30 April 2024, Tuesday, 8:50
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 7
0 +
Голосование, 16:46, 4.09

"Власти не пускают делегатов из регионов на съезд Партии БНФ"

Может, еще не поздно утвердить возможность голосования не допущенных властью на съезд делегатов или делегатов, не явившихся на съезд по иным причинам, с помощью интернет-почты и простой почты?

Reply
0 +
mvd, 17:45, 4.09

не пройдет ни интернет-почтой и простой почтой, связь обрежут, корреспондинцию конфискуют славные сотрудники спецслужб, ведь им же больше делать нечего.

Reply
0 +
Сяргей Панамароў, Клецк, 21:51, 4.09

Делегаты, кто имеет ещё працу, могли бы и заранее побеспокоиться о доставке своего тела на Съезд!
Я бы мог оказаться "доверчивым" к стонам Леры, если бы не знал её саму...
Или им нужна "подсказка" - як это надо делать?

Reply
0 +
Антон, 22:37, 4.09

Пока мы не научимся защищать людей которые могут что-то изменить-мы все будем в дерьме.Это первое зло каторое нужно преодолеть.Думайте люди.

Reply
0 +
Несьцерка, 22:44, 4.09

Падобна,
што ў Партыі БНФ адбываецца нармальны працэс праявы розных меркаваньняў. Але ж асабліва востра адбываецца гэта напярэдадні важных падзей любой паліт. партыі. Толькі давайце гэта ўспрымаць належна:
- Калі партыя сапраўды дэмакратычная, ёй не трэба баяцца выбараў новага старшыні - маладзейшага ці старэйшага. Радавым чальцам галоўнае не губляць ІДЭАЛЬНУЮ МІСЫЮ партыі і галасаваць за таго кандыдата, які ёй, МІСЫІ партыйнай найболей падыходзіць на наступны пэрыяд абраньня старшыні.
Канешне, каб так адбывалася, наперш павінна быць зразумета ды матэр'ялізавана уласная, прыватная місыя кожнага аддзельнага партыйца у сваім месцы жыхарства.
Такім чынам, нацыянальная эліта, сабраная ў Партыі БНФ павінна вельмі чуйна ўслухвацца ў душу народную, каб не распыляцца на сьмешныя ўнутраныя патугі тыпу "старая - новая гвардыя".
Каб мець ПЛЁН (вынікі) трэба чэрпаць натхненьне зь Ідэі, інтуіцыі, пачуцьця свайго народа, якому служыш., а НЕ з меркавальнасьці і каньюнктуры, трэба сваечасова даваць ШАНС МАЛАДЗЕЙШЫМ. УМЕЦЬ ц е ш ы ц ц а новаму (лідэрскаму) таленту сябра-партыйца - вось у чым мудрасьць "вечнай маладосьці" любой паліт. партыі.
Яшчэ., правільнае палітычнае рашэньне (наймудрэйшае) - калі партыя мэтай (і вынікам!) мае не "зьберажэньне сябе", а зьберажэньне і рост дабрабыту народа. Так становіцца магчымым нават нацыянальны гэраізм і сапраўдная і непадробная ПЕРАМОГА над любым ЛЮБЫМ злом. А менавіта ж на гэта павінна наважвацца Партыя БНФ. Калі сёньня праблема "зь кім супрацоўнічаць" душыць галоўнае - МІСЫЮ ПАРТЫІ - гэта дрэнна. Значыць замала грамадзкай "цэнтрабежнасьці" (ратацыі) партыі, чаго, канешне, не павінна быць і зашмат.

Віктар Івашкевіч - гэта відавочна яшчэ не раскрыты як трэба патэнцыял. Але яму так шмат перашкаджае аглядка на "старую гвардыю", што невядома калі ён стане ў поўны рост ініцыятывы і спартыўнай паліт. злосьці, закладзенай у ім.
Таксама і з Л.Баршчэўскім. Гэта чалавек, здаецца, проста неабмежаваных магчымасьцей, ...але "парука кола" сяброў (міжасабовая псыхолёгія старой гвардыі) не дае яму, што называецца, "падняцца на самім сабой" - што абавязкова патрэбна любому ісьціннаму лідэру (прэзыдэнту) УСЁЙ ПАРТЫІ (грамадзтва), а не часткі.

Маладзейшыя, як сп. Янукевіч, бачна, - абсалютна на амбіцыйна правільным шляху:
- ніякіх "старых суполак" унутры Партыі;
- калі я чую сваю рацыю - я ПАВІНЕН прэтэндаваць на лідэрства (дрэнны салдат, што не марыць стаць гэнэралам).

І тут якраз старэйшыя партыйцы павінны ЧУЦЬ "носам" новы талент і даць яму шанс. Калі гэта будзе зроблена сваечасова - "малады" лідэр заўтра стане ці ВЯЛІКІМ лідэрам, ці, па крайняй меры - "старым", класічным ды прымкне да МУДРАЙ (МАЎКЛІВАЙ) БОЛЬШАСЬЦІ партыі, што дала яму шанс...
"Хто адкрывае - той і ўваходзьць.." (- хто дае шанс добраму чалавеку - той становіцца яму найбліжэй і наадварот...)

Удач Партыя БНФ!
Вы сваеасаблівыя і ЎНІКАЛЬНЫЯ патрыёты роднай Беларусі. Бог любіць вас УСІХ.

Жыве Беларусь!

Reply
0 +
Паўлінка, 14:29, 6.09

Усё добра сказаў, Несцерка, калі б не адно "Но" - маладыя былі і застаюцца прыярытэтам партыі БНФ...А вось атачэньне губарэвіча, якоум "нічто не чуждое"...гэта не якасьць ўзросту-гэта якасьць сумлення.

Reply
0 +
Старэйшая пакаленне, 14:31, 6.09

Чую носам: -лажа!

Reply