| Sun | Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat |
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
How to conduct them in Belarus?
Or who will get Belarusian enterprises
US citizen Zeltser dying in Belarusian prison
Specially for Charter'97: "Arms for offended"
Belarusian regime decided to build nuclear power station
7.10, 8:53, — Politics
6.10, 15:25, — Politics
9.10, 13:23, — Politics
6.10, 14:14, — Politics
9.10, 12:55, — Politics
Comments
., 17:58, 22.04
Какие предложения ? Какие условия ???
Лукашенко НИКОГДА на них не пойдёт ! Забудьте !
Всё, что на него может повлиять - это санкции ! А на шенгенские визы ему глубоко на...ть .
Kot, 19:47, 22.04
Если лука выполнит 12 условий, он - политический (может и физический) труп!
Стоимость виз в ЕС его (и его "друзей") не колышит, они все не въездные.
Чтобы народ ездил в ЕС лука тоже не особо хочет. Зачем народу знать, что они не живут не лучше всех. Дешевые визы тоже приближают конец политической карьеры луки.
Чем думает Еврокомиссия? Типа хотят демократизации Беларуси, а делают вещи, которые укрепляют диктатуру. Не говорю уже о нефтепродуктах и прочим.
Приняли бы лучше решение членам оппозиционных партий визы бесплатно, членов БРСМ, высших госчиновников (хотя среди них есть и противники режима, но надо же работать в правильном направлении) и их близких родственников в список невъездных. Ясно, что кто-то попадет под раздачу несправедливо, но это приблизит конец луки; можно немного и пострадать, чтобы потом всем (кроме кандитатов в Гаагу и настоящих кандитатов Володарку) зажилось не хуже, чем в ЕС.
Korj, 11:11, 23.04
Не заглыніцеся нафтай ды газай, кінічныя эўрапейскія крывасмокі. Станавіцеся ў чаргу за Шродэрам - у ГБ расейскага на ўсіх грошай хопіць!
Гэта тое ж самае, што не прыймаць у савецкія часы ўцекачоў савецкіх з фармулёўкай "пакуль СССР не дэмакратызуецца"!
Яны ж выдатна разумеюць, што калі рэжым на чым акрамя мянтоўскіх дубцоў ды трымаецца, дык гэта на неадукаванасьці й цемрашальстве мясцовага насельніцтва. Людзі тут жывуць па шыю ў багне, але ж у большасьці не вераць, што можа быць іначай! Што за колькі соцень км зусім іншае жыцьцё ў іх братоў, гэткіх жа паспалітых людзей у Польшчы, Балтыцы ды навогул у Эўропе. Яны цягнуць свой воз з гноем, бо нічога іншага не бачылі.
Ды цццп разваліўся, калі Задорнава выпусьцілі ў ФРГ і ён расказаў пра "48 сортов колбасы". Цяпер не ўсё так літаральна, але ж хто быў у замежжы, той ужо луковы "рынкавы сацыялізм" славіць ня будзе!
І вось замест таго, каб вазіць папросту аўтобусамі на экскурсыю бясплатна, усяляк заахвочваць, каб людзі хоць раз паглядзелі на нармалёвае жыцьцё, замест гэтага - новая Жалезная Заслона, дакладней цяпер Залатая. Залатая Заслона - вось вынаходніцтва сучасных Шродэраў-Вікаў разам з расейскімі "товарищами". Прабіць яшчэ цяжэй, чым жалезную.
Хтось' яшчэ верыць, што "заграница нам поможет"?
Your comment