6 May 2024, Monday, 5:07
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 4
0 +
Несьцерка, 10:22, 12.06

Але ж малайчынка, Іванка,
- не зьбіраецца пакідаць СВОЙ ГОРАД..!
Гэта, мусіць, не самае важнае ў яго сытуацыі, але, пры магчымасьці - сапраўды, пакідаць Салігорск не трэба.

Удачы, Новы Беларускі Чалавек!

Reply
0 +
cc, 10:30, 12.06

Дорогой Ваня! я знаю, что у тебя все получится.я верю в это. ты получишь любое образование, какое захочешь. но ты сдал самый главный экзамен в своей жизни. ты уже получил свой аттестат зрелости - зрелости человеческой, гражданской.спасибо, что есть такие молодые люди в нашей стране. спасибо твоим родителям, которые воспитали такого замечательного сына.спасибо тем немногим учителям, которые поддержали тебя в трудную минуту. удачи тебе!

Reply
0 +
joga, 18:02, 12.06

this young man speaks better than the president of his country !!

... and he has the character to understand people which were not in favor for him. each minister of Belarus could learn from this man - who does not speak about revange and who even does not complain ... what a strong character!

I deeply hope, people with a character like Ivan Shyla will lead the country to democracy. it's a new generation, bright in mind, clear in words and free of hatress - although he is individually persecuted by the regime and it's hench-men.

I wish, Ivan will get all support which is necessary for to continue and to finish higher education. without people like Ivan there is no bright future for Belarus.

Reply
0 +
Альгерд, 9:55, 13.06

Шаноўны Спадар Янка!
Вы здзейснілі з Вашымі Настаўнікамі учынак, які паказаў, што не перавяліся на нашай зямлі Волаты моцы Ўсяслава, Еўфрасінні, Міндаўга, Войшалка, Гедэміна, Альгерда, Вітаўта, Скарыны, Астрожзскага, Радзівіла, Сапегі, Касцюшкі,Каліноўскага....... і не дазволяць цяперашнім мураўевым векшальнікам - сталіністскамаскоўскаслаўным атэістам знішчыць Моц і Дух Вялікай Літвы-Беларусі.
Я з Вамі і жадаю Вам здароў"я, шчасця, посьпехаў ва усім.
Жыве Вялікая Літва-Беларусь

Reply