
Недароблены, 17:44, 3.02

Знявечаная нацыя.
Народ трэба навучыць,што пакуль не запануе уяго краі ягоная родная мова да таго часу ён будзе бедны, цёмны і галодны.

Адказаць
+13 +
Васіль, 17:59, 3.02

Ну і дзе роўнасць моў? Кампраміс - гэта толькі часовае перамір'е, кампрамісаў больш не будзе. Калі ёсць частка супольства якая жадае і мае памкненні да выкарыстоўвання мовы - значыць яна мае сваё права на доступ да радыё, тэлебачання і дзяржаўнай дакументацыі ў адсотках адносна агульнай колькасці грамадзян.

Адказаць
-9 +
TG, 18:26, 3.02

Вообще-то, для того, чтобы издать книгу на белорусском языке, её надо сначала на белорусском языке написать или перевести на белорусский с другого языка. Желательно не гуглом.

Адказаць
+4 +
Васіль, 21:54, 3.02

Таварыш, многія кнігі на расейскай, не пішуцца, а проста друкуюцца з копій твораў расейскіх аўтараў. Улічваючы, што ў нас кола чытачоў 9,5 мільёнаў, а не 140, то трэба скараціць тыраж кніг на расейскай мове.
Хапае ў нас сваіх беларускіх кніг, справа ў іх колькасці, ну вы шмат сустракаеце беларускіх казак? У БЕЛАРУСАЎ, што казак няма?

Адказаць
+1 +
...ю., 23:42, 3.02

Хуже другое амаль няма Беларрускай гисторыи ,усе тольки Расейская ды Расейская...Иван Грозный,.Суворов Кутузов и т.д.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны